Uygun'dan beklenen açıklama!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Katılım
29 Haziran 2007
Mesajlar
64,457
Reaksiyon puanı
520
Puanları
0
Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Futbol Federasyonu'nca talimatlara aykırı bir biçimde menajerlik faaliyetlerinde bulunduğu gerekçesiyle tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine ilişkin, ''Bizim herhangi bir şekilde ne futbolcu alım satımına ne de başka bir konuda dahlimiz olmuştur'' dedi.

bulentuygun85403384.jpg


Uygun, Eskişehirspor Tesislerinde Fenerbahçe maçı hazırlıkları kapsamında yapılan antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, 2000-2004 yılları arasında menajerlik işiyle uğraştığını, ancak sonraki süreçte bu işlerden kendisini soyutladığını kaydetti.

Daha sonra Sivasspor ile anlaştığını ifade eden Uygun, şöyle konuştu: ''Sivasspor'da takım menajerliği ve teknik direktörlük yaptım. Burada büyük başarılar yaşadık. Menajerlik yaptığımız şirkete vekalet vermeme rağmen, ayrılma kararım deftere işlenmemiş. Yani bir ihmalkarlık olmuş. Bu durum süreç içinde sanki ortakmış gibi gösterilmemize neden oldu. Bunun farkına vardıktan sonra yani 5 ay önce bu sorun tamamen ortadan kalktı. Bizim herhangi bir şekilde ne futbolcu alım satımına ne de başka bir konuda dahlimiz olmuştur. Teknik direktörlüğe başladığımdan bu yana böyle bir iş yapmadım. Gönlümüz rahat. Bu yanlışın ortadan kalkması için tahkime başvurduk. 4 Kasım perşembe günü bu görüşülecek. Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.''

'BAŞLADIĞIMIZ ÇIKIŞI DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ''

Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, başladıkları çıkışı devam ettirmek istediklerini söyledi. Uygun, Eskişehirspor Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, özellikle son 3 haftada aldıkları 7 puan ve Ankaragücü maçında sergilenen oyunla Eskişehirspor'un iyi yolda olduğunun görüldüğünü belirterek, eksikliklerinin bulunduğunu ancak bu sorunu kısa sürede çözeceklerini bildirdi.

Zorlu bir Fenerbahçe deplasmanına hazırlandıklarını ifade eden Uygun, ''Kendi oyun anlayışımızı sahaya yansıtıp puanla oradan ayrılmayı hedefliyoruz. Başladığımız çıkışı devam ettirmek istiyoruz'' dedi.

Eskişehirspor oyuncularından Koray Aslan da Eskişehirspor olarak son haftalarda iyi bir çıkış yakaladıklarını belirterek, Fenerbahçe deplasmanından iyi sonuçla dönmek istediklerini kaydetti.

Futbolcu Erkan Zengin ise İstanbul'dan 3 puanla döneceklerine inandıklarını söyledi.

Sporx
 
Üst