Öneri Üniversite için laptop tavsiyesi.

Bu konuyu okuyanlar

Raikiri

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Merhabalar yine sizi bir tavsiye konusuyla boğuyorum kusura bakmayın. Diğer konuları da okudum ama pek benlik bir şey bulamadım sanırım. Herkes yazılımla ilgili ya da aşırı gamer.
Bütçem maksimum 7-8k ama bu seviyelere kadar çıkmasak çok daha iyi olur.
Yapmak istediklerim: Hızlı bir windows. Laptop'um olsun, lazım oldukça bir yerlere taşıyabileyim diye almak zorundayım yani. Yazılımla, çizimle falan *UĞRAŞMIYORUM*
Yurtta kullanacağım. Bilmiyorum bir anlam ifade eder mi ama belirteyim dedim.
Depolama konusunda çok yer kaplayacak şeyler yapmıyorum ama gerekirse sonradan hdd ya da ssd ekleyebilirim sanırım.
Oynadığım ve oynamak istediğim tek bir oyun var o da Genshin Impact şu an 30GB'a yakın bir oyun ama 5-6 aya 50-70GB olur kapladığı yer. (Sürekli güncelleme alıyor harita büyüdükçe büyüyor.)
RX560 8GB Ram AMD Ryzen 3 1200 4 çekirdekli işlemci ile 60fps sabit orta ayarlarda oynayabiliyordum oyunu.
Başka aklıma bir şey gelmiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Unuttuğum bir şeyler varsa ekleyin lütfen hemen bilgilendiririm.
Edit: İmla
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şöyle bir laptop buldum indirimde, alınır mı?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bütçene göre bu iki üründen birisini önerebilirim. HP'nin işlemcisi daha iyi ve ekranı 144 Hz, Acer'ın ekran kartı ise daha iyi. Bütçeyi biraz daha artırayım dersen HP Victus modelini önerebilirim. Hem işlemcisi hem de ekran kartı daha iyi.

Raikiri

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Bütçene göre bu iki üründen birisini önerebilirim. HP'nin işlemcisi daha iyi ve ekranı 144 Hz, Acer'ın ekran kartı ise daha iyi. Bütçeyi biraz daha artırayım dersen HP Victus modelini önerebilirim. Hem işlemcisi hem de ekran kartı daha iyi.
Teşekkür ederim bakacağım hepsine.

Sanırım bütçeyi 7k'dan fazlaya çekemiyorum elimde olmayan parayı harcama korkusu var da bende biraz. 7000 TL'lik attığım laptop yeterli midir? İllaki 7500 olanlara bakın diyorsanız onlara öncelik göstereceğim ama dediğim gibi oynadığım tek bir oyun var ve fazlası da olmaz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Teşekkür ederim bakacağım hepsine.

Sanırım bütçeyi 7k'dan fazlaya çekemiyorum elimde olmayan parayı harcama korkusu var da bende biraz. 7000 TL'lik attığım laptop yeterli midir? İllaki 7500 olanlara bakın diyorsanız onlara öncelik göstereceğim ama dediğim gibi oynadığım tek bir oyun var ve fazlası da olmaz.
Atmış olduğun 7000 TL'lik ürün işini görür ama bence 7500 TL'ye zorlayıp işlemcisi daha iyi olan Acer'ı alabilirsin. İçerisindeki SSD'de 512 GB çünkü. Zaten ilk attığın modelde SSD'yi yükselteyim desen 200-300 TL para çıkacak elinden.

Raikiri

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Atmış olduğun 7000 TL'lik ürün işini görür ama bence 7500 TL'ye zorlayıp işlemcisi daha iyi olan Acer'ı alabilirsin. İçerisindeki SSD'de 512 GB çünkü. Zaten ilk attığın modelde SSD'yi yükselteyim desen 200-300 TL para çıkacak elinden.
Anlaşıldı o zaman öyle yapayım. Teşekkür ederim yardımların için.