Uyumsuz Eski Sürücü

Bu konuyu okuyanlar

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Herkese Merhabalar , Çok kısa bir olaydan bahsetmek istiyorum . Şimdi samsung e1205y cihazına benim bilgisayardan bir yazılım atmam gerekiyor fakat driverlar cihaz gibi eski olduğu için şuan kullanmakta olduğum windows10'a yüklenmiyor(her türlü yönetmi denedim uyumluluk/yönetici çalıştır).Bende Virtualbox'a Windows Xp kurdum. Ve driverların yüklenebildiğini gördüm.Bu yöntemi kullanabilirim ama bilgisayarım cihazı göremeyeceğinden virtualbox'ta görmeyecektir ve bu yöntem benim işime yaramayacaktır.Diğer bir alternatif olarak ben yine Windows Xp 'yi bilgisayarıma kurmak istedim fakat bu seferde bilgisayarımda olan windows10 ve kali linux işletim sistemlerinde kullandığım grub boot yöneticisi problem çıkaracaktı (ben bundan aylar önce bu grub yüzünden çok zorluk çektim ondan bu yöntemde de bir şey yapamayacağım.)Bunun dışında ise aklıma gelen en garanti olarak gördüğüm yöntem ise Windows Xp' yi usb diske live olarak kurmak . Bu yöntem en mantıklı ve iyi gelendi fakat internetten yaklaşık 8-10 tane iso dosyası denedim. Hiçbiri orijinal Windows Xp değil bu yüzden driverlar yüklenmiyor.Ben bu orijinal Windows Xp live dosyasını nereden bulabilirim veya bu durumda nasıl bir çözüm yöntemi bulabilirim ?

Son mesajlar