VDSL Modem Önerisi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Vernesus

Üyecik
Türknet sağlayıcılı internetime VDSL modem için foruma göz attığımda en çok önerilenin ASUS DSL-AC51 olduğunu gördüm ama bu konuda bir bilgim olmadığı için bu konuyu açma gereği duydum. İnternete 4-7 kişi bağlanacak, kimisi vide izlerken kimisi oyun oynayacak. Ürünün fiyatı biraz fazla geldi ama internet niceliğimden de ödün vermek istemiyorum. O yüzden bu modem bana uygun mudur, fazla mıdır yoksa aynı fiyata daha iyisi alınabilir mi? Öneriliniz bekliyorum...

micro77

Üyecik
TR'te yeni gelen Keenetic extra dsl modemi tavsiye ederim.
Kendim de Turknet'de kullanıyorum gayet memnunum.

dipsit

Üyecik
Türknet sağlayıcılı internetime VDSL modem için foruma göz attığımda en çok önerilenin ASUS DSL-AC51 olduğunu gördüm ama bu konuda bir bilgim olmadığı için bu konuyu açma gereği duydum. İnternete 4-7 kişi bağlanacak, kimisi vide izlerken kimisi oyun oynayacak. Ürünün fiyatı biraz fazla geldi ama internet niceliğimden de ödün vermek istemiyorum. O yüzden bu modem bana uygun mudur, fazla mıdır yoksa aynı fiyata daha iyisi alınabilir mi? Öneriliniz bekliyorum...
Merhabalar Zyxel VMG-3625 modelini tavsiye ederim. Asus a göre daha avantajlı 1200mbps - 4port gigabit interneti ortak kullanıyorum 35mbps hız konusunda problem yasatmiyor. Ekstra kullanıcı engelleme - hız kısıtlama gibi özellikleri mevcuttur.
Cihazın kurulum videosu

Zyxel vmg3625

Kendi yaptığım hız testi sonuçları
Screenshot_2020-02-07-01-08-15-718_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

5ghz destekli cihazları 5 den baglarsin 2.4 GHz destekli cihazları da buradan baglarsin problemsiz rahatlıkla kullanırsın. Alan konusunda dairem 3+1 120m2 benim dairem problemsiz kullanıyor alt kat komşum ise en dip noktalarda kullanamıyor.

Son mesajlar