Üniversite öğrencisine dizüstü bilgisayar

Bu konuyu okuyanlar

Realistic28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar ben sık sık yazı yazan biriyim. Buna ek olarak yine sık sık tez okuyan, makale okuyan vs. biriyim. Yaklaşık 10 bin tl bütçem var. Macbook ve Diğer Markalara da açığım. Beklentilerim şunlar; kronik arıza olmayacak( bu konuda bir kaç kelime etmek isterim. Arada oyun oynarım belki o fiyatı vermişken dedim monster markasına baktım şikayetten geçilmiyor. Ondan dolayı bu marka olmazsa sevinirim), ekranı göz yormayacak, taşınabilirliği olacak ve batarya süresi uzun olacak(malum yazı yazarken veya okurken her yerde priz olmuyor). Benim için en önemli madde uzun ömürlü olacak. Yani bu kadar masrafa girmişken uzun ömürlü, en azından 3-4 yıl kullanayım istiyorum. Oyun filan oynamak derdinde değilim. Yüksek performanslar beklemiyorum yani cihazdan.
Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim saygılarım ile.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Eğer depolama sizin için önemli ise aşağıdaki MacBook Air'ı önerebilirim.

Fakat 128 GB da size yeterse yukarıdaki bilgisayardan daha güçlü olan aşağıdaki MacBook Pro'yu önerebilirim.

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
macbook al düşünme derim. Oyun oynamak istediğinde de yapıştır geforce now ı tamamdır. apple ürünlerinin verdiği tadı windows vermiyor. Uzun ömür, uzun performans ve sorunsuz pc için macbook al gitsin. Ayrıca macbook un ünide ders çalışırken veya bi iş yaparken verdiği motivasyon yetiyor. macbook defalarca kez aldım ama 3 yaşımdan beri oyun hastası olduğum için windowsa mahkumum şimdilik. Geforce now çıktıktan sonra da almadım macbook ama alsaydım bir daha asla windows a dönmezdim kolay kolay. Windows nasıl beceriyorsa her çıkarttığı güncelleme patates. İlla patlıyor bir yerde. Crash leri ayrı dert, çökmeleri ayrı dert. Elimin altında 10k lık kasa var ben bu yazıyı ipad imden yazıyorum O derece :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Ek Açıklama 2020-05-28 181127.png

bu normal güncel olmasına rağmen IdeaPad S145-15AST...