Van Gogh Eserleri Canlandı

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Katılım
12 Eylül 2009
Mesajlar
13,886
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
17,366
Puanları
4,958
Yaş
40
5273f7300506681fcc5f161a.jpg

Ünlü ressam Vincent Van Gogh için çekilmek istenen 'Loving Vincent' adlı filmde 4 yılda 100 ressam ile çalışıldı. BreakThru ve Trademark şirketlerinin yapımını üstlendiği film, resim sanatı kullanılarak ortaya çıkarılan en uzun animasyon filmi olarak nitelendiriliyor.

BreakThru ve Trademark yapım şirketleri, sıradışı olmasıyla bilinen Van Gogh'u sıradışı bir yöntemle beyazperdeye aktarmak için yaklaşık 4 yıldır emek veriyor. Film için şu ana kadar 100 ressam ile çalışıldığı bildiriliyor.

Gogh’un 125 yıl önceki hayatını otobiyografik bir dilden uzak tutarak anlatmaya çabaladıklarını söyleyen yapımcılar, filmi resim sanatına gönül verenlerin ortak emekleri ile var etmeye çabalıyor.

Fil'm Hafızası'ndan Okan Köroğlu'nun haberine göre; join.lovingvincent.com sitesi üzerinden filme katkıda bulunmak için başvuruluyor. Yapımcı firma gönderilen portfolyoyu inceliyor ve başvuran kişiyi seçmelere davet ediyor. Polonya ve Yunanistan’da gerçekleşen seçmeler neticesinde 3 haftalık eğitime giriliyor ve en az 6 ay ya da filmin yapımının sonuna kadar ekipte yer alma şansı elde ediliyor.

PAWS YÖNTEMİYLE YAPILAN EN UZUN ANİMASYON FİLMİ

Film, şimdiye kadar ,resim/boyama sanatı kullanılarak ortaya çıkarılan animasyon olarak bilinen, PAWS yöntemi ile yapılan en uzun film olma özelliğini taşıyor. Loving Vincent’ın şimdiye kadar ne kadarlık bir bölümünün tamamlandığını henüz bilinmiyor. 2016 yılı, filmin çıkış yılı olarak ön görülüyor.

 
Üst