Uydu kanallarının yeni tuzağı: Yeşilçam filmleri!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
111259.jpg

Cine 5 çıktı, mertlik bozuldu! Daha öncesinde herkesin izlediği kanalda, program da aynıydı. İçerik azdı ama özenliydi. Kiralanabilir yayın platformları ile iyi içerik TV izlemek için para ödeyenlere ayrıldı.

Hayat Digiturk’ü, D-Smart’ı, Teledünya’sı, Tivibu’su olana güzel!

“Yok öyle bir dünya, taktırırım bir çanak anten, yüzlerce kanal seyrederim!” diyorsanız da fena halde yanılırsınız. Uydudan şifresiz (FTA) yayın yapan kanalların büyük çoğunluğu çöp!

Bazı uyanıklar da işin kolayını bulmuşlar, Apple iPhone, Samsung Galaxy S4 çakması cep telefonlarını, şeker kaynatmak suretiyle ürettikleri arı yüzü görmemiş balları bu kanallardan pazarlıyorlar, daha doğrusu sırf bunun için açılmış kanallar var!

Aynı kanallardan cinsel güç arttırıcı sözde “bitkisel” ürün pazarlaması da yapılıyor. Hepsinin içeriği sizi öldürebilecek kimyasallarla dolu…

Tv için en çok söylenen laftır; aptal kutusu derler ya. Bu uyanık girişimciler o kutuya bakan aptalları tavlamanın derdinde. Yaptıkları şey, sahte yemle balık tutmak.

Bir de, Balderesi'nin geveze abisi ise işi iyice abartmış; Türk kanalında Türkçe, Kürt kanalında Kürtçe pazarlıyor şekerden balını!

Şimdi, uydu kanalları üzerinden sahte ürün satan uyanıklar takımı yeni bir numara keşfetmiş;

Hepimizin sevdiği seyretmekten bıkmadığı bir Yeşilçam filmini veriyorlar yayına ama 5-10 dakika gösterip sonra pat diye kendi çığırtkan anonslarına geçiyorlar. Sonra yine film, yine reklam, yine film, yine reklam…

Sırf meraktan “Festival TV” adında bir kanalda yayınlanan Çiçek Abbas kaç saatte bitecek diye izledim. 3 saate yakın sürdü 79 dakikalık film!

Bu filmlerin yayın haklarını ödüyorlar mı bilmiyorum, ödüyorlarsa bile zaten son derece ucuz, seyirci de hala seviyor, daya gitsin!

Televizyonun geleceği en utanmaz nokta budur. Reklamlar bize hep yalan söyler ama bir de düpedüz sahte ürün satıp bunu da Yeşilçam hazinelerinin içine saklamak…

Bela okumak istemiyorum ama bazen çok zor!

MURAT TOLGA ŞEN / MEDYARADAR

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
ben izlemiyorum mesela televizyon, izlemeyin abi siz de

ReDxxLiNe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sinirden hic birini almadım ne Digiturk ne D-smart ne bilmem ne. Tv nin kendi üzerindeki HD uydu alıcısına çanağı taktım izliyorum ve en güzeli olduğuna inanıyorum(hepsini kullanmış biri olarak) Böyle gerizekalı kanallarında hepsini sildim oohh mis gibi oldu. İzlemeyin silin kardeşim bu kadar basit. Biz kaşındıkça öpenimiz çok olur...:yes:

leanardo

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
uydu izlediğin 5-6 kanalı sadece kaliteli izlemekten başka bi işe yaramıyor bizin uyduda mesela 293 kanal var yarısı telefon vb reklam birazı d smart şifreli kanallar geriyede müzik ve klasik kanallar

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Cine5 Gitti mertlik gitti. :D

Kanalları kırarak izlemek daha keyifli ama televizyon izlemiyorum ben. :D

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
en son cumartesi günü akşam 20:30 da tv izlemiştim. bi 100 dakika kadar.
izlemiyorum.çünkü işe yarar bilgi verir hiçbir şey yok.
sadece izleyici kitlesini artırıcı şeyler var.
örneğin açık seçik programlar; saçma sapan sözde bilgi yarışmaları; yetenek yarışmaları; sözde komedi yayınları; apuk sapuk, iğrenç, vıcık vıcık diziler; yalan dolan siyasi taraf tutan haberler; saçma sapan gündüz programları(polisten iyi çalışıyolar :D); 2 saat süren reklam kuşağı...

onlar hadi dolandırıcılık yapıyorlar, bal vs satıyorlar da bizim millet nasıl kanıyor anlamıyorum.
yahu 250 tl ye s3 olur mu??? 5 kavanoz balı kim 50 tl ye verir 250 gr orjinal bal 15 tl iken? kargo parasaına bal yolluyolar resmen :D

televizyon gerçekten aptal kutusuna dönüştü.
aptallar gece gündüz izliyor, yayınlayanlar da paraya para demiyor.

ramazan geliyor: tüm kanallar dine dönmüş
yılbaşı geliyor: her yer kırmızı, noel baba, şapka, hindi

dikkat çekici izleyici kitlesinin artırıcı her şeyi yapıyorlar.
ben bilmem eşim bilir diye program yaptılar. tamamen yalan dolan. oraya çıkan çiftlerin hepsi ajanslardan gelme. birbirlerinin program öncesinden hiçbir şekilde tanımıyor. bunu da kimse anlamıyor.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
canınız sıkıldımı açın izleyin.sahtekarlığında bir sınırı olmalı arkadaş ya.

kimisi çok iyi niyetli 1000 tl telefonu 10 tl veriyor.:D

biri 1 ton balı 100 tl verir.

bir tanesi tek ilaçla dünya daki bütün hastalıkları tedavi eder.

bunlar nereye bağlı yok mu bunları denetliyen bir kurum filan.dingonun ahırına cevirmişler.ortalığı.

buskudar

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Bi kanalda bende görmüştüm gergedan boynuzundan cinsel gücü artırıcı ilacı kelepir fiyatına satıyordu komediydi

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Bir kanalın programında satış yapan adam tüy dökücü krem satıyor. Kremi anlatıyor şöyle iyi böyle iyi falan filan. Yanında da kremi üzerinde uyguladığı (sözde) genç bir adam var. Adamın kolunun bir kısmını jiletle kesmişler bariz belli. Adam "bakın burada kremi uyguladık döküldü" diye satış yapıyor. Güler misin ağlar mısın :laugh:

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Herkeste internet olabilir ama herkesin interneti kullandığını düşünmeyin.

Birçok ana baba televizyon izliyor. Hedefte zaten internet kullanıcıları yok. :)

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Ne telif hakkı ödeyecekler, geçenlerde tesadüf kanal zampinkliyorum "DEVREZ TV" diye bi kanalda "Süt Kardeşler" vardı tam sevdiğim sahnedeydi, izlemeden geçmek istemedim. İnanırmısınız filmin alt kısmına şu yazı çıktı ; "******pizle.com" Filmi internetten indirmişler

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
bizdemi kanal açsak acaba :D tutar mı ki :D

Bence tutar. Zaten reklam vermede problem çekmeyiz. Bal tv ye mesaj atarız. Bir de ucuz trident yada 199 tl olan S4 satan elemanlardan çıkartırız. Gül gibi geçinir gideriz :lol: