Yardım USB 3.0 girişine takılan USB'ler sallanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Buğra81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
USB 3.0 girişi önündeki tırnak (bende mavi hangi renklerde olduğunu bilmiyorum) bende yok ve herhangi bir USB ile çalışan bir şey taktığımda yuva sallanıyor ve bazen de USB aygıtını görmüyor. Yuva çalışıyor hiçbir sıkıntı yok USB aygıtlarını da görüyor ama oradaki tırnak olmadığı için USB aygıtı taktığımda sallanıyor ya da USB'yi arada yuva tutamadığı için görmüyor bunun hakkında ne yapabilirim?
Not: Yuva girişindeki o mavi ya da hangi renkse ben ona tırnak diyorum ismini bilmiyorum tam olarak o yerinde yok o parça çıkmış galiba oradaki mavi parça olmadığı için sallanıyor. Mesela fareyi taktığımda sallanıyor ve bazen görmüyor bu parça satılıyor mu veya ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_20220422_192528_928.jpg
    IMG_20220422_192528_928.jpg
    48.3 KB · Görüntüleme: 57

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Bu iki usb portu değişmeli.Temazsızlık sadece yuvanın gevşek olması ile alakalı değil,anakarta lehimli bacaklar bu gevşekliten ötürü lehiminden kopmuş olabilir.Uzun lafın kısası orada parça eksik diye sallanmıyor,usb girişi deforme olmuş değişmeli.

Buğra81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu iki usb portu değişmeli.Temazsızlık sadece yuvanın gevşek olması ile alakalı değil,anakarta lehimli bacaklar bu gevşekliten ötürü lehiminden kopmuş olabilir.Uzun lafın kısası orada parça eksik diye sallanmıyor,usb girişi deforme olmuş değişmeli.
Anladım teşekkür ederim zaten sol taraftaki çalışıyor sağ taraftaki de oyüzdenmiş