USB belleğimdeki işletim sistemi dosyalarını nasıl silerim?

eneswer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkdaşlar ben windows 8.1 kullanıyordum yanina kali linux yükleyerek 2 tane işletim sistemi kullanacaktım lakin diski 2'ye ayırmıştım ve yanlışıkla windowsun oldugu yere kurmaya çalıştım yüklerken windowsu sildi daha sonra hata verdi bende diyer boş olan diske kurdum lakin kurmadan once bir hata aldım ıso yapan program ile ilgiliymiş bende tekrar ıso yazdırırken izlediğim bir videoda fat32 (ne olduğunu bilmiyorum) onun gibi bir (hata aldığimda sectiğim butondan farklı bir buton sectirdi) bende oyle yazdirdim sonra kurdum şimdi ise Pc'nin son hali 2 tane işletim sistemi var ama windows 8.1 çalışmıyor beni tekrar yükleyin diyor kali linux ise flaşımı taktığım zaman açılıyor benim sorduğum soru şu flaşım normalde 16Gb iken 2Gb gözüküyor aca kali linuxmu okdar kapliyor eğer o kapliyor ise nasıl kaldıracam ? Lütfen yazin merek ediyorum (flasımı tekrardan 16gb nasıl yaparim)

haci3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Disk'i bicimlendir. İçindeki her şeyi silecek. Sonra .iso çevirme programlarından bir tanesi ile dosyayı .isoya çevir ve flaş belleğe at. Bilgisayarı kapat açılırken modeline bağlı F7 F8 F9 Del tuşları gibi başlatıcıdan usb belleğini seç ve kur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Flaş Belleğini Sağ Tıkla Özellikler Bölümünden Disk Bicimlendir diyerek tekrar eski boyutuna gelir.

eneswer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saten biçimlendirdim ama flas 2gb alan gozukuyor ve hala içinde kali linux var şuanda kali linux açık

haci3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bana ekran görüntüsü atar mısın rica etsem.

Saten biçimlendirdim ama flas 2gb alan gozukuyor ve hala içinde kali linux var şuanda kali linux açık
Aşağıda Belirttiğim Adımları Yapar Mısın?

-
Masaüstünden Windows ve R tuşlarına aynı anda bas,

2- Açılan küçük panele cmd yazıp “Enter” yap,
3- Gelen siyah sayfaya diskpart yazıp “Enter” yap,

4- Karşımıza bir onayla ekranı çıkacaktır. Tamam dediğimizde aşağıdaki gibi başka bir siyah ekran açılacaktır. Bu ekrana ilk olarak list disk yazıp enter diyoruz. Enter dedikten sonra alt kısmına USB ile bağlantı sağlamış olan USB ve Harddisklere ait bilgiler gelecektir. USB Belleğinizin hangi disk olduğunu öğrenin. USB Belleğin karşısında Disk 1, 2, 3 şeklinde yazacaktır. Benim USB Belleğim 30 GB’lık olan (32 GB) ve karşısında Disk 2 yazıyor. Bu nedenle select disk 2 yazıp enter yapıyorum. Sende hangi rakam yazıyorsa onu yazın. “Disk is now the selected disk.” diyecektir. Devamında clean yazıp enter yapıyoruz. “Diskpart succeeded in cleaning the disk” diyecektir. Sonrasında create partition primary > select partition 1 > active > format fs=ntfs quick yazıp enter yapıyoruz. %100 olana kadar bekliyoruz. Bu işlem tahmini 5-10 süreceğini hatırlatayım. İşlem bittiğinde “100 percent completed, DiskPart successfully formatted the volume.” diyecektir ve bu aşamada USB Belleğini kontrol edebilirsin.

Son düzenleme:

eneswer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bide flası takinca kali linux açılıyor takmayınca soyle bir ekran oluyor

Grub loading
Welcome to GRUB
Eror:no such device: f9e617c0-d550--d45f6-ac79-a3622881c380
Eror:unknown filesystem.
Grub rescue

eneswer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tm bunlari yapayim sonra sana haberdar ederim teşekkurler

haci3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Tamamdır.

Bu yazdığım windows için ışletim sistemin şuan windows mu?

Bu yazdığım windows için ışletim sistemin şuan windows mu?

eneswer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır flası takinca kali linux ve windows geliyor windowsa tiklarsam kurtarma ekrani geliyor kaliunuxa tiklarsam aciliyor ama baska bir bilgesayrdan yapmayi deniyecem

haci3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Sen tam olarak ne yapmaya çalışıyorsun usb yi eski formatına(boyutuna) geri getirmeyi mi?

eneswer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet eski boyutuna getirip icine fotograf videolar atacam senin dedin komutlari yazdim ve flasim disk 1 14Gb olarak gozuktu cmd'de sonra create partition primary > select partition 1 > active > format fs=ntfs quick komutlarını yazınca hata verdi hic bir sey olmadi simdi ise flasin son durumu soyle tikliyorum [Lütfen Çıkarılabilir Disk (F) içine bir disk yerleştirin] yazıyor peki şimdi ne yapmalıyım ?

Bu arada buraya kadar yardımcı oldugun icin çok teşşekkur ederim :)

Sorunu çözdüm hata dedigin kodlari yanlis yazmisim ondanmis bana yardim ederek gercekten beni cok mutlu ettin hic bir yerde yoktu cozumu simdi flasimi kullana biliyorum cok tessekkur ederim :)

Son düzenleme: