Soru Vatan'dan Aldığım Hp Envy Bozuk-Kullanılmış Mı?

Bu konuyu okuyanlar

academian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Bugün Vatan'ın mağazasından HP Envyt i7 modelini aldım ve çok pişmanım. Bilgisayarın kurulumu orada yapıldı ama takdir edersiniz ki mağaza oldukça sesliydi. Eve geldim ve bilgisayarın henüz yepyeni olmasına rağmen acayip gürültü çıkardığını, fanlardan sıcak havalar üflediğini farkettim. Bir tek site, uygulama açık olduğunda bunu yapmıyor ama birden fazla iş yapayım deli gibi gürültü ve ısı. Üstelik şarj ömrü için 12 saat demişlerdi ben tabii ki inanmadım en azından 6 saat olarak düşündüm ama şu an her dk'da 1 şarj gidiyor aşağı yukarı 100 dakika dayanıyor. Gerçekten çok moralim bozuldu çünkü Vatan mağazadan sattığı ürünleri iade ve değişim almıyormuş. Lütfen bana bir yol gösterin ne yapmalıyım? Bu bilgisayarın daha önce kullanılmış olma ihtimali var mı? Ben iade istiyorum onlar muhtemelen garantiye gönderelim vs diyecekler öğrenciyim ve pek de anlamıyorum bu konulardan :(

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Tam modeli nedir? Çünkü aynı işlemcide birkaç model satışta görünüyor şu an.
Görev Yöneticisinde CPU'yu meşgul eden, devamlı kullanan bir işlem var mı? Kontrol ettin mi?

Birkaç tavsiyede bulunmak gerekirse;
BIOS menüsünde Fan Always On gibi bir ayar varsa onu: Disable moduna almayı deneyebilirsin.
Bilgisayarda fanları kontrol eden bir uygulama olmalı. Uygulamayı güncellemeyi deneyebilirsin. Uygulama ayarlarını değiştirmeyi deneyebilirsin. Ekran kartı sürücülerini, BIOS firmware'i güncellemek gerekebilir. Bir de şu konuya bakmanı önerebilirim. Sayfa İngilizce, Google translate ile adım adım işlemleri takip edip kontrol et derim.
Şarj konusunda: 6 saat, 12 saat bunlar oldukça uzun süreçler... o kadar uzun gidiyor ise bilgisayarı yük altında çalıştırmadan en azından iki-üç saat kullanmanız gerekebilir. Bu bize şarjının ne kadar gideceği konusunda bir fikir verebilir. Kullanım kılavuzunda ürün hakkında detaylı bilgi vardır. Şarj konusunda da detay verilmiştir diye düşünüyorum. Olmazsa HP müşteri desteğine başvurun. Onlar sizi yönlendirme yapacaktır.
Kolay gelsin.

Son düzenleme: