Ve Usain Bolt geçildi (!)

Bu konuyu okuyanlar

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
ben o dönemlerin futbolunu futboldan saymıyorum bile. eğer gördüğünüz size yetmiyor da kafanıza göre istatistikleri bu alanda baz alıyorsanız Pele sonsuza kadar hiç kimsenin eline su dökemeyeceği tek büyük futbolcudur;

30 defa da bir maçta 4'er gol kaydeden
Pelé tam 92 maçta da hat-trick yapmıştır.
Futbol kariyerinde 1281 gol atarak...

:)
Ozamanki futbolu futboldan sayma.evet doğru o zamanki defans oyuncularıyla hakeme bak.Resmen kasaplar.o zamanlar bir oyuncunun kırmızı yemesi için.herhalde hakemi tekme tokat dövmesi lazım.emin ol messi o zamanlarda olsa barçada oynadığı futbolun %5'ini oynatmazlardı.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
hocam en iyi futbolcu kim tartışması nasıl bu boyuta geldi, şu anda açıkcası dehşet içinde sayfaya bakıyorum.

beni buralara aptallığım getirdi yeğenim.
tek kelimeyle...
sadece baş gözü ile görebildiğine hüküm verebilen bir neslin kalp gözüne hitap etme salaklığı da diyebilirsin.
ama, yemin ederim, bir daha asla...
bunu derken, sana kızdığımı zannetme...
kendime kızdım, hem de çok fena...
bu ülkede bir hadisten hikmet çıkarabilecek kaç kişi kaldı ki kendini salak yerine koyuyorsun be aptal diyesim geliyor kendime.

peki [MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION], bi daha bu türden tartışmaları bulabilirsem kafa dengi bir yaşıt, belki onunla konuşuruz. aslında ben [MENTION=376]pesimist[/MENTION]'in sözü üzerine yazmıştım. konuya bilahare sen dahil oldun. her neyse, en büyük topçu messi olsun...

maradona tek başına şampiyon yaptı işte.biz onu diyoruz.daha messinin kırk fırın ekmek yemesi lazım.

hay yüreğine sağlık güzel insan, bizi anlayabilen birinin olması beni sahiden çok mutlu etti. demek ki bu ülkede ümit hiç bitmez. :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
beni buralara aptallığım getirdi yeğenim.
tek kelimeyle...
sadece baş gözü ile görebildiğine hüküm verebilen bir neslin kalp gözüne hitap etme salaklığı da diyebilirsin.
ama, yemin ederim, bir daha asla...
bunu derken, sana kızdığımı zannetme...
kendime kızdım, hem de çok fena...
bu ülkede bir hadisten hikmet çıkarabilecek kaç kişi kaldı ki kendini salak yerine koyuyorsun be aptal diyesim geliyor kendime.

peki @topalsolucan, bi daha bu türden tartışmaları bulabilirsem kafa dengi bir yaşıt, belki onunla konuşuruz. aslında ben @pesimist'in sözü üzerine yazmıştım. konuya bilahare sen dahil oldun. her neyse, en büyük topçu messi olsun...

hay yüreğine sağlık güzel insan, bizi anlayabilen birinin olması beni sahiden çok mutlu etti. demek ki bu ülkede ümit hiç bitmez. :)

thanx old men :)

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Boynuzda kulağı geçti siz neleri tartışıyorsunuz :p

U.Bolt'a geçmiş olsun o zaman.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Boynuzda kulağı geçti siz neleri tartışıyorsunuz :p

U.Bolt'a geçmiş olsun o zaman.

Peygamber efendimizin "kusva" adında bir devesi vardı.

her yıl deve yarışlarına sokulur, ve hepsinden de o birinci çıkardı.

yine bir yıl, kusva yarışlara sokuldu. herkes onun mutlaka kazanacağından emindi.

çünkü o bir peygamber devesiydi ve asla mağlup edilemezdi.

ne ki, o yıl kusva bir garibanın getirdiği cılız bir deve tarafından geçildi ve yarışı kaybetti.

sahabeler kahrolmuştu, peygamber devesi nasıl yenilebilirdi!

çok üzüldüler, bi türlü sindiremediler bunu...

ama üzülmeyen bir kişi vardı, o da sevgili peygamberimiz!

inci gibi parıldayan mübarek dişleri arasından tebessümle buyurdu:

"yer yüzünde Allahtan gayrı hiçbir güce yenilmezlik pâyesi verilmeyecektir. ve her güçlü olan bir başkası tarafından mutlaka mağlup edilecektir. Bu Allah Teala'nın koyduğu bir kanundur"