Ve nihayet Özel İletişim Vergisi %5'e düşürülüyor

spybot

Guru
Onursal Üye
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek tarafından internet hizmeti üzerinden alınan yüzde 15 oranındaki Özel İletişim Vergisinin (ÖİV) yüzde 5’e indirildiği açıklandı.Çiçek bakanlar kurulu toplantısı ertesi konuyla ilgili verdiği demeçte; Özel İletişim Vergisi'nin yüzde 15'ten yüzde 5'e, sabit telefonlarda ise vergi oranının yüzde 15'e düşürüldüğünü beyan etti. Yapılacak yasal düzenlemeyle yerli ve yabancı yatırımcılar açısından uygulamada ortaya çıkan tereddütleri giderecek düzenlemelere gittiklerini belirten Çiçek bu bağlamda hükümet tarafından, internet üzerindeki özel iletişim vergisinin %5’e, diğer telekomünikasyon hizmetlerinde ise %15’e çekildiğini tasdiklemiş oldu.
Mevcut indirimin uygulanması halinde oluşacak fiyatlandırmayı örnekleyecek olursak:

  • 1 GB'lık ADSL: 29 TL >26 TL
  • Sınırsız 1 Mbps ADSL: 49TL >45 TL
Edi. Notu: Bu haber girilmeden hemen evvel, TRT2'de konuyla ilgili verginin düşürüldüğünü bildiren altyazı geçtiğini belirtelim okuyucularımıza. Bu vergi indirimlerinin nasıl yansıyacağını hepberaber göreceğiz; ekonomik kriz ortamında firmalar bu indirimi bir süre kendi avantajlarına kullanabilir ya da rekabetçi bir yaklaşımla hemen ve tamamen sunabilir.


http://www.pclabs.com.tr/2009/01/26/ve-nihayet-ozel-iletisim-vergisi-5e-dusuruluyor/
 

Frespo

Doçent
Keşke indirmeseydi de devletimiz yararlansaydı bu şekilde olursa petrol fiyatlarının inişine benziyecek yine vurgun olucak !
 
Üst