Üstünel Istifa Etti

graphicxer

Doçent
7 Eylül 2009
861
20
0
news_manset_resim_f4_L2.jpg

Haldun Üstünel, Futbol A.Ş'deki görevinden istifa gerekçesi olarak "Yeniden yapılanma adına uygulamaya çalışılan idari ve sportif bozuklukları" gösterdi !..

Galatasaray'da beklenen deprem gerçekleşti; Haldun Üstünel Futbol AŞ Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etti. Son dönemde özellikle yabancı futbolcu transferinde aktif rol alan, sarı-kırmızılı takıma kazandırdığı yabancı yıldızlarla "Transfer sihirbazı" unvanını alan Üstünel'in sezon tamamlandıktan sonra Futbol AŞ'deki yeni yapılanma sürecinden rahatsız olduğu konuşuluyordu.

Yaz dönemindeki transfer faaliyetlerinde aktif rol almayan Üstünel'in hoşnutsuz olduğu yönündeki iddiaları başkan Adnan Polat kabul etmemiş, "O da, bütün şubelerde sorumluluğun profesyonellere teslim edilmesinden yanaydı" diyerek gündemdeki yeni yapılanmayı Üstünel'in istediğini öne sürmüştü. Polat'ın, Üstünel'i yumuşatma çabalarına karşın genç yöneticinin tavrının değişmediği öğrenildi.

Üstünel, dün Galatasaray Futbol A Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı'na hitaben şu dilekçeyi yazdı:

"Son günlerde yeniden yapılanma adına uygulamaya çalışılan idari ve sportif bozukluklar ve değişikliklere; Bugüne kadar bu camianın içindeki büyüklerimden öğrendiğim Galatasaraylılık ve Galatasaray'ın yazılmamış kurallarına aykırı bulduğum, aynı zamanda genel ve şahsi çalışma prensiplerime de uygun bulmadığım, böylesine yanlış uygulamaların, alınan ve alınacak kararların içinde yer almak istemediğimden, Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliğimden üzülerek de olsa istifa etmem zarureti hasıl olmuştur. İstifamın kabulünü arz ederim."

DİLEKÇEYİ POLAT'A VERDİ
Galatasaray'da Başkan Yardımcısı Haldun Üstünel, Futbol A.Ş.'deki görevinden istifa ettiğine dair yazıyı dün Başkan Adnan Polat'a verdi. Polat'ın işyerine gelen Üstünel'in istifa mektubunu elden verdiği ve bu konuda başka bir yorumda bulunmadan ofisten ayrıldığı öğrenildi. Genç yönetici, istifasını verdikten birkaç saat sonra da Türkiye'den ayrıldı. Haldun Üstünel'in bir-iki haftalık tatil için Fransa'ya gittiği iddia edildi. Başkan Adnan Polat'ın istifayı kabul etmeme ve kendisini kararından vazgeçirmeye çalışacağı ihtimalini gözönüne alan Üstünel'in konunun gündemde kalarak kulübü yıpratmasını önlemek için böyle bir karar aldığı öğrenildi.

Kaynak

oslun

Dekan
2 Aralık 2008
7,665
33
228
İyi adamdı ama onun gibi niceleri gelir yine. Çok üzüldüm desem yalan olur ama üzülmedim de değil :)

TazzzY

Dekan
Emektar
12 Kasım 2008
7,353
275
263
Adnan Polat yönetiminin istifa etmesi gerekiyor Yüreksiz adamların işi yok bu takımda!

Hakan'lara Hasan'lara ne yaptıklarını herkes biliyor...

muratteas

Dekan
11 Şubat 2009
9,578
96
228
Galatasaray Başkan Yardımcısı ve Futbol Şubesi'nden sorumlu yönetici Haldun Üstünel, Futbol Şubesi ve Galatasaray A.Ş'deki görevinden istifa etti.
Haldun Üstünel, bir takım rahatsızlıkları olduğunun gündeme gelmesinden kısa süre sonra Futbol Şubesi'ndeki görevini bıraktı. Yönetim Kurulu'ndaki görevine devam eden Haldun Üstünel, yetkilerinin azalmasından sonra duyduğu rahatsızlık üzerine Futbol Şubesi'ndeki görevini bıraktı.
Galatasaray forması giyen birçok yıldız ismin transferinde başrol oynayan Haldun Üstünel, kısa süre içerisinde taraftarın sevgilisi haline gelmişti.
TRANSFERDE TEK YETKİLİYDİ
Galatasaray'da geçen sezon transferlerden yetkili tek kişi olan Haldun Üstünel, sezonun tamamlanmasından sonra yetkilerini Adnan Sezgin ile paylaşmaya başladı. Galatasaray'da bir süre sonra yaşanacak olan Spor A.Ş ile Futbol A.Ş'nin birleşmesinden sonra yetkileri kısıtlanacak olan Haldun Üstünel, bu gelişmelerden rahatsız olarak Futbol Şubesi'ndeki görevinden istifa etti. Yakın çevresine çok üzgün olduğunu ifade eden Üstünel, Fransa'ya tatile gidiyor.

http://www.ntvspor.net/haber/turkce...nel-futbol-subesindeki-gorevinden-istifa-etti

eray045

Rektör
12 Nisan 2008
12,600
250
243
futbol aş. zaten kapanıyor.
sembolik bir istifa bu
kesin yorumumuzu yönetim kurulundan da istifa ederse yaparız :)

QaFeİN

Profesör
19 Nisan 2009
3,297
19
218
Sarı-Kırmızılı kulübün Futbol Şubesi'nden Sorumlu yöneticisi Haldun Üstünel'in görevi bıraktığı bildirildi.

Sarı-Kırmızılı kulübün Futbol Şubesi'nden Sorumlu yöneticisi Haldun Üstünel'in görevi bıraktığı bildirildi. Üstünel'in ilerleyen zamanlarda yönetim kurulundan da istifa edebileceği bildirildi.
Üstünel'in sezon tamamlandıktan sonra Futbol AŞ'deki yeni yapılanma sürecinden rahatsız olduğu biliniyordu.

Kaynak

Hayda nerden çıktı bu şimdi?

onursevim

Profesör
1 Ocak 2007
4,082
62
0
Futbol A.Ş den istifa etti yönetimden değil.

Fıtık oluyorum şu medyanın abartmasına

Bu arada konular birleştirildi.
Konu açarken biraz daha dikkatli olalım arkadaşlar