Upload Hızım Durduk Yere 2Mbps Artttı!!!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
85
Arkadaşlar şuan çok garip bir durum içerisindeyim, olayı anlatayım sizlere. Ben steam den oyun indiriyordum ve bir yandan da yt de video izliyordum, ve inanılmaz bir şekilde indirme hızımın 2.3Mb olduğunu gördüm bu değer benim için çok fazla gerçekten çünkü normal de 700kbps indirmesi gerekiyordu bende şaşırdım ve speedtest test sonuçlarım:

bu şekildeydi, normalde upload hızım 0.60 ve downloadım 6.80 (aslında normal de indirme hızım 12MBps ama internetim yavaşladı neden bilmiyorum) değerler ilginç ve ben şunu merak ediyorum ne oldu da böyle olmuş olabilir acaba şunu da belirteyim internetimi hızlandırmak için bilgisayarın MTU sunu fela doğru bir şekilde ayarlayıp bir çok yol denedim.

Şimdi telefondan da baktım ve internet hızım 6.80 den 20MBps olmuş neler oluyor bu internete.

Screenshot_20210521-123728_Chrome.jpg

Son düzenleme:

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Arkadaşlar şuan çok garip bir durum içerisindeyim, olayı anlatayım sizlere. Ben steam den oyun indiriyordum ve bir yandan da yt de video izliyordum, ve inanılmaz bir şekilde indirme hızımın 2.3Mb olduğunu gördüm bu değer benim için çok fazla gerçekten çünkü normal de 700kbps indirmesi gerekiyordu bende şaşırdım ve speedtest test sonuçlarım:

bu şekildeydi, normalde upload hızım 0.60 ve downloadım 6.80 (aslında normal de indirme hızım 12MBps ama internetim yavaşladı neden bilmiyorum) değerler ilginç ve ben şunu merak ediyorum ne oldu da böyle olmuş olabilir acaba şunu da belirteyim internetimi hızlandırmak için bilgisayarın MTU sunu fela doğru bir şekilde ayarlayıp bir çok yol denedim.

Şimdi telefondan da baktım ve internet hızım 6.80 den 20MBps olmuş neler oluyor bu internete.
Bir seferliğine mi böyle hep mi? Anlamadım. Habersiz paket değişikliği vs. olabilir mi acaba?

Reaksiyon puanı
85
Bir seferliğine mi böyle hep mi? Anlamadım. Habersiz paket değişikliği vs. olabilir mi acaba?
Hocam anlamıyorum nasıl böyle olabiliyor, babam paket değişikliği felan yapmadı kampanya olursa yaparız dedi, bizden habersiz bir anda böyle bir şey yapmaz. Şuan böyle zamana göre hep böyle olacak mı göreceğiz

Reaksiyon puanı
85

hakancoskun4891

Profesör
Reaksiyon puanı
757
Hocam ip adresim de de biraz değişiklik söz konusu 2 cihaz da da değişmiş ve ikisindeki de aynı onla alakalı olabilir mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok diye biliyorum ama olabilir.
Sorgularmısınız bi

Reaksiyon puanı
85
Gerçekten çok hızlı telefon kafayı yiyorum şuan.

Sorgularmısınız bi
Tamam

Sorgularmısınız bi

Sonuç bu:

1621590702541.png

Ekli dosyalar

• 1621590495640.png
    1621590495640.png
    181.9 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleme:

hakancoskun4891

Profesör
Reaksiyon puanı
757

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Türk telekomdan çıkıp türk net kullanın bence.
Ben 100/8'lik paket kullanıyorum değerlerim : Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
Sizde tahminen 32/5.5 alırsın
Arkadaş soruna çare arıyor siz direkt operatör değiştirin diyorsunuz çok saçma bir hareket değil mi? İlk önce bir müşteri temsilcisi aransın, biraz şikayet falan edilsin ondan sonra çözüm bulunmazsa operatör değişmek zorunda kalınır zaten. Neden taahhüt için boş para ödesin?

Reaksiyon puanı
85
Arkadaş soruna çare arıyor siz direkt operatör değiştirin diyorsunuz çok saçma bir hareket değil mi? İlk önce bir müşteri temsilcisi aransın, biraz şikayet falan edilsin ondan sonra çözüm bulunmazsa operatör değişmek zorunda kalınır zaten. Neden taahhüt için boş para ödesin?
Aslında şikayetim yok ama neden olmuş olabilir onu anlayamıyorum. 2 cihazda da internet hızını test ederken ikisinin de ip adresi değişmişti bununla bir ilgisi olabilir mi?

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
895
Bende şuan 25mbps paket kullanıyorum fakat ölçünce 50mbps çıkıyor, çokta takmıyorum üzüme ye bağını sorma:D

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Aslında şikayetim yok ama neden olmuş olabilir onu anlayamıyorum.
Altayapınız stabil değil büyük ihtimalle. Müşteri temsilcisi durum hakkında bilgi verecektir. Eğer onların tarafında sorun gözükmüyorsa modemi değerlendiririz.
Edit: Pardon bu biraz yanlış bir yol oldu. Konuyu ters okumuşum. Daha doğrusu stabilite sorunu değil paketinizin tanımlanmasında bir problem yaşamış olabilirsiniz. Bilgi almak için yine müşteri hizmetlerinizi aramanız lazım.

Reaksiyon puanı
85
Altayapınız stabil değil büyük ihtimalle. Müşteri temsilcisi durum hakkında bilgi verecektir. Eğer onların tarafında sorun gözükmüyorsa modemi değerlendiririz.
2 cihazda da internet hızını test ederken ikisinin de ip adresi değişmişti bununla bir ilgisi olabilir mi?

hakancoskun4891

Profesör
Reaksiyon puanı
757
Ben burada rehine kurtarma operasyonu yapıyorum sen bunu engellemeye çalışıyorsun?

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
2 cihazda da internet hızını test ederken ikisinin de ip adresi değişmişti bununla bir ilgisi olabilir mi?
Sürekli IP değişiyor ise modem internete tekrar bağlanıyor demektir. Bağlantıda da problem olabilir modemde de. İlk önce müşteri hizmetleirini arayın lütfen. Onlardan bilgi almadan çözüme gidemeyiz.

Reaksiyon puanı
85
Öncelikle herkes e teşekkürler zamanınızı bana ayırdığınız için sağ olun. Sebebi babamın yeni paket almasıymış arayıp öğrendim normalde habersiz yapmazdı.

hakancoskun4891

Profesör
Reaksiyon puanı
757
Hocam anlamıyorum nasıl böyle olabiliyor, babam paket değişikliği felan yapmadı kampanya olursa yaparız dedi, bizden habersiz bir anda böyle bir şey yapmaz. Şuan böyle zamana göre hep böyle olacak mı göreceğiz
Sebebi babamın yeni paket almasıymış arayıp öğrendim normalde habersiz yapmazdı.

Sağ olun çözüm aradığınız için var olun.
1621591634687.png

Son mesajlar