Üniversitelere Giriş İmtihanları Kalkacak

Bu konuyu okuyanlar

konsolos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
8734095_kmkz47801.jpg

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Daha önce verilmişti galiba bu.

Ama bu gidişle ÖSS'nin kaldırılması çok zor. Allahtan bitirdik üniversiteyi. :D Ama birkaç sene içinde yükseklisans yapacağız. Yani yine sınav yine sınav. :(

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
süper yaf
benim arşivimde de bulunmakta bu resim

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
sanalda kaldırdık İnşşalh milli egitim bakanı ve yökde bu resmi görseydi belki ugrasırlardı kaldırmak için saçma sapan bir sınav sistemi zaten.

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
sanalda kaldırdık İnşşalh milli egitim bakanı ve yökde bu resmi görseydi belki ugrasırlardı kaldırmak için saçma sapan bir sınav sistemi zaten.

kaldırılmasını niye istiyorsunuz.. sınavlar ne içindir en iyiyi seçmek için..neye göre öğrenci alacan üniversiteye, bilmem kimin yeğeni diye mi... komik olmayın lütfen...

konsolos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1962 nin gazetesi. sol üstte tarih yazıyo.

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Daha önce verilmişti galiba bu.

Ama bu gidişle ÖSS'nin kaldırılması çok zor. Allahtan bitirdik üniversiteyi. :D Ama birkaç sene içinde yükseklisans yapacağız. Yani yine sınav yine sınav. :(
senin hayatın sınavlarla geçecek dostum
allah yardımcın olsun

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Sağolasın. Alıştık ama sınavlara. :D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bir türlü kalkamadı gitti..:)

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
uzun vadeli bir haber sanırım bu :D

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
kaldırılmasını niye istiyorsunuz.. sınavlar ne içindir en iyiyi seçmek için..neye göre öğrenci alacan üniversiteye, bilmem kimin yeğeni diye mi... komik olmayın lütfen...

Neye göresi mi var? Mesela benim Türkçem mükemmel. Türkçe öğretmeni olmak istiyorum ama matematikten fizikten biyolojiden hiç anlamıyorum. Ama bana sınavda bunları soruyorlar. Şimdi komik olan nedir sen söyle?

_taha

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
4 Ağustos 1962 de Son Havadis gazetesi haber vermiş işte :D

idntcare

Doçent
Reaksiyon puanı
13
torunlarımız belkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii görür

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Ah bi kalksaa xD

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Neye göresi mi var? Mesela benim Türkçem mükemmel. Türkçe öğretmeni olmak istiyorum ama matematikten fizikten biyolojiden hiç anlamıyorum. Ama bana sınavda bunları soruyorlar. Şimdi komik olan nedir sen söyle?
eee tmm işte, sınav yapmadan senin Türçenin mükemmel olduğunu nasıl bilecekler. Senin Türkçe mükemmelken, senden kötü olan X beyin oğlu mu seçilsin yani.. bu 1.

2. Tamamen Türkçeden sınav yaptılar 100 kişi tüm soruları yaptı. 50 kişi alcaklar, ee napcan nasıl ve neye göre seçicen öğrenciyi, buna bir cevabın var mı..
yani Türkçesi senin gibi mükemmel olan ve Sen gibi öğretmen olmak isteyen çok kişi var napıcaksın.. Demek istediğim bu. Sadece diğer derslerin az biraz daha etkisi azaltılabilir, ama sınav kaldırılamaz..

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
1. ben sınav yapılmasın demedim
2. şu anda var olan standart sapmadan yararlanılacaktır.

ve son olarak da benim gibi bir çok Türkçe öğretmeni olmak isteyen insan varsa hepsini öğretmen yapacak eli mecbur. Ben üniversiteyi bitirdiysem öğretmen yapmak zorunda

başka soru?

ktohan

Asistan
Reaksiyon puanı
5

Neden komik olalım.Diploma notuna göre fakültelere alım yapan ülkeler var.Ve fakülteyi bitirebilen herkes iş hayatına atılabiliyor.Sence kaç ülkede böyle ilkel bir sınav var.Sence neye gülünmeli:yes:

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Neden komik olalım.Diploma notuna göre fakültelere alım yapan ülkeler var.Ve fakülteyi bitirebilen herkes iş hayatına atılabiliyor.Sence kaç ülkede böyle ilkel bir sınav var.Sence neye gülünmeli:yes:
Düz Lise'deki bir öğrencinin Anadolu Lisesi'ndeki bir öğrenciden daha yüksek bir diploma notuna sahip olması onun daha iyi bir öğrenci olduğunu göstermez. Sonuçta sınav sistemine her zaman ihtiyaç vardır ama mevcut sınav sisteminin de oldukça fazla eksiği vardır.

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Burada ince bir nüans var, onu görmüyorsunuz.
"Üniversite giriş imtihanları kalkacak" derken, imtihanlar kalkıp şahlanacak, şaha kalkacak demek istemişler. Yanlış anlıyorsunuz. :lol:

ktohan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Burada ince bir nüans var, onu görmüyorsunuz.
"Üniversite giriş imtihanları kalkacak" derken, imtihanlar kalkıp şahlanacak, şaha kalkacak demek istemişler. Yanlış anlıyorsunuz. :lol:

Yarıldım gülmekten ya.Hay sen çok yaşa:D

crx

Asistan
Reaksiyon puanı
8
sınav bir ölçüttür geri kalanı hayal özellikle bu nüfusla.olaki üniversite sayıları artırıldı vs bi şekilde her isteyen bir üniversiteye girdi okudu o zamanda iş bulamazsın.şimdi bile bir öğretmenlikten fen edebiyatla birlikte yılda 5 bin 10 bin civarı kişi mezun oluyor bikaç yüz kişi atanıyor.her mezun olan atansa bu seferde bir kaç yıla boş kadro kalmaz.sonuç olarak bu ülke şartlarında össde kpssde normal.