Uzak Durmanız Gereken P2W Oyunlar

Bu konuyu okuyanlar

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
P2W = Pay to Win
Pay to Win = Emeğe gerek yok, kazanmak için parayı masaya vur gerisini bize bırak.

Listenin devamını getirebilirsiniz Knight Online, Metin 2 vb. oyunları oynamadığım için listeye katmak istemedim ama P2W olduğunu söyleyen kişi sayısı çok fazla, oynamadığım için açıklama yapamam bu yüzden eklemedim.
  1. Kafa Topu 2
    Listenin en başında özellikle Kafa Topu 2 geliyor, uzun bir süre sonra girip oynayayım dedim yemin ediyorum Nexon firması Combat Arms oyununu satmadan önce ne ise Kafa Topu da tam olarak o. Para basan kazanıyor, yeteneğe gerek yok. Para basanın kazandığı yetmezmiş gibi hem para basan hem beleş oynayan sürekli reklam bombardımanına maruz bırakılıyor. Hatta para basmadan bir şeylere sahip olmak istiyorsanız ödemenizi reklam izleyerek yaparsınız, çıkan şeyler de para karşılığında alınacak şeylerle asla bir tutulamaz.

2. Zula
    Samanyolu galaksisinde bulunan en büyük P2W FPS oyundur, uzun lafa gerek yok binlerce kelimeyi okumak/yazmak yerine marketi gösteren 5 saniyelik video izlemeniz yeterli.

3. Combat Arms EU Classic
    Nexon firması oyunu Valofe firmasına sattıktan sonra P2W konusunda bir kaç adım atıldığını gördüm fakat oyun hâlâ P2W olmaktan çıkamamış durumda, sağolsun Valofe bir çok yardımda bulunuyor fakat yeterli değil. Oyun parası (Eski adı NX yeni adını bilmiyorum) olmadan bir çok teçhizatı satın almanız mümkün değil, şimdi kaldırıldı mı bilmiyorum ama oyunda Super Moderator ve Elite Moderator mantığı vardı, bu moderatörlüğe sahip olan oda kurucuları oyuncuları oylamaya sunmadan direkt atabiliyordu ardından diğer oyuncular kararı oyluyordu eğer oylamada "Kötü karar" sonucu çıkarsa Elite moderatör bir süreliğine oyuncu atamıyordu.

4. Silkroad
    Bu oyunu da uzun süredir oynamıyorum fakat oyun parası (Silk) olursa aylarca yapacağınız şeyi bir saniyede yapabilirsiniz ancak para basmak istemiyorsanız aylarınızı yıllarınızı harcamanız hatta bazı gelişimlerden de mahrum kalmanız gerekiyor.

5. Bombom
    Uzun süredir oynamadığım oyunlardan bir tanesi de bu, para basmazsanız elinizde ne eşya kalır ne de win.

6. Darkorbit
    Her ay para basan yaşar, tek seferlik paketler mantıklı değil VIP vs. alarak aylık ödeme yaparsınız PvP atarken emekçileri rahatça alabilirsiniz.

7. Wolfteam
    P2W Konusunda Zula ile kapışabilir.

8. Online Mobil Oyunlar
    Mobil oyunlarda para basan kazanır, bazı istisnalar dışında detaylara girmemize pek gerek yok sanırım.

Son düzenleme:

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
P2W = Pay to Win
Pay to Win = Emeğe gerek yok, kazanmak için parayı masaya vur gerisini bize bırak.

Listenin devamını getirebilirsiniz Knight Online, Metin 2 vb. oyunları oynamadığım için listeye katmak istemedim ama P2W olduğunu söyleyen kişi sayısı çok fazla, oynamadığım için açıklama yapamam bu yüzden eklemedim.
  1. Kafa Topu 2
    Listenin en başında özellikle Kafa Topu 2 geliyor, uzun bir süre sonra girip oynayayım dedim yemin ediyorum Nexon firması Combat Arms oyununu satmadan önce ne ise Kafa Topu da tam olarak o. Para basan kazanıyor, yeteneğe gerek yok. Para basanın kazandığı yetmezmiş gibi hem para basan hem beleş oynayan sürekli reklam bombardımanına maruz bırakılıyor.

2. Zula
    Samanyolu galaksisinde bulunan en büyük P2W oyundur, uzun lafa gerek yok binlerce kelimeyi okumak/yazmak yerine marketi gösteren 5 saniyelik video izlemeniz yeterli.

