Vatan Garanti

Bu konuyu okuyanlar

Yunus971

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Laptopumda mining yaptim GPU"da sorun çıktı miningten dolayı Vatan bu garantiyi kabul etmeli mi, ne yapmalıyım? 2 ay oldu alanı, sizce ne yapabilirim? veya bunun parası kaça patlar?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mining yapmadan önce %18"di şimdi %100 oldu. CPU"da bir sıkıntı yok

Son düzenleme:

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Merhabalar,

Laptopumda mining yaptim GPU"da sorun çıktı miningten dolayı Vatan bu garantiyi kabul etmeli mi, ne yapmalıyım? 2 ay oldu alanı, sizce ne yapabilirim? veya bunun parası kaça patlar?

Mining yapmadan önce %18"di şimdi %100 oldu. CPU"da bir sıkıntı yok
Sorunu bilmiyorum fakat leptopda mining yapılırmıymış. :D Mining yaparsan hep ekran kartının ömrü azalabilir (tam bilmiyorum ömrü azalıyormu azalmıyormu ama azalıyor diye biliyorum). Leptop değilde masaüstü bir bilgisayarda mining yapsan daha iyi olabilirdi leptoplardaki ekran kartları tam performans vermiyor.

Yunus971

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu bilmiyorum fakat leptopda mining yapılırmıymış. :D Mining yaparsan hep ekran kartının ömrü azalabilir (tam bilmiyorum ömrü azalıyormu azalmıyormu ama azalıyor diye biliyorum). Leptop değilde masaüstü bir bilgisayarda mining yapsan daha iyi olabilirdi leptoplardaki ekran kartları tam performans vermiyor.
Ekran kartı değil işlemcide sıkıntı çıktı.

GPU işlemci oluyor

Son düzenleme:

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Ekran kartı değil işlemcide sıkıntı çıktı.

GPU işlemci oluyor
İşlemci olmadığını bende biliyorum ben işlemci yazmadımki istersen tekrar okuyabilirsin ve gpu yazmışsın işlemcide sıkıntı yok yazmışsın.

Yunus971

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GPU
İşlemci olmadığını bende biliyorum ben işlemci yazmadımki istersen tekrar okuyabilirsin ve gpu yazmışsın işlemcide sıkıntı yok yazmışsın.
CPU"da sıkıntı yok dedim, GPU"da var :)

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Son düzenleme:

Yunus971

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam işte gpu ekran kartının içinde !!!!!!!!!!!!! Yani ekran kartı oluyor!
:D GPU işlemci yani motherboard yani anakartın ortasında oluyor Laptoplarda da aynı diye biliyorum? hangimiz yanlış

Ekran kartı, farklı işlemci farklı
Ekran kartı ise dizüstülerde yerini bilmiyorum fakat masaüstülerinde işlemcinin altında yani farkediyor.

Son düzenleme:

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Laptopta mining mi yapılırmış yahu hayret ettim?

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
:D GPU işlemci yani motherboard yani anakartın ortasında oluyor Laptoplarda da aynı diye biliyorum? hangimiz yanlış

Ekran kartı, farklı işlemci farklı
Ekran kartı ise dizüstülerde yerini bilmiyorum fakat masaüstülerinde işlemcinin altında yani farkediyor.
Dostum bilmiyorsan bilmiyorum de neyine uzatıyorsun? CPU = İşlemci GPU = Ekran Kartı (Grafik İşleme Ünitesi)'dir Motherboard'ın ortasındaki CPU'dur Ekran kartı ve işlemci zaten farklı birşeydir.

