Soru Üniversiteye Giden Abilerime Sorularım Var

Bu konuyu okuyanlar

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,377
Şöyle sırayla yazayım

1- İl dışında ailenizi özlüyor musunuz? (ilkaki özlerseniz de karışanınız olmadığından dedim)

2- Karışanınızın olmaması ve herşeye kendinizin karar vermesi nasıl bir duygu?

3- Aileniz dese ben geliyorum ne yapardınız?
veya şöyle diyeyim üniversite de aileniz ile kalmak ister miydiniz?

şimdilik bu kadar, aklıma geldikçe yazarım ?.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,019
1 - Özlem illa ki oluyor fakat okul stresi ve o gittiğin ilde oluşturduğun çevre nedeniyle pek hissetmiyorsun yokluklarını. O yüzden çevreni iyi tutmaya çalış tek kalma. Yalnız kalınca özlem duygun artar.

2- Kendi ayaklarının üzerinde durmaya alışıyorsun güzel bir duygu

3- Eğer arkadaşlarınla ortak kalıyorsan kötü bir durum çünkü o arkadaşlarını da kendini de özgürlük açısından kısıtlıyorsun. Ama tek kalıyorsan sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Aile ile kalmak kötü bir şey değil aksine daha iyi. Ekstra masrafların yok giderlerin ciddi anlamda azalıyor.

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
Şöyle sırayla yazayım

1- İl dışında ailenizi özlüyor musunuz? (ilkaki özlerseniz de karışanınız olmadığından dedim)

@Great Justinian,
@atkaksoy501 sizlerin cevabını da beklerim.
Üniversiteli değilim ama şöyle bir empati kurabiliriz.
İl dışında özgürlük tabi mükemmel bir şey. Fakat "aile özleme" durumu kişiden kişiye değişebilir. Mesela benim özleyeceğimi sanmıyorum fakat sen ailene bağlıysan tabi özleyebilirsin. Ailem gelseydi de ağırlar karşılardım ailem sonuçta.

sedatistan

Asistan
Reaksiyon puanı
114
1. ilk üniversiteye gittiğimde 6 ay yanlarına gitmedim. Tamam özlüyorsunda 20 yıl yanlarında kalınca bir bıkkınlık oluyor. kendi başına birşeyler yapmanın heyecanı oluyor içinde.

2.Karışanının olmaması mükemmel bir duygu kafana göre istediğini yapıyorsun. saat 3 'de arkadaşların içiyoruz gelsene dediğini bilirim. Aile evinde olsan rahat bile bıraksalar "Sabah çuvala mı girdi" gibi laflar duyar içine dert eder çıkmaktan vazgeçersin.

3.Ben antalyada okudum, ailem finikedeydi yani 2 saatlik mesafe 3 hafataya bir gelip yemeği falan yapaıp buzdolabını doldurup gidiyorlardı öyle bakınca müthiş birşey ⚜️ . Sonrada Antalyaya taşındadık son 2 senede ailemle geçirdim yani dediğin her durumu yaşadım. Ailemle yaşarkende artık çevrem vardı3 gün evdeysem 4 gün arkadaşlarda kalıyordum çok koymuyordu ama yinede aile ile kalmak çok kötü.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Şöyle sırayla yazayım

1. Ailemi ozledigimi pek sanmam. Cunku telefon var, hep iletisim halindesin zaten.

2. Kardes, ailenin evi gibisi yok. Lakin parani cok guzel harcayabiliyorsun.

3. İsterim. Ablam simdi mezun oldu. Benim okudugum sehire atanabilirse, vok guzel olur.