Vdsl Splitter Internet Hızını Düşürür Mü ?

Bu konuyu okuyanlar

FruktozŞekeri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar ADSL'den VDSL'e geçeceğiz (75 Mbit internete). Telefon hattımız vardı eskiden lakin şimdi kullanmıyoruz elimde splitter var. Line ucu boşta ev telefonu bağlı değil kullanmıyoruz. Modem ucu modeme gidiyor kabloyla. Bu hattı direk modeme bağlayabilirdim splitter kullanmadan. Lakin 3 metre için eve gelip kabloları söküp yenisini taksınlar istemiyorum daha geçen sene yenilettik kabloları.

Splitter ile devam etsem hız kaybı yaşar mıyım? Çünkü aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kırmızı uçları birleştirmem lazım tek çarem modemi biraz geri çekmek ama bu sefer de diğer odalar zayıf bağlantıyla uğraşacak modem köşede kaldığı için. Ama splitter sıkıntı çıkarmazsa splitterdan çıkan modeme giden kabloyu değiştirip(adını söylerseniz sevinirim) daha uzun kablo çekip modemi istediğim yere konumlandırabilirim.

Ve yeni bir Ethernet kablosu almayı düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz model ve teknolojisi(CAT6 mı 7 mi 8 mi) var mıdır? Son olarak bu splitterin modem ile arasındaki kablonun ne olduğunu bulamadım ondanda almam gerekecek sanırım. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-05-15 192906.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-15 192906.png
    44.3 KB · Görüntüleme: 89

Son mesajlar