Unity mi Unreal Engine mi?

Bu konuyu okuyanlar

Yağız_TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar Oyun Yapmaya yeni başladım. Sizce hangi oyun Motorunu kullanmalıyım? Unity diyen de var Unreal diyen de. Ben çok kararsız kaldım. Bu konuda bilgili olan birisi yardım ederse çok mutlu olurum. İyi Günler.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
unreal ÇOK ZOR. yeni başlayan birisi olarak akıl sağlığınızı korumak istiyor iseniz unity kullanın. Ancak unreal çok daha kapsamlı bir oyun motoru, daha iyi grafikler destekliyor. Ancak bu grafikleri gerçek zamanlı renderlayabilecek bir bilgisayarınız varmı? gibi sorularda sorulmalı. Unity daha iyi bir "ilk" oyun motoru.

omercoskuncelebi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Unity ile daha küçük oyun projelerinde oyun geliştirme algoritmaları üzerine beynini geliştirdikten sonra bu noktada daha olgun bir şekilde unreal engine 4 geçmeni tavsiye ederim.

Unreal Engine 4 şu an Blueprint yapısıyla büyük yapımlara imza atmana olanak sağlayacak bir programdır. Elbette bu sektörde tutunmak istiyorsan her oyun yapımcısı gibi biraz fazla elektromanyetik dalgaya maruz kalman gerekecek. :)

CBE Software 'in kurucusu olan Jan KAVAN ile birlikte yaklaşık olarak 5 kişinin unreal engine 4 'ü kullanarak yaptığı "Someday You Will Return'e" bakarsan eminim ki kafan da çoğu şey yer edecektir.

Son düzenleme:

Yağız_TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepinize çok teşekkür ederim cevaplar için :)