Uşşaki tarikatı lideri fatih nurullah 12 yaşındaki kız çoçuğuna cinsel istismarda bulundu!

Bu konuyu okuyanlar

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Üzüldüğüm yüz yıllardır gelen tarikat ve dergah kültürü hakkında hiç bir şey bilmeyenler öyle böyle diyerek sallayıp atıyor. Yok yakılsın yok kapatılsın yok tekke devleti değil. Arkadaş Tekke Dergah nedir ne yaparlar ne işe yararlar diyerek araştırmadan yıllardır ortaya çıkan densiz ve akıl rahatsızlığı bulunan insanlar sebebiyle hatırladığınız dergah ve tekkeleri karalamayın lütfen. İnsanımız köklerini bilse dergahların nasıl bir yer olduklarını bilse dinini bilse zaten bu şarlatanlara kanmaz. Bunlara kananlara cahil diyoruz ya bu cahillikleri dinlerini bilmediklerinden işte...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ülkede Hasan Mezarcının Mesih olduğuna inanan bile bir grup var bu çok güçlü bir afyon.
afyonluğundan değil insanların dinlerini bilmediklerinden yaşadıklarını din zannettiklerinden

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
..
Mesaj otomatik birleştirildi:

afyonluğundan değil insanların dinlerini bilmediklerinden yaşadıklarını din zannettiklerinden

Ona göre de o mutlak gerçek. Senin inancında ona göre zannedilen birşeydir.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Yazık ki ne yazık! Allah belasını versin bunu yapanın.Böyle olaylara neredeyse sevinip oh deyip dine sövecek, tarikatlara sayacak yer çıktı diye pusuda bekleyenlerin olması daha da beter olanı...Aklınızı kullanıp okumak anlamak yerine mukaddes olan İslam'a saldıracak yer aramak da adi bir davranış.İslam da bunun gibilerin cezası sizin vereceklerinizden kat kat fazla.Hem sadece burda değil hesap günü de sorulacak.Ama olmaz demi illa dine saldırmak gerek yoksa düzen yürümez...

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Kul ile Allah arasında başka bir aracıya gerek yoktur Allah herkese akıl vermiş ama bazıları aklını kullanmayıp birilerinin peşine takılıyor

Reaksiyon puanı
3,027
tarikatlara,dergahlara gerek yok Atatürk bu nedenlerle kapattı ne faydaları var?
Dinler tarikatlar, örgütler olmadan da yürüyor. Bu örgütlerin zamanla FETÖ gibi yapılanmaları söz konusu olabilir. Atatürk bunu neredeyse doksan sene önce ön görmüş. Muazzam bir zeka.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
:( Doğruysa umarım burdada diğer tarafdada hak ettiği cezayı alır

