Ünlü tenor Pavarotti öldü

Bu konuyu okuyanlar

cacar

Profesör
D302B09817FAE84C9CD1850Br.jpg


İtalyan tenor Luciano Pavarotti'nin öldüğü açıklandı. Pavarotti'nin menajeri Terri Robson, geçen yıl pankreas kanseri olduğu anlaşılan ünlü sanatçının bugün erken saatlerde öldüğünü söyledi.Bazı çevreler tarafından kuşağının en büyük opera sanatçısı olarak gösterilen Pavarotti 71 yaşındaydı.

PAVAROTTİ KİMDİR?

Modern (Opera) dönemindeki en önemli ses sanatçılarından Pavarotti 1935'te İtalya, Modena'da doğdu. İlk müzik deneyimini şehrindeki koroda, babası Fernando ile yaşadı. Delikanlıyken, babasıyla Gioachino Rossini adlı koroyla Galler'e gitti. Llangollen uluslararası şarkı söyleme yarışmasında birinci oldu ve bu onu bir tenor olmak konusunda hırslandırdı. Aslında bir öğretmen olmak için yetiştirilen Pavarotti, Arrgio Pola ve Ettore Campogallianni tarafından aldığı derslerle Concorso İnternazionale adlı ödülü 1961 yılında kazandı ve opera dalındaki başlangıcını bir tiyatro salonunda La Boheme eseri ile aynı yılın 29 Nisanında yaptı. Bundan sonra Güney ve Kuzey Amerika, Asya, Afrika, Avrupa ve Avustralya'da birçok kez konser verdi. Ayrıca bu ona Dünyanın birçok yerinde konser veren 3 tenordan biri olma gibi bir mevki sağladı.

Ardından Modena'da genç şarkıcıları eğitecek bir okul açtı. ''Şu zamana kadar gelmiş geçmiş şüphesiz en önemli tenor'' olarak nitelendirilen Pavarotti, pankreas kanseri nedeniyle yaklaşık bir yıl önce ABD'de ameliyat edilmişti. Pavarotti, bir süre önce de Modena'da hastaneye kaldırılmıştı.

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/haber,ABF2D2264B2A41AEA48FE27C7DAD5FAF.html
 

MakeMeBad

Asistan
Büyük sanatcıydı ama özel yaşamı pek anlaşılır türden değildi 70'inde karsını boşayıp manken bir kızla evlenmişti
başımız sağolsun
 

Turab Garip

Dekan
Emektar
pesimist dedi ki:
seçiL dedi ki:
yaaa çok üzüldümmm

Allah rahmet eylesin..
başımız sağolsun..

Müslüman mıydı da rahmet eylesin diyorsun?

Müslüman değildi de, senin yaptığın da bir müslümana yakışmaz. ;)
Ayrıca kim bilir, belki de nice müslümandan daha iyi bir insandı.
Allah zalim değildir, iyi ve kötüyü sırf etiketinden dolayı bir yere götürmez.
Yani, kimse sırf müslüman olduğu için rahmete boğulacak değil, kimse de sırf müslüman değil diye rahmetten yoksun olarak cehenneme girecek değil.
 

emelden

Dekan
Opera diyince benim aklıma ''Pavarotti'' gelirdi.
Açık olmak gerekirse çok üzülmedim ama ateş düştüğü yeri yakar. Allah sevenlerine sabır versin.
 

SDN Son Haberler

Üst