USB Takınca Android ve Lost.dir Dosyaları Oluşuyor

Bu konuyu okuyanlar

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Merhaba, telefonuma (Samsung Galaxy A50) OTG dönüştürücü ile USB takıyorum ve anında Android ve Lost.dir dosyaları oluşuyor. Anladığım kadarı ile SD Card olarak bağladığımı sanıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Ve Android dosyasının içine uygulama verilerini atıyor.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Merhaba, telefonuma (Samsung Galaxy A50) OTG dönüştürücü ile USB takıyorum ve anında Android ve Lost.dir dosyaları oluşuyor. Anladığım kadarı ile SD Card olarak bağladığımı sanıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Ve Android dosyasının içine uygulama verilerini atıyor.
Android veya Windows fark etmez, LOST.DIR dosyası her yere takınca otomatik olarak oluşturulur. Ama ne işe yaradığını bende bilmiyorum.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Son düzenleme:

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Tamam, LOST.DIR dosyasını geçelim, peki ya Android? Android dosyasını telefona taktıktan sorna hemen oluşturuyor ve hemen bütün uygulamaların dosyaları oraya atılıyor. Şimdi fotoğraf yükleyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Screenshot_20200112-121537_My Files.jpg Screenshot_20200112-121546_My Files.jpg
10 saniye içinde aldığım iki ekran görüntüsü.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Android klasörü cihaz hafızasında bulunan Android klasörünü yedeklemek için oluşturuluyor galiba.
2020-01-12 12.19.35.png

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Olabilir. Bunun yerine sadece SD Kartta depolamasını sağlayamaz mıyım? Bir çözüm olmalı. Ben ne zaman telefona USB taksam böyle mi olacak?

onurandac.3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam senin sorununu cozmek icin kaydoldum siteye sırf ulaş bana

onurandac.3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Usb belleğinizi exFAT sistemi olarak biçimlendirirseniz NTFS den çıkardığınız için sistem android veya Lost dir klasörü oluşturamaz yani USB Belleğinizi exFAT olarak biçimlendirmelisiniz

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Hafıza kartında bulunan veya bulunmayan dosyalara bakarsanız, anlaşılmaz bir klasör LOST.DIR derhal etkilenir. Her kullanıcının hangi rolü oynadığı konusunda net bir fikri yoktur.

Android sistemi, Windows ve Linux (fsck, chkdsk )yardımcı programına benzeyen Dosya Sistemi Denetimi adlı özel bir programa sahiptir. Linux’ta Bu yardımcı program aygıtta bir LOST.DIR klasörü oluşturur. LOST.DIR, bozuk verileri toplamak için SD kart dizininde oluşturulan bir sistem klasörüdür.

Bu veriler, telefonun kapatılması veya SD kartın çıkarılması nedeniyle SD karttan veya SD karta veri kopyalama işlemi kesintiye uğradığında oluşur. Bu klasörü Windows işletim sisteminin Geri Dönüşüm Kutusu’na benzetebilirsiniz. Veriler geri dönüşüm kutusundan orijinal yerine geri getirilebilir ve bu şekilde bu klasörle yapılabilir.

Bununla birlikte, dosyalar kullanıcının eylemi nedeniyle silinirse geri dönüşüm kutusuna taşınır ve LOST.DIR’de depolanır. Bu depolanma tamamen kesintiden dolayı otomatik olarak yapılmaktadır.

Android sistemi çöken dosyaların kopyalarını bu klasöre yerleştirir, böylece bir sonraki önyüklemede bu dosyaları kurtarabilirsiniz. Kopyalama işlemi sırasında dosyalar da yeniden adlandırılır. LOST.DIR Kötü amaçlı bir klasör müdür?Hayır, LOST.DIR dizini, birçok kullanıcının düşündüğü gibi kötü amaçlı bir program değildir . LOST.DIR klasöründe hangi dosyaların olacağına dair birkaç bilgi:

• Dosyalar işlenirken SD kart çıkarılırsa.​
  • Cihazdaki dosyaları indirirken kesinti olursa.​
  • Android cihaz işletim sisteminin donması sırasında.​
  • Dosya işlemi devam ederken cihazın kapanması durumunda.​

Bu gibi durumlarda LOST.DIR Klasöründe dosyalar depolanır.

LOST.DIR Klasörünü silebilir miyim?

Çoğu kullanıcı, depolama alanından tasarruf etmek için bu klasörü cihazlarından silmek isteyebilir. Yukarıdaki nedenlerden biri olmadıkça bu klasör her zaman boş olacaktır. Ancak, dosyalar SD kartınıza geri alındığında, klasörü veya klasörün içindeki içeriği silebilirsiniz.

Bozuk veriler sizin için önemli değilse, içeriği mevcut olan klasörü de silebilirsiniz. Klasör sonraki yeniden başlatmada sistem tarafından yeniden oluşturulur. Cihazlarınız size “ Harici SD kart hazırlanıyor ” yazan bir mesaj gösterdiğinde, LOST.DIR klasörünün içeriğini kontrol ediyor olacaktır.​