Yardım Valorant oynamaya mentalim yetmiyor

Bu konuyu okuyanlar

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Kırk yılda bir oyun oynuyorum oynarsam max 1 saat fazlası olmaz vaktim yok çünkü her neyse her girdiğim oyunda küfürleşerek sinirli halde çıkıyorum günlük hayatımda da agresif bir insanım lafımı esirgemem oyunda da maçıma inadına hayatsız asosyal ucubeleri atıyor kötü oynuyorum sövüyor engel olamıyorum kendime bunu nasil engellerim

Reaksiyon puanı
307
Kırk yılda bir oyun oynuyorum oynarsam max 1 saat fazlası olmaz vaktim yok çünkü her neyse her girdiğim oyunda küfürleşerek sinirli halde çıkıyorum günlük hayatımda da agresif bir insanım lafımı esirgemem oyunda da maçıma inadına hayatsız asosyal ucubeleri atıyor kötü oynuyorum sövüyor engel olamıyorum kendime bunu nasil engellerim
Valorant mekaniği çok da iyi değil, adamın kafasına sıkıyorsun sağa sola gidiyor bazen. Valorant bağımlıları yazar şimdi ama kanıtlar nitelikte video atabilirim.

Al Witcher 3 yükle huzura er.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Riot çalışanları pembe dünyalarında bu soruyu ''Onları sustur ve derin bir nefes al. Gerçekten işe yarıyor! Onları raporlamayı ise unutma.'' gibisinden yanıtlasa da en mantıklı yol hiç oynamamak. Riot'un hiçbir oyununu sevmem, şirketi de sevmem. Çünkü her zaman kanser oyun yapmayı başarıyorlar bir şekilde.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Genel olarak online oyunların sorunu bu
Bu sorunu destek olarak çözebilirsin mesela Sage alabilirsin takımına can basar yada diriltirsin skye alır yine can basarsın sis falan atarsın strateji kurarsın valorantta karakterlerin özellikleriyle takımına katkı imkanın artıyor bu da oyunu saf aim gerektiren bir oyun yapmıyor bilerek beslemiyorsan kötü oynuyorsan sorun yok
Öyle insanları da sustur
Hiçbirini yapamam diyorsan online oyun oynama
Riotu severim Türkiye pazarına önem veriyor unutma bu valorantta olan bir sorun değil her oyunda olan bir sorun insanın olduğu yerde olan bir sorun

hitariya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yani toxic insan çoktur fazla kasmamak lazım oyunlarda söven olursa mutela geç mentalini düzeltirsin toxic insana sövsen kızsan adam ehhğğğ dediği için daha da tilt oluyorsun boşverr reis takma

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Aynısını bende PUBG Mobil'de yaşıyorum. Abuk subuk insanlar var. Bizim türkler kadar oyun oynamasını bilmeyen adamı kanser eden yoktur eminim.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
O değişik tipleri umursamamak dışında bir çare yok. Bende sizin gibiydim sürekli kolayca laf dalaşına girebiliyordum, sonra bir gün kendime "sakin ol" dedim. O günden beri bana sövüldükçe istemsiz kahkaha atmaya başlıyorum. Sage alıp top fragger olup 1 kill almış entry'den kolsuz diye laf yemek çok komiğime gidiyor. Bir de özellikle susturmuyorum o çırpınışlarını dinlemek çok eğlenceli oluyor. Kısaca tek yol umursamamak.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Yani hocam genel olarak taktik maktik yok bak bam dalan çok
Arkadaş rütbe atlamaya odaklansın o zaman strateji yapan insan sayısı artıyor
En azından bi' bam bam olsa. :D TR'nin özeti tamamen ekteki görselde...
1642785868516.png

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Oyuna da sinirlenmeye gerek yok bence. Evet maalesef ki Türkler hemen kötü oynayana hakaret ve küfür edebiliyorlar. Ya da iyi oynayana hile diyorlar. Ama bunları hiç kafaya takmaya gerek yok. Sadece bir oyun. Sorun sıkıntı olacak bir şey değil bence.
Ben oyunları oynarım ve çoğunlukla kötü oynasam bile hiç pek sinirlenmiyorum. Eğlenmeye bakmak lazım. Ben hep öyle yapıyorum. Beğenirsem oynarım ve beğenmezsem oynamam. Çoğunlukla online yerine o yüzden tek oyunculu oyun oynuyorum. Ama oyuna fazla kaptırıp da sinirlenmeye hiç gerek yok.

