Ve ilk Linux'lu Dell sistemler geldi

Bu konuyu okuyanlar

cacar

Profesör
Dell 6 yıl aradan sonra Linux yüklü masaüstü ve dizüstü sistem satışına yeniden başladı. Sistemlerin fiyatları 600 dolar ile 850 dolar arasında değişiyor.

Dell 6 yıl aradan sonra Linux yüklü masaüstü ve dizüstü sistem satışına yeniden başladı. Müşterilerden gelen yoğun istekler üzerine böyle bir karar alındığı açıklanırken, Dell kullanıcılarının buluştuğu bir platform olan IdeaStorm sitesinde 100 binden fazla kullanıcı şirketin yeniden Linux yüklü sistemleri satmaya başlaması gerektiği yönünde görüş bildirmişti.

Bu ay başında sitemizde de yer alan Dell-Linux birlikteliğinin ilk ürünleri ise XPS 410n ve Dimension E520n masaüstü modelleri ile E1505n dizüstü modeli oldu. Giriş seviyesi kullanıcılara hitap eden E520n ve E1505n modellerinin ABD için satış fiyatı 600 dolar olarak belirlenirken, ileri seviye kullanıcılar için hazırlanan XPS modelleri ise 850 dolardan satışa sunulacak.

Dell sözcüsü Lionel Menchaca konuyla ilgili yaptığı açıklamada, katkılarıyla ve yönlendirmeleriyle bu imkanı kendilerine yeniden sağlayan Linux kullanıcılarına minnettar olduklarını belirtirken, Linux'lu Dell sistemler için her türlü donanım desteğinin Dell tarafından sağlanacağını bildirdi. Kullanıcıların karşılaştıkları her türlü problemi Dell Kullanıcı forumlarında paylaşabileceklerini ifade eden Menchaca yazılım desteğinin ise ücrete bağlı olacağını hatırlattı.

Kaynak: http://teknoajan.com/ve-ilk-linuxlu-dell-sistemler-geldi-haber_776.html
 

fthtsdmr

Profesör
Linux yüklü ucuza al sonra istediğini kur.Kişisel kullanıcıların işletim sistemini orijinal almanın hiç bir mantığı yok.
 
Haberin tarihinden de anlaşılacağı üzere bu 2007'de olan bir şey :) Daha sonra Dell vazgeçti üretimden zaten :)

Haberlere yorum yazmadan önce tarihlere bakmayı unutmayın :)
 

memocan89

Öğrenci
İşin öbür yanı bilgisayarlar niye işletim sistemli satılıyor ve biz Windows almak zorunda kalıyoruz sorusunu sormak gerekiyor. Boşu boşuna 200-300$ para ödüyoruz bir işletim sistemine ayrıca incelemelere göre 1 sene sonra format atıp korsan sisteme dönüyor zaten çoğu kullanıcı. İşletim sistemi olmadan PC satılsa kaç kişi gidip Windows alır zannediyorsunuz şahsen ben öğrenci olarak üniversitenin bedavaya sunduğu işletim sistemini bile (korsan değil öğrenci eğitim lisanslı) ücretsiz yükleyebiliyorken fazladan 300$ vermek istemiyorum ama seçeneğim yok zorla verdirtiyorlar PC alırken bu parayı. Belki de sesimizi çıkartmadığımız için böyle olmaya devam ediyor. Bu konu hakkında sesimizi duyurabileceğimiz bir platform varsa bilen bilgilendirirse sonuna kadar destek vereceğimi bildirmek isterim hatta bir sürü kişi de bulabilirim. Saygılar...
 
konunun hortladığı isabet olmuş dell inspiron 5520 modeli ile 3. nesil core serisinden gücünü alan linuxlu modelleri çıkardı buyrun linkler ve fiyatları...

DELL Inspiron 5520 Core i7-3612QM 6GB 1TB 1GB Vga HD7670M 15.6" Linux -------------> 1885 lira

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=95609

DELL Inspiron 5520 Core i5-3210M 4GB 500GB 1GB Vga HD7670M 15.6" Linux ------------> 1485 lira

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=95605

ayrıca makinelerin 6 gb ve 1 TB disk versiyonlarıda mevcut tüm modern teknolojilerde bulunmakta ...
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst