Uzun Vadede Kullanılabilecek Cihaz Tavsiyesi

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
m9 olabilir o da 2000₺ idi ama satıcısı hepsiburada değildi :D
Mi5 olayı kardeşim mi5 alacağına g5 al mi5 seni üzer kamerada bir g5 kamerası yok hatta g4 bile yok tasarım olarak plastik telefon 128 lik versiyonu 4gb ramli ve sd 820 2.15ghz hızı 64 te 3gb ram 2.15 ghz 32lik te 3 gb versiyon 1.85ghz hızı var işlemcinin almışken 128 almakta fayda var ama yurt dışı olduğu için garanti felan burada sıkıntı olur burada telefoncuya yaptırırım dersen satışı olmadığından parçada yok sıkıntı olur alacaksan yurtdışından ıphone alacaksın diğer telefonlar hemen hemen aynı paraya geliyor çinliler ise satılmadıkları için ülkee ucuza geliyor mi5 e hiç bakma o yüzden uzun vade diyorsun M9 demişsin m9 gayet güzel telefon tasarımı da metal premium hissi var ama ıphone 6 gibi bu da bükülüyor m9 sd810 ın ilk versiyonu yani cayır cayır yanan versiyonunu kullanıyor telefon güncellemelerle performansını düşürdüler telefon ondan yine daha az ısınıyor ama yine ısınıyor canavar gibi alacaksan Z5 e bak uzun ömür güncelleme ve m9 dan daha az ısınıyor kamera olarak m9 dan çok üst bir cihaz zaten biraz beklerim diyorsan sony xperia x fiyatı düşsün onu al fiyatı düşecek donanımı zayıf diye ama o donanım g4 ten s6 dan z5 ten daha iyi bir donanım var üstünde yeterli olur tercihini sony xperia z5-g5-x arasında yapmanı öneririm.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Arkadaşlar yurtdışından xioami mi5 getirtme gibi bir durumum olabilir.Getirtsem kayıt işini felan nasıl yapabilirim?
Artik kayit islemleri hava alaninda yapiliyor sanirim. Orada yonlendirirler e devletten imei kaydi da yapmak mumkun. Fakat 3 ay icerisinde yurt disina gidis gelis yapmis ve uzerine son 2 yildir herhangi bir telefon kayitli olmayan pasaporta kayit yaptirabilirsiniz. Baska turlu olmaz. Boyle ugrascaginiza sahibinden de birsuru kayitli sifir veya hic kullanilmamis mi5 var. Oralardan alin. Hatta sahislara guvenemem derseniz esnaf ta satmaya baslamis. Oralardan alin mi5'i.

thinkingpanda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mi 5 evet çok performansı ama malzeme kalitesi çok kötü ciddi anlamda çok kötü 1.50 den sonra izle he diyeceksiniz onu telefona uygulayacak nasıl bir düşme olur onu bilemem ama güç harcamadan böyle bükülme nadir görülür

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
mi 5 evet çok performansı ama malzeme kalitesi çok kötü ciddi anlamda çok kötü 1.50 den sonra izle he diyeceksiniz onu telefona uygulayacak nasıl bir düşme olur onu bilemem ama güç harcamadan böyle bükülme nadir görülür
Şu tarz testlere bakarak cihaz alan insanları kınıyorum.Hangimiz aldığımıza bu tarz muameleler yapıyoruz,mixerde çekiyoruz,üzerinden araba geçiriyoruz.Uzun vadeli cihaz alacaksanız bakılması gereken donanım ve yazılım kısmıdır.Cihazınıza temiz bakarsanız dikkatli kullanırsa zaten başka sorun çıkacağını sanmıyorum.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Şu tarz testlere bakarak cihaz alan insanları kınıyorum.Hangimiz aldığımıza bu tarz muameleler yapıyoruz,mixerde çekiyoruz,üzerinden araba geçiriyoruz.Uzun vadeli cihaz alacaksanız bakılması gereken donanım ve yazılım kısmıdır.Cihazınıza temiz bakarsanız dikkatli kullanırsa zaten başka sorun çıkacağını sanmıyorum.
Valla bakacaksak tek bakacak drop test olmalı.

ali arda yavuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bende G5 almayı düşünüyorum ama çift sim kartlı olan H860 modeli 1800 liraya ve H850 modeli var 2150 liraya acaba daha uygun olan çift hatlıyı alsam sıkıntı yaşarmıyım ithalatçı garantili

Melih Akbulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese hayırlı ramazanlar arkadaşlar.
Temmuz ortasında yeni bir telefon almak istiyorum.Bütçem 2000₺.Bu fiyat bandında en sevdiğim cihazlar ise z5,z5 Premium,s6,s6 edge,htc m9 gibi cihazlar hoşuma gidiyor.Ancak bu cihazları almaya korkuyorum.Çünkü aldıktan 1-2 ay sonra yeni bir cihaz tanıtsa firmalar verdiğim paradan daha az bir paraya bu cihazlar alınabilir duruma gelecek.Birkaç sorum var onları cevaplayabilirseniz çok sevinirim.
1-Telefonu hepsiburada.com'dan alacağım.Çünkü bildiğim kadarıyla kapıda ödemeyi bu sitede yapabiliyorum.Bu site haricinde kapıda ödeme yapılan bir site var ise yazarsanız sevinirim.
2-Yukarıda yazmıştım.Eğer bilgisi olan varsa bana HTC,Sony,LG ve Samsung'un yakın bir tarihte amiral gemisi çıkarıp çıkarmayacağı hakkında bilgilendirebilir mi?
3-Birkaç yerde Sony'nin artık z serisine destek vermeyeceğini artık X serisine yöneleceğini duydum.Bu ne kadar doğru?
4-Zamanında s3 kullanmıştım.Aynı anda babam da xperia z almıştı(aynı fiyata).Şuan z 5.0'da,s3 ise 4.2'de.Samsung hala yeni amiral çıkarınca eskiyi unutuyor mu?

Şuan aklıma gelenler bunlar.Biraz uzun oldu.Cihazı kendi birikmişim ile alacağım o yüzden baya bir temkinli davranıyorum.Yeni üye oldum bir yanlışlık yaptıysam kusura bakmayın.
Bu arada bu cihazlar haricinde hangi cihazları önerirsiniz?Onu da belirtirseniz çok mutlu olurum.
Sevgiler...
performans deyince benim aklıma 2000 tl de Iphone SE geliyor ama tabi büyük ekrandan küçük ekrana geçmek tam bi fiyasko olur küçük ekran sorun değil diyosan SE al.

Haşim Canberk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
2159 ₺'ye LG G5 Titan rengini siparişledim arkadaşlar.Herkese teşekkürler Yardımlarınız için.