Nexon firması oyunu Valofe firmasına sattıktan sonra P2W konusunda bir kaç adım atıldığını gördüm fakat oyun hâlâ P2W olmaktan çıkamamış durumda, sağolsun Valofe bir çok yardımda bulunuyor fakat yeterli değil. Oyun parası (Eski adı NX yeni adını bilmiyorum) olmadan bir çok teçhizatı satın almanız mümkün değil, şimdi kaldırıldı mı bilmiyorum ama oyunda Super Moderator ve Elite Moderator mantığı vardı, bu moderatörlüğe sahip olan oda kurucuları oyuncuları oylamaya sunmadan direkt atabiliyordu ardından diğer oyuncular kararı oyluyordu eğer oylamada "Kötü karar" sonucu çıkarsa Elite moderatör bir süreliğine oyuncu atamıyordu.

4. Silkroad
    Bu oyunu da uzun süredir oynamıyorum fakat oyun parası (Silk) olursa aylarca yapacağınız şeyi bir saniyede yapabilirsiniz ancak para basmak istemiyorsanız aylarınızı yıllarınızı harcamanız hatta bazı gelişimlerden de mahrum kalmanız gerekiyor.

5. Bombom
    Uzun süredir oynamadığım oyunlardan bir tanesi de bu, para basmazsanız elinizde ne eşya kalır ne de win.

6. Darkorbit
    Her ay para basan yaşar, tek seferlik paketler mantıklı değil VIP vs. alarak aylık ödeme yaparsınız PvP atarken emekçileri rahatça alabilirsiniz.

7. Wolfteam

8. Online Mobil Oyunlar
    Mobil oyunlarda para basan kazanır, bazı istisnalar dışında detaylara girmemize pek gerek yok sanırım.
Şu oyunları bir de bir şey biliyorumuş gibi oynayanlar var ya.Sinir oluyorum.Hele hele Zula oyuncuları.Hepsine bak kendilerini Gamer falan zannederler

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Şu oyunları bir de bir şey biliyorumuş gibi oynayanlar var ya.Sinir oluyorum.Hele hele Zula oyuncuları.Hepsine bak kendilerini Gamer falan zannederler
Zulacı bilgisayarı ?
b7b905e6a5ea8446349602fe558b2b3b.jpg

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
P2W = Pay to Win

1. Kafa Topu 2
    Listenin en başında özellikle Kafa Topu 2 geliyor, uzun bir süre sonra girip oynayayım dedim yemin ediyorum Nexon firması Combat Arms oyununu satmadan önce ne ise Kafa Topu da tam olarak o. Para basan kazanıyor, yeteneğe gerek yok. Para basanın kazandığı yetmezmiş gibi hem para basan hem beleş oynayan sürekli reklam bombardımanına maruz bırakılıyor. Hatta para basmadan bir şeylere sahip olmak istiyorsanız ödemenizi reklam izleyerek yaparsınız, çıkan şeyler de para karşılığında alınacak şeylerle asla bir tutulamaz.

2. Zula
    Samanyolu galaksisinde bulunan en büyük P2W FPS oyundur, uzun lafa gerek yok binlerce kelimeyi okumak/yazmak yerine marketi gösteren 5 saniyelik video izlemeniz yeterli.

4. Silkroad

5. Bombom

6. Darkorbit

7. Wolfteam

8. Online Mobil Oyunlar
Listeye bir çok oyun eklenebilir fakat şuan aklıma gelenlerden bir tanesi de Metin2.
Yıllar önce tamamen emek tabanlı olan oyun şuan ticaret merkezine dönmüş durumda.
Yıllarınızı verip dizdiğiniz +90 Lv hesaba, yeni açmış ve parayı basmış başka bir +45 Lv oyuncu tek atabiliyor.
Eskiden Lv kasmak zahmetti şimdi her yer eXp bonus dolu ve parasını verdikten sonra 1 günde 75 Lv'e çıkabiliyorsun.
Oyunun bir kısmı hile ve yıllardır bulunmuş bir çözüm yolu yok.

