Üniversitelere Giriş İmtihanları Kalkacak

konsolos

Asistan

AliA

Guru
Onursal Üye
Daha önce verilmişti galiba bu.

Ama bu gidişle ÖSS'nin kaldırılması çok zor. Allahtan bitirdik üniversiteyi. :D Ama birkaç sene içinde yükseklisans yapacağız. Yani yine sınav yine sınav. :(

malatya

Profesör
sanalda kaldırdık İnşşalh milli egitim bakanı ve yökde bu resmi görseydi belki ugrasırlardı kaldırmak için saçma sapan bir sınav sistemi zaten.

PRoMeTuS

Profesör
sanalda kaldırdık İnşşalh milli egitim bakanı ve yökde bu resmi görseydi belki ugrasırlardı kaldırmak için saçma sapan bir sınav sistemi zaten.

kaldırılmasını niye istiyorsunuz.. sınavlar ne içindir en iyiyi seçmek için..neye göre öğrenci alacan üniversiteye, bilmem kimin yeğeni diye mi... komik olmayın lütfen...

antilove

Profesör
Daha önce verilmişti galiba bu.

Ama bu gidişle ÖSS'nin kaldırılması çok zor. Allahtan bitirdik üniversiteyi. :D Ama birkaç sene içinde yükseklisans yapacağız. Yani yine sınav yine sınav. :(
senin hayatın sınavlarla geçecek dostum
allah yardımcın olsun

pesimist

Rektör
Onursal Üye
kaldırılmasını niye istiyorsunuz.. sınavlar ne içindir en iyiyi seçmek için..neye göre öğrenci alacan üniversiteye, bilmem kimin yeğeni diye mi... komik olmayın lütfen...

Neye göresi mi var? Mesela benim Türkçem mükemmel. Türkçe öğretmeni olmak istiyorum ama matematikten fizikten biyolojiden hiç anlamıyorum. Ama bana sınavda bunları soruyorlar. Şimdi komik olan nedir sen söyle?

PRoMeTuS

Profesör
Neye göresi mi var? Mesela benim Türkçem mükemmel. Türkçe öğretmeni olmak istiyorum ama matematikten fizikten biyolojiden hiç anlamıyorum. Ama bana sınavda bunları soruyorlar. Şimdi komik olan nedir sen söyle?
eee tmm işte, sınav yapmadan senin Türçenin mükemmel olduğunu nasıl bilecekler. Senin Türkçe mükemmelken, senden kötü olan X beyin oğlu mu seçilsin yani.. bu 1.

2. Tamamen Türkçeden sınav yaptılar 100 kişi tüm soruları yaptı. 50 kişi alcaklar, ee napcan nasıl ve neye göre seçicen öğrenciyi, buna bir cevabın var mı..
yani Türkçesi senin gibi mükemmel olan ve Sen gibi öğretmen olmak isteyen çok kişi var napıcaksın.. Demek istediğim bu. Sadece diğer derslerin az biraz daha etkisi azaltılabilir, ama sınav kaldırılamaz..

pesimist

Rektör
Onursal Üye
1. ben sınav yapılmasın demedim
2. şu anda var olan standart sapmadan yararlanılacaktır.

ve son olarak da benim gibi bir çok Türkçe öğretmeni olmak isteyen insan varsa hepsini öğretmen yapacak eli mecbur. Ben üniversiteyi bitirdiysem öğretmen yapmak zorunda

başka soru?

ktohan

Asistan

Neden komik olalım.Diploma notuna göre fakültelere alım yapan ülkeler var.Ve fakülteyi bitirebilen herkes iş hayatına atılabiliyor.Sence kaç ülkede böyle ilkel bir sınav var.Sence neye gülünmeli:yes: