Uzmanından SEO Kitabı İncelemem

Bu konuyu okuyanlar

h2ocukluegg

Asistan
Reaksiyon puanı
1
KitapYurdu.Com dan biraz kitap aldım, aldığım kitaplar arasında Kaan Gülten‘in “Uzmanından SEO” kitabı da vardı. Kitap elime ulaştı okudum bitirdim.. Şimdi size yazar hakkında biraz bilgi vereyim.

Kaan Gülten Kimdir?:

1985 Tokat doğumlu yazar, üniversite öğreniminin ilk yılında AutoCAD programıyla tanışarak kısa sürede kendini geliştirdi ve İstanbul’daki birçok özel eğitim kurumunda 6 sen boyunca eğitmenlik yaptı. Bu süreç içerisinde bilgisini paylaşmak üzere oluşturduğu autocadhocasi.com sitesini geliştirmek için SEO konusunda çalışmalar yaptı ve bu konuda deneyimler kazandı. Ardından seohocasi.com sitesini kurarak SEO konusunda web dünyasında öncülük eden bir kişi olarak ismini duyurmayı başardı. Edindiği tecrübe ve bilgiler ışığında sektörde kalitesini ispatladı ve oluşturduğu uzman seo ekibiyle sitesini daha da büyüterek Türkiye’nin ilk 500 sitesi arasına sokmayı başardı. 4 yıllık SEO geçmişi boyunca edindiği özel bilgi ve tecrübeleri, kalıcı ve anlaşılır bir şekilde webmasterlara ulaştırmak için seo kitabı yazımına başladı ve bu kitabı sizlerle buluşturdu.

Kitap Hakkında:

SEO Uzmanından öğrenilir. Türkiye’de arama motorlarına SEO yazınca ilk sırada çıkan seohocasi.com’un geliştiricisi ve kurucusu Kaan Gülten’in kendine özgü sade ve anlaşılır üslubu ile kaleme aldığı bu kitapla beraber hiç bilinmeyen SEO teknikleri gün yüzüne çıkıyor. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Ve bu kitapla beraber bu bilgileri resimli anlatımla kolay yoldan öğrenebilirsiniz. SEO araçlarını, SEO’nun gelişim sürecini bu kitapla öğrenin.

Yukarıdaki yazılar kitabın arka yüzünde bulunan yazılardı. Ayrıca Kaan Gülten bu konuda kendini gerçekten ispat etmiştir ve her zaman arkasında olduğumun bilinmesini isterim. Şimdi gelelim benim kitaba olan yorumlarıma. Ama öncelikle bir kaç şey demek istiyorum. Seo konusunda bilgi almak, kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun. Bu kitabın yazarı Türkiye’nin tartışmasız en iyi Seo uzmanı. Size ispatlamamı ister misiniz? İspat istiyorsanız buraya tıklayın. Gördüğünüz gibi “seo” aramasında bu kitabın yazarı Kaan Gülten’in sitesi seohocasi.com ilk sırada. Şimdi gelelim kitap hakkındaki yorum ve incelemelerime.

Kitap toplam 244 sayfa. Birinci kalite kağıda basılmış. Yazılar hiç bir şekilde gözleri yormuyor. İlk baskısı Şubat 2011 de basılmış(yani güncel bilgiler mevcut). Kitabı ailesine ithaf etmiş yazarımız. Bu türden fazla bilgiye ihtiyaç olmadığını düşünüyorum.

Kitaba genel olarak bakıldığında kitap biraz daha kalınlaşsın amacıyla doldurulmuş bir kitap değil. Kitabı okumak için önceden bir seo bilginizin olmasına ihtiyacınız yok. Toplam 12 sayfada seo terimlerinin açıklamaları yapılmış. Üzerinde durulan her konunun en ince detaylarına inilmiş. Cümleler gayet açık ve net. Kitabı okurken ilk başlarda WordPress SEO üzerine yazılmış olduğunu düşündüm ancak ileri ki sayfalar bu düşüncemde haksız olduğumu gösterdi.

Bu kitabın öğrettiği tüm teknikler kalıcı SEO teknikleri. İllegal, Google’ın sevmediği, algoritmaların zayıflığından yararlanılarak üst sıralarda çıkma tekniklerden değil.

Kitap örneklendirmelerle zenginleştirilip daha da anlaşılır hale getirilmiş. Kitabın tümünde hiç bilinmeyen bilgilerden bahsediliyor değil ancak ben bunları zaten biliyordum diye okumayıp geçebileceğiniz başlıklar alında bile çok ince, siteniz için daha da iyi olacak seo ipuçları mevcut.

Kitapta arama motoru olarak sadece Google’ın adı geçiyor. Yahoo ve ya Bing gibi arama motorları hakkında konuşmakta zaten saçma olurdu. Türkiye’de Yahoo ve ya Bing Kullanan kaç kişi var?

Kitapta e-ticaret sistemleri üzerinde de durulmuş. Herhangi bir ürünü ve ya ürününü internet ortamında pazarlamak isteyen herkesin işine yarayacak güzel bilgiler var.

Yeni teknoloji ve algoritmaların üzerine özellikle durulmuş. Bu yeniliklerden nasıl en iyi bir şekilde yararlanabileceğiniz gayet güzel bir şekilde anlatılmış.

Kitap size -size göre- çok iyi bildiğiniz(!) Analtics, Webmaster Tools, Hızlı İndexlenme Teknikleri ve ya anahtar kelimeler hakkında çok şey öğretecektir.
Kitabı bugün bitirdiğimde neden daha önce almadım bu kitabı dedim şahsen.

Ya fiyatı? Ben bu kitabı KitapYurdu.Com’dan 23 lira civarı bir miktara aldım. Kitaptaki ipuçları ve önerileri uyguladıktan iki gün sonra yaklaşık %40 lık bir ziyaretçi artışı gördüm. Şimdi bir de herhangi bir yere 23 liralık reklam verdiğimi düşünelim. Komik geliyor değil mi? 23 liralık reklamı kim alır, 23 liraya verilen reklamdan kime ne hayır gelir?

23 liralık reklam geçicidir, 23 liralık seo bilgileri, seo ipuçları internet ve Google var olduğu sürece kalıcıdır.

Benden bu kadar. Dilim döndüğünce “Uzmanından Seo Kitabı“‘nı sizlere anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olabilmiş, aklınızdaki bir kaç soru işaretini silebilmişimdir. Yine de aklınıza takılan herhangi bir soru olduğunda yazı altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kitabın İnternet Sayfası: http://www.seohocasi.com/seo-kitabi/

Kitap Yazarının Sitesi: www.seohocasi.com

İyi Günler

Alıntı yaparken lütfen kaynak gösteriniz: http://www.buraksworld.net/uzmanindan-seo-kitabi-incelemesi.html

aceylan1445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam kitabı ben de inceledim gayet güzel bilgiler var. seo hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere tavsiye ederim

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Hayırdır burak , bu yazıyı birçok sitede paylaşmanın nedeni nedir ?

h2ocukluegg

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hayırdır burak , bu yazıyı birçok sitede paylaşmanın nedeni nedir ?

Birilerine faydalı olabilmek. var mı otesi?

Edit: sende diğer kendini bilmezler gibi tanıtım yazısı vb aldığımı mı saniyorsun? öyle olsaydı sadece 2 yerde paylaşmazdım... seohocasının yaverligini yapmak bana mı kaldı

CepCin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yorumunuz yazar ama sonuna bol bol link eklemesi demektir ki bu reklamdır...

theramma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kitap çok başarılı. Yeni kitap Sorularla SEO'yu da yarıladım. Gayet güzel gidiyor.