Reaksiyon puanı
36
P2W = Pay to Win

1. Kafa Topu 2

2. Zula

4. Silkroad

5. Bombom

6. Darkorbit

7. Wolfteam

8. Online Mobil Oyunlar
ben hiç para yüklemeden zulada 79 levelim

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
İşte bu yüzden single player oynuyorum, kimse karışmıyor, kafam rahat.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
%10 internet kafede oyun bulamayıp arkadaşlarla atan tayfa
Hocam o hataya 1 kere düştüm. Çocuk dediki gel dedi hesabı ödemesine. Tamam dedim. Çocuk meğersem dizmiş hesabı. Bende birşey bilmiyorum. 1-2 kere öldürebildim. Sonra CS:GO gel dedim. Orda işler değişti işte :) Çocuğa soruyorum niye öyle renkli silahların var. Diyorki knk hediye geldi.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
ben hiç para yüklemeden zulada 79 levelim
Level kasılabilir bunda bir problem yok fakat sizin o levela ulaşana kadar elde ettiklerinizi ilk seviyede para harcayarak yapabilirler. Özellikle para harcamadan üst seviyelere ulaşırsanız, üst seviyelerdeki P2W oyuncular tarafından yaylım ateşine tutulmanız an meselesi. Kafa Topu 2 oyununda bunu net olarak gördüm, 12lv olduktan sonra zenginlerle kapışıyorsunuz. Sizin üstünüzde bir şapka var ama adamda oyunun en güçlü ekipmanları ve topçusu gerisini siz düşünün :)

Reaksiyon puanı
36
Level kasılabilir bunda bir problem yok fakat sizin o levela ulaşana kadar elde ettiklerinizi ilk seviyede para harcayarak yapabilirler. Özellikle para harcamadan üst seviyelere ulaşırsanız, üst seviyelerdeki P2W oyuncular tarafından yaylım ateşine tutulmanız an meselesi. Kafa Topu 2 oyununda bunu net olarak gördüm, 12lv olduktan sonra zenginlerle kapışıyorsunuz. Sizin üstünüzde bir şapka var ama adamda oyunun en güçlü ekipmanları ve topçusu gerisini siz düşünün :)
zulada genellikle parayla yüksek seviyeye gelenler oynamayı bilmeyenler oluyor para yüklüyorlar 1-2 oyun oynuyorlar seviyeleri yükseliyor ama para yüklemeden oynyanlar oyunalışmış oluyor ve onları yenmek basit oluyor. ama ben kafa topu oynamadığım için bilmiyorum.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
zulada genellikle parayla yüksek seviyeye gelenler oynamayı bilmeyenler oluyor para yüklüyorlar 1-2 oyun oynuyorlar seviyeleri yükseliyor ama para yüklemeden oynyanlar oyunalışmış oluyor ve onları yenmek basit oluyor. ama ben kafa topu oynamadığım için bilmiyorum.
FPS oyun olmadığı için elindeki malzeme ne kadar güçlüyse o kadar iyi oluyorsun. Mesela adamın attığı top mermi gibi gidiyor, daha hızlı hareket ediyor, daha yükseğe zıplayabiliyor, daha gelişmiş güçler kullanabiliyor, vb. bir sürü kanser edici olay var. Zula FPS oyunu olduğu için az da olsa yetenek gerektiriyor yani para harcamanın yanında aimini rakibin üzerine (Kafasına değil) koymayı bilmesi yeterli.

Reaksiyon puanı
7,999
Zula Zula ve Zula. Ben hayatımda bu kadar paragöz bir firma görmedim. Her şey mi paralı olur ya bir oyunda?

Reaksiyon puanı
6,381
Kafa topuna katılıyorum. Bir de övünüyorlar. Onların oyun yapma zekasına.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Kafa Topu ?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Bazı mobil oyunlar, clash of clans, clash royale gibi oyunlar.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Galiba zulayı hiç oynamayan efsanelerden birisi benim ?

Mobilde pay2win olmayan bir oyun bulunca hazine bulmuş gibi hissediyorum.

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Bazı mobil oyunlar, clash of clans, clash royale gibi oyunlar.
Ben buna hiçbir şekilde katılmıyorum.
Para verirseniz daha hızlı gelişir misiniz, evet ancak olay şu ki siz gelişiminizin hangi aşamasındaysanız size o derecede rakip çıkıyor. Iyi oynayıp kupa yükselirseniz, kupası yüksek rakiple karşılarsınız. Ayrıca turnuvalarda adaletli olsun diye max level 13 iken sizin seviyeniz ne olursa olsun 9 levele sabitliyor. Supercell oyunları pay to win değil bence, ayrıca bu firmayı çok çok başarılı buluyorum oyunlarında reklam yok vizyon sahibiler
NOT : BRAWL STARS oymamadım diğer oyunlar hakkında yorumum