Bu konuyu okuyanlar

Nxoon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
Arkadaslar merhaba,

Bugüne kadar mecburiyetten (ve taahüt yüzünden) Turkcell Superbox kullandim. 10 mbps'e sinirli oldugu ve ayda 160 lira tuttugu için artik degistirme karari verdim (Eylül ayinda yenilenecek yoksa)
Internet sorgulama sitelerinde altyapimin ortalama 45-50 MBPS (VDSL) destekledigini gösteriyor. Birkaç sirkete baktim, fiyatlar ise 80 ila 130 arasinda oynuyor.
Netspeed üzerinde santrale 330m uzaklikta oldugumu gördüm. Artik ne önemi var ne isinize yarar bilemem.

Hangi saglayiciya geçmemi önerirsiniz ? Fiyat konusunda bir limitim yok, 35 mbps üzeri verse yeter (altyapi tam 50 destekliyor mudur acaba bilemedim)

+ olarak superbox'a aceleden geçmistim, bir onarim meselesi vardi, onu saglayicilar yapiyor mu merak etmistim.

Örnek bir internet sorgulama sonucu :

1630435010336.png

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Türknete bakabilirsin 100 tl ye altyapın ne destekliyosa veriyodu

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Öyleyse sorun olabilir ama ben kullanmadığım için emin değilim kullanan biri söylerse iyi olur

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Bende yeni başvurdum turknet'e kimlik foto ön arka gönderim. Sonradan kurye gönderdiler imza attık. Yarın ararlar. Özel modem de aldım iyisinden keenetic extra dsl. Şu anda kullandığım vodafone un kablodan gelen fiberi 133 tl ödüyorum 50 mbt için. Kısacası alt yapının yanında modemine de güvenmen gerekiyor. Bakalım nasıl bir sonuç alacağım. Ping değerlerim düşecek mi ? Speedtest de 9 gözüküyor fakat oyunlarda berbat çok inandırıcı gelmiyor. Online oyun oynayanlar kablonet den uzak durmalı bence.

Nxoon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
Bende yeni başvurdum turknet'e kimlik foto ön arka gönderim. Sonradan kurye gönderdiler imza attık. Yarın ararlar. Özel modem de aldım iyisinden keenetic extra dsl. Şu anda kullandığım vodafone un kablodan gelen fiberi 133 tl ödüyorum 50 mbt için. Kısacası alt yapının yanında modemine de güvenmen gerekiyor. Bakalım nasıl bir sonuç alacağım. Ping değerlerim düşecek mi ? Speedtest de 9 gözüküyor fakat oyunlarda berbat çok inandırıcı gelmiyor. Online oyun oynayanlar kablonet den uzak durmalı bence.
türknete var aklimda, kötü sonuç alsam bile taahütsüz oldugu için kapattiririm diye dusunuyordum

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
türknete var aklimda, kötü sonuç alsam bile taahütsüz oldugu için kapattiririm diye dusunuyordum
Doğru denemekten zarar gelmez ayrıca kendi modemini kullanırsınız memnun kalırsanız yeni modem alırsınız

Nxoon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
Doğru denemekten zarar gelmez ayrıca kendi modemini kullanırsınız memnun kalırsanız yeni modem alırsınız
modemim yok, ben mi sattin almaliyim, firma kendisi veriyor mu
Mesaj otomatik birleştirildi:

dedigim gibi superbox kullandigim için elimdeki "modem" denilebilecek sey sadece superbox için, geri iade etmem gerekiyor büyük ihtimalle

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
modemim yok, ben mi sattin almaliyim, firma kendisi veriyor mu

dedigim gibi superbox kullandigim için elimdeki "modem" denilebilecek sey sadece superbox için, geri iade etmem gerekiyor büyük ihtimalle
Firma veriyo

Ama firmaların verdiği modemler genelde kalitesiz oluyo bende diyorumki hizmeti beğenirseni ve firmanın modemi sizi kesmezse yeni alırsınız

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Ben vodafone kullanıyorum 50 mbps 90 lira idi. 7 tl modemdi. 100 lira diyip geçiyorum. Memnun muyum ? 1 hafta tt mahallede bir port değiştirmiş bütün mahallede internet yoktu. Onun dışında problem yaşamadım. En düşük 35 mbps en yüksek 50 mbps hız gördüm hep evde. 35 de akşamları herkes bağlı iken oluyordu.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Ben vodafone kullanıyorum 50 mbps 90 lira idi. 7 tl modemdi. 100 lira diyip geçiyorum. Memnun muyum ? 1 hafta tt mahallede bir port değiştirmiş bütün mahallede internet yoktu. Onun dışında problem yaşamadım. En düşük 35 mbps en yüksek 50 mbps hız gördüm hep evde. 35 de akşamları herkes bağlı iken oluyordu.
Hız düşümleri normal değil bence. Birde ping değerleri çok önemli.

Nxoon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
Hız düşümleri normal değil bence. Birde ping değerleri çok önemli.
Baskan aman su superboxtan kurtulayim da gerekiyorsa 1 hafta internetsiz kalayim, hizim 50den 40a dussun, hiç sorun degil.
Bu kadar berbat bir ping ve bu fiyata 10 mbps almaktan biktim

Karsilastiracagim, büyük ihtimalle önce Türkneti deneyecegim, malum taahütsüz, baktim sorun oluyor falan, kapattirir baska yere geçerim