Uzun süre Mass Effect görmeyeceğiz!

Bu konuyu okuyanlar

Fragger

Dekan
Katılım
21 Ekim 2016
Mesajlar
9,544
Reaksiyon puanı
3,576
Puanları
113
Gelen haberler ve bilgiler doğrultusunda Electronic Arts, uzun süre yeni bir Mass Effect oyunu çıkarmayacak. BioWare ise destek stüdyosu olarak devam edecek.

sixteennineimg.jpg


BioWare'un geliştirdiği ve Electronic Arts'ın geçtiğimiz haftalarda piyasaya sunduğu Mass Effect: Andromeda, genel anlamda olumlu notlar alsa da, çoğu oyuncu için hayal kırıklığı olmayı da başarmıştı.

Yine de EA, tüm olumlu ve olumsuz eleştirileri değerlendirdi ve Mass Effectserisine uzun bir süre ara vermeyi kararlaştırdı. Böylelikle bir süre yeni birMass Effect oyunu görmeyeceğiz.

Oyunun geliştiricisi ise şu an ismi açıklanmamış bir proje üzerinde çalışıyor. Genel anlamda ise destek stüdyo olarak görevlerine devam edecek. Yani geliştirme aşamasında olan herhangi bir oyuna destek verecek.

mass-effect_-andromeda_hub-main.jpg


Mass Effect: Andromeda'nın Multiplayer modu geliştiriliyor!

BioWare Montreal'daki çalışanların bir kısmı ise EA Motive stüdyosuna transfer edildi. Geri kalan kısım ise diğer oyunlara destek olurken, Mass Effect: Andromeda'nın Multiplayer modu üzerinde çalışacak.

Electronic Arts, benzer kararı 2012 senesinde piyasaya sürdüğü Medal of Honor: Warfighter için de uygulamıştı. Bu karar sonrasında aradan 5 sene geçmesine rağmen henüz yeni bir Medal of Honor oyunu göremedik.
 

Son mesajlar

Üst