Uygulama - oyun geliştirme telif hakkı ve oyun görselleri

Bu konuyu okuyanlar

erayerbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba iyi forumlar.

Unity ile kendi halimde 2d bir oyun geliştiriyorum. Oyun içinde kullandığım simgeleri ve sesleri şu an google playde mevcut olan başkasına ait bir oyundan aldım. Oyunumu bu halde yayınlamam bana bir sıkıntı çıkarır mı ? Simgelerin ve seslerin sahibi bana dava açabilir mi ya da oyunum marketten kaldırılabilir mi ?

Diğer bir sorum ise şu. Mesela yine karşı taraftan bir simge alsam ve bu simgede ufak tefek değişiklikler yapsam (örneğin bir ağaç ikonunu düzenleyerek ağacın birkaç dalını silsem. Yani karşı taraftan aldığım halinde değil. ) yine de bana karşı bir şey yapılabilir mi ?

Aynı şekilde ses dosyasını da değiştirsem ( örneğin bir polis siren sesini düzenleyip sesini kalınlaştırsam) hiç sorun teşkil etmeden oyunumda kullanabilir miyim ?

Teşekkürler.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
loyalty free denen ve telif sikintisi cikarmayan 2d 3d asset dolu internet. keske onlardan kullansaymissin hazir kullanacaksan. goren farkeden olursa tabi sikinti cikar. eser sahibi ne kadar ileri gider onun vicdanina kalmis.

hangi kosullarda ne amacla oyun yaptigini bilmiyorum ama ozgun olmak daha iyi.

erayerbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
loyalty free denen ve telif sikintisi cikarmayan 2d 3d asset dolu internet. keske onlardan kullansaymissin hazir kullanacaksan. goren farkeden olursa tabi sikinti cikar. eser sahibi ne kadar ileri gider onun vicdanina kalmis.

hangi kosullarda ne amacla oyun yaptigini bilmiyorum ama ozgun olmak daha iyi.

Cevabınız için teşekkürler. Peki dediğim gibi assetlerde ufak tefek değişiklikler yapsam rengini değiştirsem simgedeki bazı yerleri silsem yine de sorun çıkartır mı yoksa artık o görsel bana ait mi olur