Uzun Kullanımda S9+ vs Iphone 8 Plus

Bu konuyu okuyanlar

Emre İnce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Öncelikle merhaba eğer bir an önce cevaplarsanız sevinirim sevgili konu hakkında bilgisi olanlar. Çok ikilem de kaldım açıkçası her zaman şu lafı duydum Apple uzun süreli kullanımda daha iyidir diyorlar. Ben bu ikisinden birini 3-4 yıl kullanmak istiyorum. S9+ ın tasarımı daha şık ama bilemedim acil cevap verirseniz çok sevinirim

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bunlar aynı fiyat aralığındamı? Ben şahsen mümkünse xr bakardım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunlar yerine huawei p30 veya xiaomi mi9 bana daha uzun ömürlü geliyor.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
kendiniz de kullanıyor musunuz? neden iPhone 8 plus dediniz. Açıklayabilir misiniz? Rica Etsem (^^)
İphone ekran olarak s9+dan daha uzun ömürlü olacaktır Bi kere çünkü ips tabanlı ve düz bir ekran herhangi bir kıvrım yok. Samsunglar da uzun ömürlü kullanıldığı zaman çevremde hep illaki bir sorunla karşılaşanı gördüm. İPhone de tek sorun güncelleme ile telefonları yavaşlaması. Tabi bu Samsung da da var. Ancak İPhone yaptığı açıklamada artık yavaşlatmayacağını söylemişti öyle bir haber okumuştum.

Her neyse İPhone hrm yazılımsal stabilize olarak hem de kasa olarak daha sağlam kalacaktır daha uzun süreli olacaktır performans kaybı çok azalmayacaktır s9+ a göre.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Öncelikle merhaba eğer bir an önce cevaplarsanız sevinirim sevgili konu hakkında bilgisi olanlar. Çok ikilem de kaldım açıkçası her zaman şu lafı duydum Apple uzun süreli kullanımda daha iyidir diyorlar. Ben bu ikisinden birini 3-4 yıl kullanmak istiyorum. S9+ ın tasarımı daha şık ama bilemedim acil cevap verirseniz çok sevinirim
İkisi yerine galaxy s10 veya iphone xr öneririm

Emre İnce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
8 plus alacağına XR daha mantıklı olur
[/QUOTE
saolun

İkisi yerine galaxy s10 veya iphone xr öneririm
İphone ekran olarak s9+dan daha uzun ömürlü olacaktır Bi kere çünkü ips tabanlı ve düz bir ekran herhangi bir kıvrım yok. Samsunglar da uzun ömürlü kullanıldığı zaman çevremde hep illaki bir sorunla karşılaşanı gördüm. İPhone de tek sorun güncelleme ile telefonları yavaşlaması. Tabi bu Samsung da da var. Ancak İPhone yaptığı açıklamada artık yavaşlatmayacağını söylemişti öyle bir haber okumuştum.

Her neyse İPhone hrm yazılımsal stabilize olarak hem de kasa olarak daha sağlam kalacaktır daha uzun süreli olacaktır performans kaybı çok azalmayacaktır s9+ a göre.
çok sağolun

Emre İnce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bunlar aynı fiyat aralığındamı? Ben şahsen mümkünse xr bakardım.

Bunlar yerine huawei p30 veya xiaomi mi9 bana daha uzun ömürlü geliyor.
Huawei'nin Google platformundan blok yemesinden sonra herhangi bir Huawei'nin telefonunu almak pek mantıklı gelmiyor

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Huawei'nin Google platformundan blok yemesinden sonra herhangi bir Huawei'nin telefonunu almak pek mantıklı gelmiyor
Alın g7 2 yıl kullanın 2 yıl sonra başka birşey alırsınız 4 yıllık cihazdan pek hayır gwlmez

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,164

Dostum ben Samsung Galaxy S9+ kullanıyorum memnunum, ama senin S9+ veya İphone 8 Plus almanı önermem.
Almışken İphone Xr al keyfine bak 5 yıl kafan rahat etsin.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
8 plus fiyatına s10 var az daha zorlarsan s10+ bile alabilirsin s10+ varkende 8 plus ın yüzüne bakılmaz

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Eğer garanti sizin için önemliyse S10, garantisizlil beni rahatsız etmez derseniz OnePlus 7 Pro öneririm. S9+, S10 ve OP7 Pro’ya karşı donanım, yazılım kısmında geride kaldığı için alınmamalı, iphone 8 Plus ise %69’luk ekran/kasa oranından dolayı direk geçilmeli.

Reaksiyon puanı
8,015
Eğer geçtiğimiz ay sorsan 8 Plus derdim. Ancak Haziran güncellemesi ile S9+'ın en büyük sorunu olan pil sorunu çözüldü ve kameraya gece modu eklendi. Pil sorunu düzelince gerçekten telefon kendine geldi. Önceden saat 2 3 gibi tekrar şarj etmem gerekiyordu dayanmadığı için. S9+ kullanıcısı olarak cihazı öneririm , ancak uzun kullanımda ne olur bilemiyorum.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
8 plus hala iyi bir cihaz, ne kadar tasarım ve teknoloji anlamında geri kalsa da ekosistem ve işlemci artısı onu öne geçiriyor.
Eğer uzun kullanım diyorsan 8 plus daha uzun süre güncelleme alacak. Ama güncelleme her şey demek değil. Gerek tasarım, gerek teknoloji açısında S9+ daha yenilikçi.
Ama bu bütçe varsa Mi9, S10 ve P30 bakabilirsin.
"Uzun süreli kullanımda Apple daha iyidir" bi klişe, eski Android olsa evet ama artık iOS da Android çigzisine yaklaşıyor. Donanım açısında zaten android cihazlar daha iyi.
Apple tarfında Xr bakabilirsin belki o hepsinden uzun götürür.