USB LAN Adaptörüm hızımı kısıtlıyor!

Bu konuyu okuyanlar

Ventiosa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle herkese merhabalar,

Geçtiğimiz haftalarda laptopumun çıkardığı seslerden dolayı sinir olup iki tane kasasına vurmuştum. Bu sese çözüm getirse de LAN portumu bozmuş olsa gerek ki lan bağlantım sürekli kesilmeye başlamıştı. Wi-Fi de son derece dengesiz olduğu için LAN konusu düzeltmeye çalıştım fakat olmadı. En son sorunu çözmek için bir tavsiye üzerine internetten USB LAN Adaptörü satın aldım. AlfaisAL4508 - Alfais 4508 adında bir model. İlk günlerde bir sıkıntı olmasa da son üç gündür bir gariplik vardı ve hız testi yaptım. Normalde 32-34 mbps arası aldığım internet hızını bana 6-7 mbps şeklinde veriyordu. Bunun üzerine Wi-Fi den bir daha hız testi yaptım ve 30 mbps aldım. Kablo da mı sorun vardır diye ev arkadaşımın laptopuna taktım fakat sorun kabloda da değil. Adaptör bunu sonradan yapmasında bir sebep var mıdır? Ürünün 100 mbps'e kadar destek verebileceği yazıyordu.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
O vuruş esnasında anakartın usblerinde zarar vermiş olabilirsin Board çatlamış olabilir bu da onu yalan yanlış çalıştırıyor olabilir. (=
Ses kaynağı genelde 2 dir ya Fan aşırı tozludur yada hdd gidiyordur.

Ventiosa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O vuruş esnasında anakartın usblerinde zarar vermiş olabilirsin Board çatlamış olabilir bu da onu yalan yanlış çalıştırıyor olabilir. (=

Bilgisayara daha yeni bakım yaptırmıştım tozlu olması biraz zor. HDD'nin gidiyor olma ihtimali çok yüksek 9 yıllık makine. Disk yazılımı arada 0'a düşüyor. Anakartımın USB çıkışları ayrı ayrı. Adaptör ve sıkıntılı olan lan portu sağ tarafta ve orası sıkıntı yapıyor. Ama sol taraf tamamen sorunsuz çalışıyor, orada da mouse ve klavye girişlerim bulunmakta. Onları çıkartıp adaptörü oraya taktım fakat hız kısıtlaması devam ediyor.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Güncel bir sürücü denedin mi? Lan adaptörü için?

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
USB lerde öyle bir ihtimal olması zor ... birşeylere zarar verse hiç çalışmazdı .