V9 ve Haber Press virüslerinden kesin olarak kurtulun [2015 GÜNCEL]

Bu konuyu okuyanlar

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Arkadaşlar merhabalar. Zararlı yazılımın adı Win32/Xorasi.G ve %100 yerli yani Türk yapımıdır. Yeni türevi 4 hafta önce çıktı ve mağdurları inanılmaz uğraştırmakta. İnternette denediğiniz araştırdığınız yöntemler işe yaramaz. ESET 2 hafta önce imza veritabanına ekledi ve bunu ekleyen ilk antivirüs kuruluşu oldu. Öncelikle deneyip sonuç alamadığınız yöntemlere bir göz atalım.

Adwcleaner
Combofix
Çeşitli antivirüs malware vs. temizleyici yazılımlar ve antivirüs yazılımları
Kayıt defteri temizliği ve çeşitli temizlik yazılımları
Görev yöneticisini detaylı izleme ve Windows'un şüpheli servislerini devre dışı bırakma
Görev zamanlayıcısında ki tüm görevleri elle silme

Ne yazık ki bunların hiçbiri işe yaramamakla beraber işi daha sinir bozucu hale getirmekte. Siz ne yaparsanız yapın silindi sanırsınız ama o zararlı yazılım sistem yeniden başladığı zaman geri geliyor. Peki bu zararlı yazılım işini nasıl bu kadar ustalıkla yapıyor ? Arkadaşlar bu zararlı yazılım sistem başlangıcındaki tüm öncelikleri eline alarak arkada çalıştırdığı .exe dosyalarını ilk başta çalıştırıp işini salisesinde halledip hemen çalışan dosyaları kapatıyor yani görev yöneticisinde bunu göremiyorsunuz. Çok titizlikle ve büyük kurnazlıkla kodlanmış bu yazılım zararsız olsa da çok sinir bozucu bir yazılım.

Yapmanız gereken ise
ESET Smart Security 8 kurup imza veritabanını güncelleyip bilgisayarı taratmak. Tarama bittiği zaman Win32/Xorasi adında türevler bulacak onları temizlemeden silin. Sonrasında ise yapmanız gerekenler şunlar;

Görev zamanlayıcısını açıp bunların hepsini silin

Nm9eHc8.png

Chrome, Mozilla, Opera, Safari, İnternet Explorer vs.. simgelerine sağ tıklayıp özellikler diyin. Altını kırmızıyla çizdiğim yerden sonra yani \chrome.exe" den sonra v9 ile ilgili bir adres olacak onu silin \chrome.exe" ve öncesi kalsın.

0GIaCUe.png

Olmazsa Chrome'yi sıfırlayın.

gPvx5JR.png

Chrome'yi sıfırladıktan sonra burdan anasayfayı değiştirin sorun çözülmüştür arkadaşlar.

dgC9rkc.png

Eğer takıldığınız bir yer olursa bu konu altında herkese yardımcı olurum. Bizzat zararlıyı kendi bilgisayarıma bulaştırıp denedim tamamen silindi. Umarım yardımcı olmuşumdur kolay gelsin
:dirol:

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Diğer Anti virüsler Kaspersky, Avast vs. Veritabanında yokmu? bulamıyorlar mı virüsü

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Kaspersky'ın bulamamasına şaşırdım. Eset işini biliyor. :)

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
[MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] eyvallah ya 2 haftadır bu illetle uğraşıyorum emeğinr sağlık pc ye grçince kesin uygulayacağım

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3

Şimdi tereddütte bulundum . Kötü yazılımlara göz yumuyorsa garip geldi bana şimdi daha yeni pc alacağım sizce hangi virüs programını kullanayım? Aklınızda varsa fikirlerinizi alabilirim

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Şimdi tereddütte bulundum . Kötü yazılımlara göz yumuyorsa garip geldi bana şimdi daha yeni pc alacağım sizce hangi virüs programını kullanayım? Aklınızda varsa fikirlerinizi alabilirim

ESET kurun

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Güncel bilgi:

Zararlı yazılım Azerbaycan'da yazılıp Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaygınlaşmış. Xorasi ismi zaten Azericede ülseri anlamına geliyor.