Unreal engine ye başlamak istiyorum...

Bu konuyu okuyanlar

aydineyup

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Unreal engine nı öğrenmek istiyorum ve açıkçası bunu para vermeden yapmak istiyorum. Youtube ye yazdığımda yerli veya yabancı sürekli motoru öğretmekten ziyade, belli oyun türlerini anlatıyorlar (fps,tps,koru vs.) ama ben motoru ve blueprint i öğrenmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Programı öğrenip, UE ile oyun mu yapmak istiyorsunuz?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Motoru kimse direkt olarak anlatmaz zaten. Yapılacak oyun türüne bağlı olarak, yazılacak kod veya yapılacak animasyonlar gibi birçok şey değişiklik gösterir. Bunları da, genelde basit bir şekilde oyunu yaparken anlatırlar. Aynı şey diğer kodlama dillerinde de geçerli. Bir C# anlatım videosunda kimse tutupta Visual Studio'yu anlatmaz. Gerek yok çünkü.

Son düzenleme:

aydineyup

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki kaynak önere bilirmisiniz?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Peki kaynak önere bilirmisiniz?
Oyun yapımı konusunda bir tecrübem olmadığı için, şu kanal veya kişi bu konuda uzmandır diyemem maalesef. Ancak bu işi gerçekten öğrenmek istiyorsanız, ilk önce Udemy'den iyi bir kurs alın derim. İndirim zamanları 30 TL altına düşebiliyor kurslar. Bu kaynak fena değil gibi duruyor Türkçe içerikler arasından. Bir bakın derim.

aydineyup

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok teşekkürler ilginiz için :)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Çok teşekkürler ilginiz için :)
Rica ederim :) Şunu bilmekte fayda var yalnız. Udemy veya diğer YouTube içerikleri genelde temel konular üzerinde durur. Yani olayın belki yüzde 10-15 hadi maksimum yüzde 20 civarını kavrarsınız bu kurstan sonra. Tabi kurs ile birlikte ilerlemenize bağlı bir durum. Esas olay kurs bitten sonra başlıyor. Açık kaynak konusunda GitHub'a kesinlikle bakın ve kullanın derim.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Github ta örneklere bak bu bu işe yarıyor Muş dersin