Yunus971

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum bilmiyorsan bilmiyorum de neyine uzatıyorsun? CPU = İşlemci GPU = Ekran Kartı (Grafik İşleme Ünitesi)'dir Motherboard'ın ortasındaki CPU'dur Ekran kartı ve işlemci zaten farklı birşeydir.
Tamam, anlamıyorum bu konulardan sadece baştaki sorunumu merak ediyorum

Yunus971

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beynim yandi, biriniz farkli digeriniz farkli yaziyonuz :D

Önemli değil fakat garantisi dolmadıysa garantidedir fakat kullanıcı hatası demezlerse.
Kullanıcı hatası derlerse kaça maal olur?
i7-7700HQ

Son düzenleme:

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Beynim yandi, biriniz farkli digeriniz farkli yaziyonuz :D

Kullanıcı hatası derlerse kaça maal olur?
Leptopda mining yapılmaz. Kullanıcı hatası derlerse 300tlden fazla para çıkabilir hatta ekran kartının parasını tekrar isteyebilirler.

Yunus971

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Leptop alma nedeniniz nedendir? 6648 TLye daha iyi bir sistem toplanabilinirdi.
Aldığımda 8 bindi (dolar) nedeni ise yani laptop neden aldım masaüstü hakkında pek bilgim olmadığından şimdi araştırıyorum ve yakında alacağım.

ve bulunduğum bölgede masaüstü satan bir şirket yoktu vatanda baktım bulamadım. 1,2 yerdede baktim.

bana fena girdi biliyorum :p

Ekli dosyayı görüntüle 56239

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Mining yaptım demezsen garanti halleder sorun olmaz da laptopda bir daha mining yapma mümkünse. Adamlar mining yapılan sistemleri soğutmak için sisteme harcadıkları paradan daha fazlasını harcıyor. 1 bilgisayarla yapacağın mining den hayır gelmez zaten.

Yunus971

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mining yaptım demezsen garanti halleder sorun olmaz da laptopda bir daha mining yapma mümkünse. Adamlar mining yapılan sistemleri soğutmak için sisteme harcadıkları paradan daha fazlasını harcıyor. 1 bilgisayarla yapacağın mining den hayır gelmez zaten.
Çok teşekkürler fakat nasıl farkedemeyecekler ne yapmalıyım? yani alanı 2 ay oldu anlarlar mı?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Çok teşekkürler fakat nasıl farkedemeyecekler ne yapmalıyım? yani alanı 2 ay oldu anlarlar mı?
Mining yapıldığı zaman ısınma olduğu için sorun olur ki ısınma kaynaklı sorun düşük ihtimalle de olsa oyun oynarken de olabilir. Oyun oynarken olduğunu belirtin mümkünse.

Yunus971

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mining yapıldığı zaman ısınma olduğu için sorun olur ki ısınma kaynaklı sorun düşük ihtimalle de olsa oyun oynarken de olabilir. Oyun oynarken olduğunu belirtin mümkünse.
%100 oldu GPU, fakat söylediğimde anlayabilirler 2 aylık nerdeyse yeni anlayamayacakları bir yöntem bulabilir miyim? (format vs.) atayim mi?

Ses rahatsız edici baya bir..

500 liraya pc gibi ses geliyor oyun oynarken

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Dostum mining yüzünden olmuş olsa dahi garanti kapsamına girecektir. Garanti şartlarında üründe mining yüzünden oluşan hatalar garanti kapsamında değildir yazmıyor. Yani seve seve yapmak zorundalar garantinin olayı bu zaten.

Yunus971

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum mining yüzünden olmuş olsa dahi garanti kapsamına girecektir. Garanti şartlarında üründe mining yüzünden oluşan hatalar garanti kapsamında değildir yazmıyor. Yani seve seve yapmak zorundalar garantinin olayı bu zaten.
Allah razı olsun vatana gideceğim ordaki yetkili abiye ne demem gerekiyor? yani adamlar boş boş iş yapmaz GPU"da sıkıntı var mı demem gerek?

tekrardan allah razi olsun.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
GPU da sıkıntı var de. Isınıyorsa ısındığını ses yapıyorsa ses yaptığını söyle. Direkt bir şey deme adamlar bir incelesin karar versinler.