Üniversite mi daha önemli yoksa bölüm mü daha önemli?

Bu konuyu okuyanlar

unauweNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, bu aralar kafam çok karışık. YKS'ye girdim ve soru kitapçıkları yayınlanınca aklımda kaldığı kadarıyla soruları kontrol ettim. Sıralamam aşağı yukarı 150k gelecek. EA bölümünden. Biliyorum vasat bir sonuç ama gene de yerleşmeyi düşünüyorum. Aklımda Hacı Bayram Veli Üniversitesi Maliye Bölümü var. Okulu hemen bitirip İş hayatına atılmak istiyorum. Ama bir yandan da "burayı bitirirsem iş bulabilecek miyim?" diye soruyorum kendime. Bir sene daha hazırlanıp daha iyi bir yere girmek de mantıklı geliyor. Ama Şimdi HBVÜ Maliyeye gideceğim. Bir sene daha hazırlanırsam Ankara Üni. Maliyeye gideceğim. Ne farkı var? Aynı dersleri görmüyor muyuz? Sonuçta ikisinden de mezun olduktan sonra ya özel sektöre yöneleceksin ya da KPSS'ye gireceksin. İkisinin ucu da aynı yola çıkıyor. Bana akıl verecek büyüklerim var mı?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
dicle tıpta halkla ilişkiler bölümü var yani bence bölüm daha önemli
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani en kötü bölüm iyi bir üniversitede olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

aslında bazı yerlerde mesela özel hastaneleri biliyorum hacettepe de okuyanlara özel teklif veriyorlar hastenelerinde çalışması için

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Normal bir üniversitede işletme belki hiç önemli değil iken Boğaziçi üniversitesinde en iyisi. Öyle ki sen daha bitirmeden büyük firmalardan teklif geliyor imiş.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Bazı yerlerde bölüüm, bazı yerlerde üniversite iyidir.

Mesela iktisat işletme vb. bölümler okuyacaksan itibarlı üniversiteler iyidir,

Tıp, hukuk, PDR gibi bölümler okuyacaksan üniversiteden ziyade kendini geliştirme seviyen önemlidir.