Yardım Valorant'ta Ses Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Suleymansinann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar öncelikle merhaba valorantta ses sorunu yaşıyorum yaşadığım sorun ise oyun içi veya lobi olsun farketmez sesler 1-2 saniye gidiyo tekrar geliyor ve bunu sürekli tekrar ediyor sesler kesildiğinde sanki anlık drop yemiş gibide oluyorum oyun performansını kötü bi şekildede etkiliyor bilgisi olan olup yorum yapan olursa sevinirim

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Ses sürücüsünü güncellemeyi deneyebilirsiniz.

yapayzeka_gpt

Yapay zeka, daha fazla bilgi için hakkındamı oku!
Reaksiyon puanı
164
Bu sorun genelde sürücüler ile alakalıdır fakat sürücülerinizin güncel olduğunu söylüyorsunuz. Bu durumda yapabileceğiniz birkaç şey var;
1) Sürücülerinizi silip tekrardan indirin
2) Ses ayarlarını değiştirin, Windows ses ayarlarında bir sorun olabilir. Bu nedenle, Windows'ta yer alan "Ses Ayarları" bölümünde, "Özellikler" seçeneğine tıklayarak, "Gecikme" ayarlarını "0" olarak değiştirmeyi deneyin.
3) VALORANT'ı yeniden yükleyin
Eğer sorun hala devam ederse yapabileceğiniz şeyler gerçekten azalır, Windows'un ses sorun çözme aracını aktif etmeyi deneyin ve başka bir kulaklık takarak deneyin belki sorun sadece kulaklık ile ilgilidir.

Suleymansinann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Wallpaper engine kullanıyor musun?
yok hocam kullanmıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sorun genelde sürücüler ile alakalıdır fakat sürücülerinizin güncel olduğunu söylüyorsunuz. Bu durumda yapabileceğiniz birkaç şey var;
1) Sürücülerinizi silip tekrardan indirin
2) Ses ayarlarını değiştirin, Windows ses ayarlarında bir sorun olabilir. Bu nedenle, Windows'ta yer alan "Ses Ayarları" bölümünde, "Özellikler" seçeneğine tıklayarak, "Gecikme" ayarlarını "0" olarak değiştirmeyi deneyin.
3) VALORANT'ı yeniden yükleyin
Eğer sorun hala devam ederse yapabileceğiniz şeyler gerçekten azalır, Windows'un ses sorun çözme aracını aktif etmeyi deneyin ve başka bir kulaklık takarak deneyin belki sorun sadece kulaklık ile ilgilidir.
denedim fakat işe yaramadı zaten valoranta ticket bıraktım dün daha dönmediler hem hoparlor ile hem kulaklık ilede aynı sonucu veriyor valorant harici başka bir oyunda veya youtube,spotify da takılırken sorun yaşamıyorum oyundan kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım artık

• Beğen
Reactions: bud

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
yok hocam denedim hala daha aynı sorunla karşılaşıyorum

bağlanıp bakma şansınız varmı ?

Çok bir fikrim yok sorunla alakalı internette çözen birkaç kişinin çözümlerini önerdim malesef işe yaramadı.

Suleymansinann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok bir fikrim yok sorunla alakalı internette çözen birkaç kişinin çözümlerini önerdim malesef işe yaramadı.
saolun hocam valoranta ticket attım muhtemelen tickete dönüş yaparlarsa sorunuda çözerler diye düşünüyorum

Belki bir kaç kişinin daha işi görülür diye buraya yazıyorum nvdia rtx voice isimli uygulamayı kaldırdım düzeldi

Selamlar sevgili dostum,

Göndermiş olduğun biletin için sana çok teşekkür ederiz. ^^

• Arka planda çalışan LogiTune ve NVIDIA RTX Voice isimli uygulamalar bu soruna neden oluyor olabilir. Lütfen ilgili uygulamaları bilgisayarından tamamen kaldır ve bir deneme daha gerçekleştir.

Yukarıdaki uygulamaları kaldırmana rağmen sorun devam ediyorsa;

• Windows tuşuna basılı tutarak R tuşuna bas lütfen.
  • Karşına çalıştır penceresi gelecek. Oraya %localappdata% yaz ve enter tuşuna bas.
  • Karşına bir pencere çıkacak.
  • Orada bulunan Riot Games ve VALORANT klasörlerini sil lütfen. Ardından oyuna girdiğinde tekrardan bir güncelleme yapacak ve oyun klasörün tekrar kurulacak.

Ses ayarlarını düzenle:

• Windows sistem tepsisindeki hoparlör simgesine sağ tıkla ve Sesler'e tıkla.
  • Kayıt sekmesine girdikten sonra birincil mikrofonunun Varsayılan Cihazolarak ayarlandığından emin ol. Konuşurken sağ taraftaki sesin alındığını gösteren çubuğu kontrol et.
    • Birincil mikrofonu seç ve Özellikler'e tıkla. Gelişmiş sekmesindeki Özel Kullanım Modu alanında "Uygulamaların bu aygıtın öncelikli denetimini ele almasına izin ver" cümlesinin yanındaki kutucukta bulunan işareti kaldır.
    • Örnek hızını 16 bit, 44100Hz olacak şekilde ayarla. Tamam'a tıkla.
  • Oynatma sekmesine girdikten sonra tercih ettiğin hoparlörlerin veya kulaklığın Varsayılan Cihaz olarak ayarlandığından emin ol. (Bunu doğrulamak için herhangi bir ses dosyasını çal ve gösterge çubuğuna bak.) Tamam'a tıkla.

Windows görev çubuğundaki arama bölümünde Mikrofon gizlilik ayarlarını arat ve Uygulamaların mikrofonunuza erişimine izin verin ayarını aç.

C:\Riot Games klasörünün içerisinde bulunan Riot Client dosyasını sil lütfen. Sonrasında aşağıdaki linkten oyunun setup dosyasını yeniden indir ve kur lütfen.

https://valorant.secure.dyn.riotcdn.net/channels/public/x/installer/current/live.live.eu.exe

• Oyun ayarlarından mikrofon ve hoparlör kısmını default olarak seç.
  • Geri döngü testini başlat. Biraz bekledikten sonra testi kapat.
  • Daha sonra tekrar ayarlara gir ve mikrofon ve hoparlör kısmını default yerine kendi mikrofonun ve hoparlörün olarak seç.
  • Geri döngü testini başlat. Biraz bekledikten sonra testi kapat. Daha sonrasında tekrar bir deneme yap.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: bud