Usta Oyuncu Erol Günaydın isyan etti

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
[SIZE=-1]Usta oyuncu Erol Günaydın, 2012 Mayıs'ta gösterime girecek yeni filmi Taş Plak'taki rolüyle ilgili olarak çapıcı açıklamalarda bulundu. Henüz çekim aşamasında olan filmde "Erol Amca" rolü ile yine kimsesiz, terkedilmiş, hafiften de kafayı sıyırmış bir yaşlıyı oynayacağını ifade eden Günaydın "Rahmetli Gazanfer Özcan da gittikten sonra ihalenin tamamı bende kaldı; bu rollerin hepsini bana yazıyorlar. Hayır çok şükür iyi para kazanıyorum ama hep aynı şey yani. İlaç için bir tane de zinde, dinamik yaşlı adam ile genç kızın aşkı çıkmadı karşıma şu güne kadar" diyerek, senaristlere sitemde bulundu.[/SIZE]
[SIZE=-1]"Yıllardır neyi oynuyorsam, yine o"[/SIZE]
[SIZE=-1]Filmde canlandıracağı karakterle ilgili olarak "Erol Amca nasıl biri... Huysuz gibi görünmesine rağmen aslında altın gibi bir kalbi olan, çocukları tarafından terkedilmiş, evde çiçeklerle falan konuşan, yalnız, hüzünlü.. off amaaaan neyse.. İşte bildiğiniz yıllardır neyi oynuyorsam o. Yine hiç olmayacak, saçma bir karakter..." diyen Günaydın, önüne durmadan buna benzer roller getirilmesi nedeniyle özel hayatının da etkilendiğinden dert yandı.[/SIZE]
[SIZE=-1]"Bayram'da reklam çekilecek, 'hadi Erol Abi evde unutulmuş yaşlı lazım'. Duygusal bir şarkıya klip çekilecek, 'hadi Erol Abi gözleri nemli, eski günleri özleyen yaşlı lazım'. E film oluyor, 'hadi Erol Abi sürekli ne dediğini karıştıran, sevimli, bunak bir yaşlı lazım..." gibi talepler nedeniyle neredeyse bütün ülkenin kendisine acır hale geldiğini belirten deneyimli oyuncu şöyle devam etti:[/SIZE]
[SIZE=-1]"Bütün ülke bana acıyor"[/SIZE]
[SIZE=-1]"Konu komşu da bunları gerçek sanıp durmadan eve yemek falan getiriyorlar. Hele bayramlarda evin önü Eyüp Sultan'dan beter oluyor. 'Bakın ben 3 tane vefalı kız çocuğu artı bir sürü seveni olan, çok şükür hali vakti yerinde bir insanım, hiç gerek yok sağolun' desem de anlatamıyorum. Hepsini geçin, evlatlarım da zan altında kalıyorlar. Durduk yere adı vefasıza, hayırsıza çıktı yavrularımın. Üstelik bunlar yüzünden benim de psikolojim bozuldu. 'Ulan acaba hakkaten ben öyle bir adam mıyım?' diye kendimi sorgular oldum. Evde bazen öyle uzaklara dalıp gözü yaşlı bir halde hayırsız evlatlarımdan bir haber gelecek diye bekler halde buluyorum kendimi, ki çocuk daha 10 dakka önce çıkmış evden.. aha gene arıyor bakın.. Alo.. Haa kızım ben seni ariyim mi birazdan? Evet röportaj.. Çok afedersiniz...Ne diyordum ben? Neyse işte..."[/SIZE]
[SIZE=-1]"Gerçekten kötü bir insan olabilirim"[/SIZE]
[SIZE=-1]Usta oyuncu, Erol Taş'ın vefatından beri Türk Sinemasında şöyle sağlam bir kötü yaşlı karakter sıkıntısı çekildiğini de belirterek "Bu saatten sonra tabii ki jön rolü beklemiyorum. Onu gençliğimde bile oynatmadılar ama yani insan da bir yerden sonra sıkılıyor her yerde ezik yaşlıyı oynamaktan. Benim de gücüm, kuvvetim yerinde çok şükür. Eziyetse eziyet, kötülükse kötülük. Gerekirse en alasından yaparım aklınız şaşar..." sözleriyle senaristlere iddialı mesajlar yollamayı da ihmal etmedi.[/SIZE]
[SIZE=-1]Kendi senaryosu üzerinde çalışıyor[/SIZE]
[SIZE=-1]Sohbetin sonunda geleceğe yönelik projelerinden de bahseden usta oyuncu, şu an bir senaryo üzerinde çalıştığını belirterek sevenlerine hoş bir sürpriz yaptı. Senaryonun, dünyayı ele geçirmeye çalışan kötü kalpli, zengin ve yaşlı bir mafya babası hakkında olacağını söyleyen Günaydın, proje hakkında şunları söyledi:[/SIZE]
[SIZE=-1]"Böyle her türlü pisliğe, kanunsuz işe bulaşmış lanet bir yaşlı adam düşünün. Herkese zulüm ediyor, bildiğiniz iğrenç bir insan.. Etrafında da bir sürü genç, güzel kadın var. Onlarla da bir takım şeyler yaşanıyor doğal olarak. Artık ne kadar yaşanabiliyorsa tabii. Kabaca böyle bir şey... Kenarda, köşede biraz birikmiş param var. Gerekirse bi iki tane de dairemi satıp bu filmi çekmeye ahtım var inanın... Yoksa gözüm açık gidecek..."

kaynak[/SIZE]

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Usta Oyuncu Erol Günaydın Yeni Filmindeki Rolü Hakkında Konuştu: "Yine üzgün bir bunağı canlandırıyorum... Allah kahretsin!"

Ahaha adam haklı :D