Usb bellekten hdd tamir programı çalıştırmak

Bu konuyu okuyanlar

yalanoldu69

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm değerli forum yönetimi ve tüm arkadaşlar;
usb bellekten MxBlst4W hdd tamir programını çalıştırmak istiyorum bunun bir yolu varmı varsa paylaşımlarınızı bekliyorum özellikle ecevit abi sizinde açıklamalarınızı bekliyorum şimdiden tşk ederim

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Cd den açılan bir xp vardı onunla işletim sistemini açıp usb den o programı çalıştırıp hdd yi sıfırlayabilirsin belki emin değilim

yalanoldu69

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cd den açılan bir xp vardı onunla işletim sistemini açıp usb den o programı çalıştırıp hdd yi sıfırlayabilirsin belki emin değilim

bahsettiğim durum notebook cd sürücüsü olmayan bir pc ile ilgili
(elimdeki usb dvd arızalandı belki işime yarayabilirdi)

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
o zaman usb den çalışan başka bir cdrom bulman gerekli yada varsa eger usb den çalışan bir xp ilede aynı işlemi yapabilirsin

yalanoldu69

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizin dediğinizi tam olarak anlayamadım yani bazı cd lerde kur ekranından önce seçeneklerde hdd tamir programları çıkıyor onlardanmı bahsediyorsunuz konuyu tam olarak açarmısınız

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Hayır direk cd den çalışıyor kurulum cd si değil tak çalıştır xp cd si cdromu açınca sistem donuyor :)

yalanoldu69

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MxBlst4W hdd tamir programını cd sürücüsü olmayan notebook tan çalıştırmak isitoyrum ltfn konu hakkında bilgilerinizi paylaşın

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
MxBlst4W programının bootable (yani bilgisayarı cd den başlatarak işletim sistemsiz başlayabilen) ISO (yani cd imaj dosyası) dosyasını bul.
Daha sonra "USB boot" ya da "Unetbotin" gibi programlarla bu ISO dosyasını "bootable USB" olarak flash belleğine yazdır.
Son olarak bilgisayar açılırken USB sürücüden başlatın.

yalanoldu69

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iso basit oluştururum hazırda olması lazım??

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
o zaman xboot programını deneyebilirsin

http://sites.google.com/site/shamurxboot/download

iso dosyasını programın gövdesine sürükle, Identify the ISO file seçeneği çıktığında 3. sırada (Windows XP Only) yazan seçeneği seç ve add this file diyerek ekle, sonra da create usb ile oluştur usbyi

bilgisayarı usbden başlatıp iso dosyanı seçtiğinde iso'yu ram'e kopyalayıp açması lazım, umarım olur

suley

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu eski olsada benimde yakın zamanlarda karşılaştığım ve çözdüğüm bir sorun. 2016-Temmuz. Bayram tatili nedeniyle başka bir şehire geldim. Doğal olarak yanıma çok malzeme almadım. Geldiğim yerde, masa üstünde win7 ultimate yüklü, bilgisayar açılışda boot mrg hatası veriyor ve dvd rom bozuk olmadığı halde çalışmıyordu. Bilgisayarcılar bu işten ekmek yedikleri için bana usb boot sistemini sağlama konusunda soğuk davrandılar. Bir arkadaşın laptopundan WIN TO FLASH programı ile bir adet usb hirenboot, bir adet usb win7 hazırladım ve usb den hiren ile boot mrg sorununu giderdim. Sistem açıldı. Win7 ultimate de nedendir bilmiyorum, dvd rom çalışmıyordu. Sistemi usb win 7 ile açtım ve format atıp win7 professional kurdum. Bütün sorunlar ortadan kalktı. Dvd rom çalışıyor.