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Buna haklı olarak tepki gösteriyoruz ama bir tek bu yok ki. Misal didimde bir genç kız "ben irzima geçer, bana tecavüz ederler diye belediyeye girmeye korkuyorum" diyor. Kimse duymuyor mu bizi, devlet nerde, bu adamı kim koruyo diye isyan noktasına gelmiş didimdekiler. CHP devlete yalvarıyor: Bize Kayyum Atayın, Mehmet Özışık. Açın bakın YouTube'de var bu video. Daha bugünün videosu.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Arkadaşlar cemaat toplulukları ile dergahları karıştırmayın. Dergah Tekke denen yapılan kökenleri Hz. Ali'ye Hz. Ömer'e kadar silsile yolu ile uzanır. Yapıları cemaatlere benzemez (Fetö, Süleymancılar vs.) Selçuklu'nun Osmanlı'nın büyümesinde Andolu'nun Rumeli'nin Balkanların müslümanlaşmasında insanların "müslüman" olarak yaşamasında bu yapıların önemi büyüktür. Siyasi mevzulara girip neden kapatıldılar neden bu kanun çıktıktan sonra açılan hristiyan musevi siyonist derneklere ses çıkarılmadı diyerek mevzuyu uzatmayayım. Ama şu bir gerçektir ki dergah ve tekkelerin kapatılması ile Türk kimliği müslüman kimliğinden hızlıca uzaklaşmıştır.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Arkadaşlar cemaat toplulukları ile dergahları karıştırmayın. Dergah Tekke denen yapılan kökenleri Hz. Ali'ye Hz. Ömer'e kadar silsile yolu ile uzanır. Yapıları cemaatlere benzemez (Fetö, Süleymancılar vs.) Selçuklu'nun Osmanlı'nın büyümesinde Andolu'nun Rumeli'nin Balkanların müslümanlaşmasında insanların "müslüman" olarak yaşamasında bu yapıların önemi büyüktür. Siyasi mevzulara girip neden kapatıldılar neden bu kanun çıktıktan sonra açılan hristiyan musevi siyonist derneklere ses çıkarılmadı diyerek mevzuyu uzatmayayım. Ama şu bir gerçektir ki dergah ve tekkelerin kapatılması ile Türk kimliği müslüman kimliğinden hızlıca uzaklaşmıştır.
Noktası virgülüne kadar katılıyorum. Evet, dergâhlarla cemaatleri karıştırmamak lazım. Dergâhların yapıları çok farklıdır. Sizler bu konuya mevzu olan şarlatan pisliğin durumuna bakıp hüküm vermemek lazım. Dergâhların yapısı, kimyası ve tarihi fonksiyonunu müsait bir zamanımda anlatmak isterim, görecek ve hak vereceksiniz.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Noktası virgülüne kadar katılıyorum. Evet, dergâhlarla cemaatleri karıştırmamak lazım. Dergâhların yapıları çok farklıdır. Sizler bu konuya mevzu olan şarlatan pisliğin durumuna bakıp hüküm vermemek lazım. Dergâhların yapısı, kimyası ve tarihi fonksiyonunu müsait bir zamanımda anlatmak isterim, görecek ve hak vereceksiniz.
Abi sabırsızlıkla bekliyorum yazını

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bu tarz durumlar için dergahların kör noktası kalmayacak şekilde dışa açık kamera sistemi ile kayıt altına alınmalıdır. Doğru mu bilmiyorum kendim araştırmadım, uşşakide olmadığını söyleyen haberler de okudum onların da doğruluğunu bilmiyorum. Tek doğru bildiğim aile bireyleri 7/24 kamera sistemine erişip görmeli duymalı. Bu zamanda çocuk emaneti kolay mı ? Öte yandan biriyle ters düşüp iftira da atılmış olabilir, devir ne yazık ki çok kötü. Mahkeme sonucu çıkmadan kimsenin günahını almak istemem zan ile. En güzeli abicim göndermeyeceksin, gönderirsen de sahip çıkacaksın. Kreşlerde bile her noktada kamera varken dayaklar bitmiyor..

Reaksiyon puanı
5,172
Mesela Aleyna Tilki, henüz 16 yaşında iken magazin sayfalarına sevgilisi ile poz veriyordu.

Alkışlanıyordu o zamanlar.
16 yaşımdayken benimde kız arkadaşım vardı. Aramızda bir cinsel ilişki yada benzeri bir talep olmadı.

Sizcede ikisi çok farklı şeyler değil mi???

Bir tarafta cinsel istismardan yani dünyanın en iğrenç şeyinden bahsediyoruz diğer tarafta birbirini seven iki kişinin sevgili olmasından... Bence aynı konuda bile söylenebileceğimiz şeyler değil bunlar.

Dipnot:Hassas bir konu olduğu için yanlış anlaşılmamak için sürekli edit yapıyorum. Tabi bu değerlendirmeyi yaparken Aleyna Tilki nin yaşadığı ilişkinin boyutunuda bilmiyorum

Son düzenleme:

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
16 yaşımdayken benimde kız arkadaşım vardı. Aramızda bir cinsel ilişki yada benzeri bir talep olmadı.

Sizcede ikisi çok farklı şeyler değil mi???

Bir tarafta cinsel istismardan yani dünyanın en iğrenç şeyinden bahsediyoruz diğer tarafta birbirini seven iki kişinin sevgili olmasından... Bence aynı konuda bile söylenebileceğimiz şeyler değil bunlar.

