Uzay veya Gezegenler Temalı Tavan Sarkıtı

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Çocuğumun odasına gezegenler yada uzay temalı bir tavan sarkıtı yada duvar kağıdı yapmak istiyorum. 5 yaşında çocuğum var gezegenlerin tüm isimlerini ezbere biliyor ve gezegenlerde neler var hepsini biliyor.

Zamanında uzay hakkında bolca kitap okuduğum için Mars'ta hangi gazların bulunduğunu, Jüpiter'in atmosferinde ki fırtınalardan, güneşin gezegenlerine uzaklıklarına kadar biliyor. Bazen insan şaşırıyor ancak ne kadar bilgi verirseniz bir o kadar geri alıyorsunuz.

Neyse geçelim konumuza bu kadar uzay ile alakalı bir çocuğu benimde bir şeyler yapmak gibi bir görevim olduğunu düşünüyorum.

Odasına duvar kağıdı mı yapsam yoksa tavana gezegenlerden oluşan toplar mı sarkıtsam bir türlü karar mekanizmasını çalıştıramadım.

Sizlerinde fikirleri ile ortaya bir somut bir proje çıkartırsam yavaş yavaş elimden geldiğince yapmaya çalışacağım.

Lütfen fikirlerinizi paylaşır mısınız, resimli olursa sevinirim.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Odasına duvar kağıdı mı yapsam yoksa tavana gezegenlerden oluşan toplar mı sarkıtsam bir türlü karar mekanizmasını çalıştıramadım.

İkisi birlikte çok daha güzel olur bence.
Duvar kağıdı genel anlamda uzaya/uzay boşluğuna maketler de gezegenler üzerine olursa daha anlamlı olur diye düşünüyorum.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
600-800 arasında yapıyorlar diye biliyorum yinede fiyat almakta fayda var. Metrekare hesabı fiyat çalışırlar. Düşük maliyette ise güzel bir duvar kağıdı ile birlikte fosforlu yıldızlı tavan yapabilirsin.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Tavanı siyah lacivert ve mavi tonlarında boya(sprey boya ile yapılan resimleri örnek alıyorum) sonra duvarlar arası belli noktalardan karşılıklı eşit gelebilecek şekilde karelere böl ip yardımı o iplere(misinada olabilir) de istediğin gezegenleri as (tavana iplerden yada misinadan oluşan bir karo sistemi düşün )umarım ev senindir ve kiracı da değilsindir (= yada çağır 2 tane grafitti sanatçısı çağır bir onlardan teklif al adamalar duvar arıyor zaten inan daha değişikte olabilir oda ((=

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Bence ona güzel bir teleskop al usta.

Oda süsü olarak ise, ben kızımın odasının tavanını bu kedi gözü denilen gece parlayan süsler ile donattım, tabi büyük boy hepsi. ay güneş gezegenler ve sürüsüne bereket yıldız var. gece ışıl ışıl oluyor odası :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Şuan odasında led ışık sistemi mevcut, her gece farklı renkte ışığını açıyor kitabını okuyorum sonrasında uyuyor. Dışarıdan bakıldığında cama farklı şeyler düşünebilir insanlar ama adam seviyor ne yapayım. :)

@KamtariR dediğin gibi zaten ileride bir tane teleskop kesinlikle alacağım ancak biraz maddi durumu iyileştirmem gerekiyor, ondan sonra.

Yavaş yavaş aklıma ufak tefek düşünceler yer etmeye başladı, sizler söyledikçe sanırım daha da netleşecek.

Son mesajlar