unity yapımı oyunlar açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

sinirli_adam

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Ekran Alıntısı (2).PNG
Başlıkta gördügünüz gibi tüm unity yapımı oyunlar açılmıyor eskiden win 7 kulanırken açılıyordu win 10 yaptıgımdan itibaren böyle bu da hatta raporu

Son düzenleme:

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Pek bilmiyorum ama eski oyun oldukları için Windows 10'da çalışmıyor olabilirler.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Among Us için biraz araştırdım ve bir iki şey buldum.
Başka bir forumdan alıntıdır.
Oyunu 3-4 kere silip yükledim olmadı sonradan yabancı bir kaynakdan öğrendim çözümü "Among Us Unity error" gibi bir adı varmış bunun çözümü de AMD ekran kartlarında "geçişli grafikler uygulama ayarları" yazan yerden bir nevi şu uygulama yüksek performansda şu uygulama güç tasarrufunda çalışsın dediğimiz yer. Oradan Among Us'ı güç tasarrufu olarak seçiyoruz. Nedense hız aşırtılmış PC'lerde ve oradan yüksek performans seçilmiş PC'lerde böyle bir hata alınıyormuş. NVIDIA içinde buna benzer bir ayar olmalı kaynağı bulursam eklerim.
Çözdüğüm kaynak.

-
Eğer bir de ekran kartınız NVİDİA değil de AMD ise aşağıdaki videoya bakabilirsin.

Bir dene belki diğer oyunlar da düzelir.

sinirli_adam

Asistan
Reaksiyon puanı
79
biliyordum güç tasarufuna alınca çalıstıgını ama çok kastırıyor amung us falan kasmazda hacker prank similator vb gibi oyunlar kasıyor güç tasarufunu açınca ama galiba baska çözum yolu yok gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Among Us için biraz araştırdım ve bir iki şey buldum.
Başka bir forumdan alıntıdır.
Oyunu 3-4 kere silip yükledim olmadı sonradan yabancı bir kaynakdan öğrendim çözümü "Among Us Unity error" gibi bir adı varmış bunun çözümü de AMD ekran kartlarında "geçişli grafikler uygulama ayarları" yazan yerden bir nevi şu uygulama yüksek performansda şu uygulama güç tasarrufunda çalışsın dediğimiz yer. Oradan Among Us'ı güç tasarrufu olarak seçiyoruz. Nedense hız aşırtılmış PC'lerde ve oradan yüksek performans seçilmiş PC'lerde böyle bir hata alınıyormuş. NVIDIA içinde buna benzer bir ayar olmalı kaynağı bulursam eklerim.
Çözdüğüm kaynak.

-
Eğer bir de ekran kartınız NVİDİA değil de AMD ise aşağıdaki videoya bakabilirsin.

Bir dene belki diğer oyunlar da düzelir.
yinede teşekürler

Son düzenleme:

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478
biliyordum güç tasarufuna alınca çalıstıgını ama çok kastırıyor
Başka Bir Çözüm Yolu Bulundu:
Çözüm: Öncelikle oyunun kurulu olduğu klasöre giriyoruz. Data dosyası içinde boot.config dosyası var, onu not defteri ile açmamız gerekiyor. Olağan klasör konumu: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Business Tour\BusinessTour_Data\boot.config
Dosyayı not defteri ile açtığımız zaman en alt satıra şunları yazıyoruz: "force-d3d11-bltblt-mode=" Tırnaktan tırnağa kadar.(Tırnaklar dahil değil.)
Yapıştırdıktan sonra kaydedip oyunu çalıştırabilirsiniz.