Dipnot:Hassas bir konu olduğu için yanlış anlaşılmamak için sürekli edit yapıyorum. Tabi bu değerlendirmeyi yaparken Aleyna Tilki nin yaşadığı ilişkinin boyutunuda bilmiyorum

sahte şeyhin yaptığı da pisliktir, 16 yaşındaki bir kızı istismar etmek de pisliktir. olay cinsel ilişki falan değil, sahte şeyh de cinsel ilişkiye girmemiş. öyleyse sahte şeyh bu kızla sevgili olmuş diyelim, o da normal olsun, ne güzel memleket...

istismar etmekten siz sadece cinsel ilişki mi anlıyorsunuz? öpmek, dokunmak vs bunlar istismar sınıfına girmiyor mu? kusura bakma dostum, bunlar da istismardır. ama modern dönem bunları "sevgililik" ayağına masum gösteriyor.

Aleyna Tilki 16 yaşında iken sevgilisi ile poz veriyor, bunlar haberlere "aleyna sevgiliyle görüntülendi" diye manşet oluyor, millet de bayıla bayıla okuyordu. kimse bunu istismar olarak değerlendirmedi.

Reaksiyon puanı
5,172
sahte şeyhin yaptığı da pisliktir, 16 yaşındaki bir kızı istismar etmek de pisliktir. olay cinsel ilişki falan değil, sahte şeyh de cinsel ilişkiye girmemiş. öyleyse sahte şeyh bu kızla sevgili olmuş diyelim, o da normal olsun, ne güzel memleket...

istismar etmekten siz sadece cinsel ilişki mi anlıyorsunuz? öpmek, dokunmak vs bunlar istismar sınıfına girmiyor mu? kusura bakma dostum, bunlar da istismardır. ama modern dönem bunları "sevgililik" ayağına masum gösteriyor.

Aleyna Tilki 16 yaşında iken sevgilisi ile poz veriyor, bunlar haberlere "aleyna sevgiliyle görüntülendi" diye manşet oluyor, millet de bayıla bayıla okuyordu. kimse bunu istismar olarak değerlendirmedi.
Öncelikle konuda ben tecavüz var sanıyordum. Bu yüzden bu konuya aleyna tilki örneği vermenizi yadırgamıştım şimdi işin boyutu değişti yinede bikaç cümle yazmak istiyorum.

Her iki durımda her ne olursa olsun çok farklı şeyler . Her şeyden öte sevgili olmak karşısındakinin oralarını buralarını ellemek değil. Ki zaten sokakta gördüğüne, gönlü olmayana yada bir başkasına bunu yaparsan bu direk taciz olur. Ayrıca 50 yaşındaki adam 10 yaşındaki çocuğa bu şekilde davranması çok daha pis bir boyuta düştürür meseleyi.

Açıkcası 16 yaşındakenki Aleyna Tilkinin ilişkisini bilmiyorum Aleyna Tilki çok sevdiğim biride değil ancak 16 yaşındaki(tahimni lise 2ye giden) bir insanın kendi yaşıtlarına karşı duygusal bir şey beslemesi 20 yaşındaki bir bireyin 20 yaşındaki başka birine bir şey beslemesi kadar normaldir. Burada önemli olan seviyedir. Tabi birde duyguların karşılıklı olması. Karşılıklı olmazsa bu beslenen sevgi ya platonik olarak kalır yada yok olur gider. Ama asla tecavüz yada taciz ile sonlanmaz. Sonlanırsa işin boyutu en başından sonuna kadar değişir.

Konuda bahsedilen şerefsizin yaptığı zoraki küçücük bir çocuğu istismar etmektir. Ne Aleyna tilki örneği ile kıyaslanabilir. Nede popüler medyanın kabul ettiği diğer şeylerle...

Açıkcası kadın istismarı konusunda bizden kat kat ileride olan Avrupayı bu konuda örnek almamız bence şart.

Tabi bunları daha farklı konularda konuşmak gerek.

Son düzenleme: