Vekillere hangi akıllı cep alınacak?

Bu konuyu okuyanlar

cacar

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Meclis'in yeni dönemde milletvekillerine dağıtacağı el bilgisayarlarının, Fransızların şüphe duyduğu BlackBerry marka olup olmayacağı merak konusu..

Meclis Başkanlığı, 22 Temmuz'da seçilecek yeni milletvekilleri için hazırlanmaya başladı. İleri teknoloji üssüne dönüştürülmesi amaçlanan Meclis Metsis Projesi kapsamında, yeni dönemde vekillere dizüstü yerine fiyatları 800 YTL'den başlayan el bilgisayarları, ücretsiz olarak verilecek.

İki yıl önce Almanya'da dile getirilen endişeler ve Fransız Hükümeti'nin geçtiğimiz günlerde BlackBerry ile ilgili yaptığı ulusal güvenlik sorununa ilişkin açıklamaların ardından Meclis'e alınacak el bilgisayarlarının markası ise merak konusu oluyor.

Meclis Başkanlığı, seçimi fırsat bilip, Meclis Enformasyon ve Telekomünikasyon Sistemleri (Metsis) Projesini hayata geçirmek için çalışmalarına başladı. Proje kapsamında 23. Dönem vekillerine, Türkiye'de özellikle şirketlerin yöneticileri tarafından yoğun olarak kullanılan PDA (el bilgisayarı) cihazları verilecek. Meclis'in, Nokia, Sony Ericsson, Palm, BlackBerry gibi şirketler tarafından üretilen el bilgisayarlarından hangisini seçeceği, ihale sonucunda belli olacak. Vekiller, bu bilgisayarlarla Wi-Fi (kablosuz) internet bağlantısı yapılabilecek. Sürekli güncel bilgiler, Bilgi İşlem Müdürlüğü'nce servis edilecek. Ayrıca proje kapsamında her milletvekiline bir PC bilgisayar da sağlanacak.

Kaynak: http://teknoajan.com/vekillere-hangi-akilli-cep-alinacak-haber_973.html

pajero

Doçent
Reaksiyon puanı
23
sony ericsson olur işallah nede olsa bizim vekilimiz ya.başkası ucuz kacar

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Merak ediyorum kaç tanesi bu aletleri kullanmayı biliyor olacak.
Bilmmek ayıp değil ama ehil olmayana teknoloji teslim etmek ayıp.

pajero

Doçent
Reaksiyon puanı
23
bide mühendis teknisyen teknoloji uzmanı verirler yanında bu telefonların.nasıl olsa vergi alıyolar biyerden çıkar ödenek.vekilimize ve telefonu kullanmayı ögretenede çift maaş benden....
eger bende vekil olsaydım....
100 kontör 5 ytl olacak...
kontör alana telefon bedava olacak..
hat alana ikinci hat bedava vergisi benden...
1 mesajdan sonraki bütün mesajlar bedava..
1 dakikadan sonra 1 saat bedava..(kol saati)
hat alana 1000 kişilik telefon rehberi eklenecek...
devam edecek yani... :)çok sıcak bunaldım ya

flz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Akıllı cep ne eder onlara.Akıl lazım akıl.

isot

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Vekillerin birçogu tahsil görmüş kişiler.Bilmiyen cokaz vardır dıye dusunuyorum bılgısayarı.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
para harcamaya yer arıyorlar başka birşey değil