Yardım Üst katta çekecek modem önerisi

Bu konuyu okuyanlar

DarkBlueM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
TTNET'ten Netspeed'e geçtim. Bu yüzden de modem almam gerekti. Ben de asus ac750 dsl ac-51 modelini aldım ama bağlantımda sorun olunca bu modelin kronik sorunlu olduğunu öğrendim. Abim üst katta yaşıyor ve onun da bu intermetten faydalanması için güçlü bir Modem istiyorum. Ortalama 8-9 cihaz bağlanıyor. Bana hesaplı ve mağazalardan bulabileceğim bir modem lazım. Yardımcı olur musunuz?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954
Sizin modeme değil routera ihtiyacınız var.
Wi-Fi probleminiz var çünkü. Bunu önerebilirim:

DarkBlueM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sizin modeme değil routera ihtiyacınız var.
Wi-Fi probleminiz var çünkü. Bunu önerebilirim:
Hocam yalnız bağlantı problemimin duvarla falan alakası yok. Bilgisayarıma kablo yolu ile bağlı internet ama o bile işe yaramıyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954
Hocam yalnız bağlantı problemimin duvarla falan alakası yok. Bilgisayarıma kablo yolu ile bağlı internet ama o bile işe yaramıyor.
Duvarla alakası olduğunu söylemedim. Wi-Fi'daki problemler, modemlerin içindeki routerların kalitesiz olmasından dolayı oluyor. Modemlerimizdeki routerlar güçsüz. Yetmiyor birkaç cihaza internet paylaştırmaya gücü. 75 hatta 100 MBPS'yi tam vermekten bile aciz çoğumuzun modemlerindeki routerlar. Harici router çözümü maalesef. Ethernet ile kullanırken sorun yaşıyor musunuz peki?

DarkBlueM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Duvarla alakası olduğunu söylemedim. Wi-Fi'daki problemler, modemlerin içindeki routerların kalitesiz olmasından dolayı oluyor. Modemlerimizdeki routerlar güçsüz. Yetmiyor birkaç cihaza internet paylaştırmaya gücü. 75 hatta 100 MBPS'yi tam vermekten bile aciz çoğumuzun modemlerindeki routerlar. Harici router çözümü maalesef. Ethernet ile kullanırken sorun yaşıyor musunuz peki?
Kusura bakmayın bu konulardan pek anlamadığım için yanlış anlamışım. Hiçbir şekilde verim alamıyorum. Sadece üç cihaz bağlıyken bile aynı sorunu yaşadım. Netspeed güncelleme atıyor düzeliyor ama 5 dakika sonra yine aynı. Bugün Mediamarkt'a teslim ettim, servise gönderecekler. Umarım hatayı kabul ederler de ben de kurtulurum şundan. Sizin önetebileceğiniz bir marka model var mı?