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
Genel olarak online oyunların sorunu bu
Bu sorunu destek olarak çözebilirsin mesela Sage alabilirsin takımına can basar yada diriltirsin skye alır yine can basarsın sis falan atarsın strateji kurarsın valorantta karakterlerin özellikleriyle takımına katkı imkanın artıyor bu da oyunu saf aim gerektiren bir oyun yapmıyor bilerek beslemiyorsan kötü oynuyorsan sorun yok
Öyle insanları da sustur
Hiçbirini yapamam diyorsan online oyun oynama
Riotu severim Türkiye pazarına önem veriyor unutma bu valorantta olan bir sorun değil her oyunda olan bir sorun insanın olduğu yerde olan bir sorun
CS:GO'da yok ustam. Giriyorsun ele ruslar çıkıyor kendi aralarında konuşuyorlar mis gibi. Türk gelirse gene Valorant kadar vs. Sohbet olmuyor. Olursa da kralı oluyor. Birkere CS:GO girip kimsenin bana sövdügünü benim onlara veya onların bana görmedim. En kötu topluluk sunucusu girersin adamlar gene saygılı kimse kötü oynadın diye sövmüyor sana.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
CS:GO'da yok ustam. Giriyorsun ele ruslar çıkıyor kendi aralarında konuşuyorlar mis gibi. Türk gelirse gene Valorant kadar vs. Sohbet olmuyor. Olursa da kralı oluyor. Birkere CS:GO girip kimsenin bana sövdügünü benim onlara veya onların bana görmedim. En kötu topluluk sunucusu girersin adamlar gene saygılı kimse kötü oynadın diye sövmüyor sana.
Hocam anladığım kadarıyla Cs goyu çok seviyorsunuz ve bir tık fanisiniz
İnsanların birbiriyle etkileşime girdiği yerlerde elbet bu toksiklikler olacaktır
Cs goyu insan oynamıyor mu insan oynuyor insanın olduğu yerde bu tür şeyler olur
Csgoymus valoymus lolmus dotaymis farketmez

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Avrupa sunucularında oynayabilirsin, Frankfurt falan.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Avrupa sunucularında oynayabilirsin, Frankfurt falan.
Bu sefer de gecikme değeri fırlıyor. :D

Türkiye'de internet altyapısı malum, ya Türkiye sunucusunda insanlardan kaynaklı kanser olacaksın, ya da gecikme değerinden kaynaklı kanser olacaksın.

En mantıklısı oynamamak. Ben oynamıyorum.

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Bu sefer de gecikme değeri fırlıyor. :D

Türkiye'de internet altyapısı malum, ya Türkiye sunucusunda insanlardan kaynaklı kanser olacaksın, ya da gecikme değerinden kaynaklı kanser olacaksın.

En mantıklısı oynamamak. Ben oynamıyorum.
tr de 8 pingim var 35 civari avrupaydi galiba
Mesaj otomatik birleştirildi:

frankfurt olmuş tr 2

Valorant mekaniği çok da iyi değil, adamın kafasına sıkıyorsun sağa sola gidiyor bazen. Valorant bağımlıları yazar şimdi ama kanıtlar nitelikte video atabilirim.

Al Witcher 3 yükle huzura er.
oyun oynamaya zamanim olsa tamam da hikayeli oyun sarmaz 1 saat 1 saat

O değişik tipleri umursamamak dışında bir çare yok. Bende sizin gibiydim sürekli kolayca laf dalaşına girebiliyordum, sonra bir gün kendime "sakin ol" dedim. O günden beri bana sövüldükçe istemsiz kahkaha atmaya başlıyorum. Sage alıp top fragger olup 1 kill almış entry'den kolsuz diye laf yemek çok komiğime gidiyor. Bir de özellikle susturmuyorum o çırpınışlarını dinlemek çok eğlenceli oluyor. Kısaca tek yol umursamamak.
ucube şişkolar için sinirlenmeye değmez ama yapamıyorum

Son düzenleme:

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Online oyunlarda ne yazık ki bu pek çok kişinin başına geliyor. Ben MOBA oyunları mesela çok sevmediğim halde denemeye kalkmıştım. Oyunda kötü oynadığım için yemediğim küfür kalmadı. Hatta o kadar yaratıcı ettiler ki ayakta alkışlayasım falan geldi. Kısacası bu tür durumları engellemese de bir nevi önüne geçebilecek çözümlerden birisi şikayette bulunmak. Onun dışında en kesin çözüm de yukarıdaki arkadaşların da dediği gibi oyunu bırakmak olacaktır.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,307
Hikayeli oyunlar adamdır kötü oynasanada sövecek insan yok :)

unlocker32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Avrupa sunucusunda oyna,tr'de oynamak gerçekten işkence.

Chou Tzu-yu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
61
NA sunucularında Valorant oyna.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Açıkçası ben NA sunucularına Riot'un daha çok değer verdiğini düşünüyorum.
Hocam riot Türkiyeye de önem vermekte ve rekabetçi oyunlarda konuşma özelliği var ve buradaki amaç insanların birbirini sınır etmesi rekabet ortamı olması bu işe de yarıyor insanlar arasındaki rekabet nefrete dönüşebiliyor ve onları ezme duygusuyla daha çok oynayabiliyor
O yüzden sohbet muhabbet yaparak oyun oynamak daha iyi oyun oynarken fazla kasmamak gerekiyor

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
Hocam anladığım kadarıyla Cs goyu çok seviyorsunuz ve bir tık fanisiniz
İnsanların birbiriyle etkileşime girdiği yerlerde elbet bu toksiklikler olacaktır
Cs goyu insan oynamıyor mu insan oynuyor insanın olduğu yerde bu tür şeyler olur
Csgoymus valoymus lolmus dotaymis farketmez
Sadece daha az olduğunu kastettim ve bu zaten böyle. Dediğim gibi topluluk sunucularında vs. Kimseden böyle flameler almıyorsunuz.

Son mesajlar