Uzak ülke İzlanda’da corona bitti

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Avrupa'nın en uzak ülkesi, Grönland yakınlarındaki İzlanda’da, son 24 saatte ilk kez hiç bir Corona hastasına rastlanmadı.

izlanda-reuters_16_9_1587755979.jpg

Yaklaşık 365 bin kişinin yaşadığı, gayzerler ve olağanüstü doğa manzaraları ülkesi İzlanda'da, şu ana kadar 1789 Corona vakasına rastlandı. Bunlardan 1542'si iyileşti. Şu ana kadar 10 kişi hayatını kaybetti.

AVRUPA’DA DEĞİL AMA AVRUPALI

Son beş günde sadece 14 Covid-19 hastası olduğu belirlenirken, son 24 saatte hiç kimsede virüs tespit edilemedi.

Atlas Okyanusu'nun kuzeyinde bulunan, AB üyesi olmayan ancak Avrupalı sayılan ülke, böylece Corona'yı bitiren ilk Avrupa ülkesi olma unvanını da aldı.

İzlanda'da nüfus oldukça seyrek ve en büyük kenti, dünyanın en kuzey başkenti sayılan Rejkjavik.

AB üyesi olmayan İzlanda, Türkiye gibi Schengen Anlaşması'nı uyguluyor ve Avrupa ile serbest ticaret anlaşması var.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
360 bin küsur nüfusuyla ufacık bir ada devleti. Aslında en başında sıkı bir tedbir almış olsalardı oraya virüs hiç ulaşmayabilirdi de... Buna rağmen sonuç gayet normal. Geniş bir coğrafyada çok az bir nüfus için daha fazlası beklenemezdi zaten.

İStanbulu gönderelim oraya, sıkıysa kurtulsunlar bakalım! :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
365 bin Nufuslu bir ülkede Korona'ya rastlanmaması son 24 saatte çok sevindirici bir haber.
Darısı nufus olarak onun yaklaşık 220 katı olan bizim ülkemize. ( Tabi burada İzlanda'nın bir ada ülkesi olduğunu komşusunun olmadığınıda bilmek lazım )
Üstüne yüzölçümüne bakayım dedim trakya bölgesinin 12 katı flan yüzölçümü olarak ama nufus olarak Trakya'daki hergangi bir ilçeden bile ufak. Adamlar zaten doğuştan birbirine mesafeli ve izole :D

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Corona fakir ülkeleri sevmez. İzlandayı da hiç sevememiş. Amerika'ya ise bayılıyor. Ben buradan asla çıkmam diyor. Corona Sanayileşmiş yerleri seviyor. Bizde de Tunceliyi sevememiş ve bugün itibariyle Tunceli de hiç Corona vakası kalmamış.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
365 bin Nufuslu bir ülkede Korona'ya rastlanmaması son 24 saatte çok sevindirici bir haber.
Darısı nufus olarak onun yaklaşık 220 katı olan bizim ülkemize. ( Tabi burada İzlanda'nın bir ada ülkesi olduğunu komşusunun olmadığınıda bilmek lazım )
Üstüne yüzölçümüne bakayım dedim trakya bölgesinin 12 katı flan yüzölçümü olarak ama nufus olarak Trakya'daki hergangi bir ilçeden bile ufak. Adamlar zaten doğuştan birbirine mesafeli ve izole :D

dayı senin psikolojik sorunların var bilgin olsun xd

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
3 deyince inanıyoruz.
Taşıyıcı faktörü nedir? Ben bırakın İzlanda’yi Türkiye’de bile bitti dense resmî kaynaklardan yine inanmam. Dogru olması icin en az 1 ay geçmeli, taşıyıcı olma ihtimali çok yüksek.
Diyelim ki vaka bitti, o gün enfekte olmuş birisi yine sarılır, veya öper. Al sana 0 vaka.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Savunduğumuz düşüncelerle "stratejik sevgililer" günü (!) mesajları, şiirleri yazmakla meşgulken hep muhalefete yazasım geliyor ? Çünkü iktidara sevdalı ama halkı unutan bir hayale tutulan aşıkların reklam kuşağı gibiler ...

1587759254641.png

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,309
bu virüs günleri en şanslısı gronland

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Bu mesajında üyelere karşı küçük düşürücü ifadeler kullandığından dolayı 3 gün aramızda olamayacak.
Son düzenleyen moderatör:

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Kızmayasın dostum, seni de önemsiyoruz ama sen bizi zaman zaman üzüyorsun. Keşke birbirimizi anlamaya çalışsak, daha güzel ve zeka dolu şeyler yazsak, iyi olmaz mı ?

Şahıslar ile değil de her zaman konu hakkında düşünceni yazarsan kimse kimseyi yazmaz ve rahatsız etmez , şuan senin yaptığın bu değil okey yada özkanın yaptığı .. onun için forumculuk profillerinizi daha geliştirmenizi öneriyorum burası facebook değil , ben bir konu paylaşıyorsam ya okursun sessizce çekilirsin , ya okursun düşünceni yazarsın .. ama gelip şahsım hakkında yorum yapma hakkın yok.

Şimdi zeka dolu şeyler yazabilirsin belki

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Şahıslar ile değil de her zaman konu hakkında düşünceni yazarsan kimse kimseyi yazmaz ve rahatsız etmez , şuan senin yaptığın bu değil okey yada özkanın yaptığı .. onun için forumculuk profillerinizi daha geliştirmenizi öneriyorum burası facebook değil , ben bir konu paylaşıyorsam ya okursun sessizce çekilirsin , ya okursun düşünceni yazarsın .. ama gelip şahsım hakkında yorum yapma hakkın yok.

Şimdi zeka dolu şeyler yazabilirsin belki
Yazdıklarım karşılıklı bir mücadelenin ürünlerini sergiler, saydığınız özellikte yazılarla muhattap olmuş olsaydık pek tabi farklı bir sanat bizde vuku bulabilirdi.

Aynı güzellikte ve edep adap yönünden de pek olgun bi şekilde aşşağıdakileri bırakayım o zaman izninle, sen anlarsın:

"Nefsimi elinde tutan Allah'a yemin ederim ki, bir kişi hayırdan kendisi için istediğini, Müslüman kardeşi için de istemedikçe mükemmel bir şekilde îman etmiş olmaz." (İmam Ahmed b. Hanbel, El-Müsned, el-Fethu’r-Rabbani Tertibi, Ensar Yayıncılık: 1/113.)

Hz. Mevlânâ der ki:
“Bahar mevsiminde bir taş yeşerir mi? Toprak gibi mütevâzî ol ki senden renk renk güller ve çiçekler yetişsin!..”