Bu konuyu okuyanlar

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Merhabalar elimde Toshiba Marka 16GB sanırım USB 2.0 bir bellek var.
Bu belleğin içerisinde ilk başta 30-40 kadar fotoğraf vardı. Sonrasında ben bu fotoğrafları farklı bir yere yedekledim diye hatırlıyorum fakat bir türlü bulamadım. Yedekledikten (ya da yedeklediğimi zannettikten) sonra içerisine 2-3 defa Rufus, balenaEtcher vb. yazılıma Linux isosu yazdırdım. Haliyle 2-3 defa formatlandı bu sayede.

Bu fotoğrafları herhangi bir yazılım ile yada fiziksel olarak kurtarmam mümkün mü acaba?

Forumda küçük bir araştırma yaptım Recuvayı keşfettim, denedim fakat sonuç alamadım. Sonuç alamamın sebebi iso yazılırken belleği 2 farklı bölüme ayırıyor fakat Recuva'da ben bunlardan birini seçebiliyorum şu an bu yüzden olabilir. Diski seçebilmek için tamamen bir daha formatlarsam bir işe yarar mı ya da olumsuz bir etkisi olur mu acaba? Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Tavsiye ve önerilerinize açığım..

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
EaseUs isimli bir veri kurtarma programı var. Netten araştırıp inceleyin derim.
Malesef işe yaramaz,çünkü üstüne İSO yazmış.
Merhabalar elimde Toshiba Marka 16GB sanırım USB 2.0 bir bellek var.
Bu belleğin içerisinde ilk başta 30-40 kadar fotoğraf vardı. Sonrasında ben bu fotoğrafları farklı bir yere yedekledim diye hatırlıyorum fakat bir türlü bulamadım. Yedekledikten (ya da yedeklediğimi zannettikten) sonra içerisine 2-3 defa Rufus, balenaEtcher vb. yazılıma Linux isosu yazdırdım. Haliyle 2-3 defa formatlandı bu sayede.

Bu fotoğrafları herhangi bir yazılım ile yada fiziksel olarak kurtarmam mümkün mü acaba?

Forumda küçük bir araştırma yaptım Recuvayı keşfettim, denedim fakat sonuç alamadım. Sonuç alamamın sebebi iso yazılırken belleği 2 farklı bölüme ayırıyor fakat Recuva'da ben bunlardan birini seçebiliyorum şu an bu yüzden olabilir. Diski seçebilmek için tamamen bir daha formatlarsam bir işe yarar mı ya da olumsuz bir etkisi olur mu acaba? Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Tavsiye ve önerilerinize açığım..
Tahminimce kurtaramazsınız.:(

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Ease US, Recuva'ya kıyasla fazla veri buldu fakat istediğimi alamadım hep boot, efi linux dosya klasörleri çıkıyor. :(

:(
Evet bahsettiğim gibi tekrar kurtarabilmek için üstüne başka veri yazmamış olmanız gerekir.:(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten üstüne başka veri yazdığınız verileri kurtarabilseydik USB bellekler sonsuz boyuttta olmuş oolurdu.:D

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Ben Restorer Ultimate ile 2 kere formatlanmış diskten çok fazla (170 gb+ dosya) dosyayı çok yüksek oranda kurtarmıştım lakin usb denemedim hiç. Kullanımı hakkında T**...'a ait bir video var.

Reaksiyon puanı
193
KCS File Shredder adli aracın yapımcısıyım. Maalesef kurtaramazsiniz. Kurtarsaniz bile bozuk dosya olarak döner. Veri yazilmamiş sektör olsa tamam diyeceğim. Fakat üzerine veri yazmişsiniz. Çok zor.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Uzerine veri yazilmamis olma ihtimali var. Kurtarmak mumkun olabilir.

İhriz

Asistan
Reaksiyon puanı
297
EaseUs'u ben de yükledim ama istediğin kadar kurtaramıyorsun tabii para vermezsen, ben sana Mini Tool Power'ı öneririm. Link bıraktım

MiniTool Power

EaseUs'u ben de yükledim ama istediğin kadar kurtaramıyorsun tabii para vermezsen, ben sana Mini Tool Power'ı öneririm. Link bıraktım

MiniTool Power
Eski olduğuna bakma iyi iş görür

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Arkadaşlar Ease US, Recuva ve Steallar Data Recovery isimli bir kaç program denedim maalesef sonuç alamadım. İçerisindeki veriler benim önemliydi, kurtarmamızın hiç mi imkanı yok eğer ücretli yollar var ise deneyebilirim.
Şu internette hep karşılaştığım veri kurtarma labaratuvarları filan oluyor vaadettikleri gerçek mi acaba?

Uzerine veri yazilmamis olma ihtimali var. Kurtarmak mumkun olabilir.
Bir öneriniz varsa alabilirim.

su_acayip_kisi

Asistan
Reaksiyon puanı
211
Bir ile birden fazla kez bicimlendirmek arasinda ne fark var ki?
bir kez biçimlendirme yapınca verileri çok küçük boyuta sıkıştırıp saklıyor, verileri kurtarabilmemizin de sebebi budur. sonraki biçimlendirmede eski sıkıştırılmış verilerin yerine yenilerini getiriyor. hatam varsa düzeltiniz.

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Teşekkür ismini duymuştum ama Recuvada bulamayınca konu açayım dedim. İnceleyeceğim. ?
aslında dosyaları sildiğinde o dosyalar 101010101 kodu oluyor bu recuvada programı ise o şeyleri geri eski haline dönüştürüyor galiba güzel bir programdır öneririm

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
bir kez biçimlendirme yapınca verileri çok küçük boyuta sıkıştırıp saklıyor, verileri kurtarabilmemizin de sebebi budur. sonraki biçimlendirmede eski sıkıştırılmış verilerin yerine yenilerini getiriyor. hatam varsa düzeltiniz.
aslında dosyaları sildiğinde o dosyalar 101010101 kodu oluyor bu recuvada programı ise o şeyleri geri eski haline dönüştürüyor galiba güzel bir programdır öneririm
Ikisi de degil arkadaslar. Aslinda isletim sistemleri bir veriyi silecegi zaman veriyi degistirmiyor, yoksa gereksiz yere yazma islemi yapmis olurdu. Sadece sistemden o veriyi cikartiyor ve uzerine yazilabilir hale getiriyor.

Sikca verilen kitap ornegi var mesela; diskimizi kitap olarak dusunursek bir veriyi sildigimizde sayfayi silmek yerine icindekiler bolumunden silip bu sayfanin uzerine yazi yazilabilir olarak isaretliyor gibi dusunebiliriz.

Uzerine veri yazilmamissa bu veriler kurtarilabiliyor. Ama 1 kez bile degistirildikten sonra o veri bir daha asla geri getirilemiyor. Boyle olmasa 1 TB diske 2 TB veri depolayabilirdik :)

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
EaseUS ve Recuva kurtaramıyorsa geçmiş olsun.Flash bellek hızlı biçimlendirilince verinin kurtarılma ihtimali var.Yavaş biçimlendirme yapınca...?