Uras Benlioğlu 'ndan "YouTuber Olsaydım" diye tweet atan Doktor'a Cevap!

Bu konuyu okuyanlar

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
"Doktor olacağıma youtuber olsaydım, saati 20 tl'den nöbet tutacağıma saniyesi binlerce tlden saçmalıyor olurdum. Akıl yok işte...Neden daha az IQ içeren video çekmedin bizim tıklamamızla maaşını alıyorsun!! diye CİMER'e şikayet edende olmazdı." diyerek bir paylaşımda bulunan kişi YouTuber'ların mesleğinin daha kolay kazançlı olduğunu ve değerli olduğunu dile getirmiş.

Bunun üzere bu kişinin attığı tweet, platformda öne çıkınca birçok kişi tarafından yorumlar ve görüşler paylaşılmaya başlandı.

Bunun üzerine konuya sessiz kalamayan Uras Benlioğlu, Instagram hesabı üzerinden hikayesinde tweeti paylaşarak altına şunları yazdı;

Uras Benlioğlu

"Sanki bu arkadaşımızı zorla Youtuberlar doktor yaptı. Bırak hekimliği Youtuberlık yap o zaman... Kim tutuyor seni? Mesela ben muhabirliği bıraktım YouTuber oldum." diyerek kişiye karşı görüşünü paylaştı. Uras Benlioğlu 'nun paylaşımından sonra tweet dahada popüler olunca bu konuyu paylaşan kişi şöyle bir paylaşımda bulundu.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
İzledim tek Türk Youtuber Uras Benlioğlu, işinde gayet başarılı ve emek veriyor eminim diğerleri de öyledir, her şeyi tek tıka bağlamak saçmalık...

Reaksiyon puanı
3,027
Bence iyi demiş. Zaman değişiyor, farklı olmak gerekiyor. Bunu prim yaparak başaran bir youtuber söylese gücüme giderdi ama Uras Benlioğlu bu işe emek veriyor. Her doktor olan çok çalışkan, çok zeki değil. "Okuyan adam olur" algısının değişmesi lazım, "kafasını kullanan adam olur"

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Abimizin genelleme yapması dışında söylediklerinde hiç bir yanlışlık göremiyorum. Saçmalayarak çok yüksek meblağlar kazanıyorlar mı? Kazanıyorlar. Fakat bu yüzden de neden onları linç edip onlardan nefret edelim.

Kiboline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
52
Doktor arkadaşımız bunca yıl okumuş ve diğer tarafta kolay yoldan kendinden daha fazla kazanan birini görünce egosuna yenik düşmüş belli ki. Hayır anlamadığım adamlar sanki senin maaşından kazanıyolar. Sanane arkadaş kim ne kazanıyorsa kazansın ? :D Yani bu kıskanclık mı yoksa eziklik duygusu mu bilemedim.