Ünal Aysal'dan istifa sinyali

mazruf

Guru
Onursal Üye
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'dan istifa sinyali! İşte yapılan açıklamalar...Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, olağanüstü genel kurul toplantısında, görevi bırakabileceğini ima ederken, kararını 18 Eylül günü yapılacak olan toplantıda vereceğini söyledi.

İŞTE AYSAL'IN FLAŞ SÖZLERİ..

"Başkanlığı 2016'dan sonra bırakacağım demedim. Ne yapacağımıza tam olarak karar vermiş değilim. Yarınki Yönetim Kurulu'nda karar alacağız."

"Biz başarı için buraya geldik. Başarılı da olduk ancak borçlarımız da var. Geldiğimiz dönemdeki borç aynı şekilde. Ama kazanılan başarılar ortada. Kimse bana kulübü batırdı diyemez. Bunun cevabını açık açık veririm."

"Transfer ücretleri sokağa atılmış paralar değil. Bu rakam her an paraya dönüşebilir. Bu projeyi ilerleyen günlerde göreceksiniz. Divan Kurulu olarak bir karar alınması gerek. Duraklayalım mı? Gerileyelim mi? Gelişelim mi? 4.-5.'liğe oynamak isterseniz öyle de oynarız o yönde çalışırız. Gençlerbirliği, Ankaragücü gibi oynayalım.."

"BURAYA PARA VERMEYE GELMEDİM"

"Futbol forma sponsorluğu sözleşmesi sonrasında yapılan eleştirileri biraz geç yaptınız. Ben bu takıma kendi reklamını yaptırdı suçlaması olmaması için reklam vermedim. Ben burada Galatasaray'ı temsil ediyorum. Ben başkanlıktan ayrıldığım gün sadece Ünal Aysal'ım. Buradan ayrıldıktan sonra evlenecek değilim. "

"Kimse Galatasaray'a beş kuruş para vermiş değil. Ben buraya para vermeye gelmedim. Kurumsal yapıyı oturtmak için cepten para çıkmaması gerekiyor zaten. Ancak ben verdim. Malesef Galatasaray'a para verdim. Sıkışık dönemlerde cebimden para verdim."

"Sportif AŞ'de konuşma hakkınız az değil. Bunun en basit hali 25 TL'ye bir hisse alarak Sportif AŞ'de oldukça söz sahibi olabilirsiniz. 3 Temmuz'dan sonra sadece bizim değil, her şirketin hissesi düştü."

"GERİ VİTESİM YOK"
"Benim alacağım kararlar ileriye dönük olur. Benim "geri vitesim" yok. Hiç olmadı ve olmaz. Ben bunun için buradayım. Sermaye Artışı'ndan 290 milyon TL girdi ve ne oldu sorusu var. Ben daha 1 saat önceki konuşmamda anlattım. Kulübü devraldığımız dönemde 5 yıllık gelirlerin elimizde olmadığını, bazı kredilere verildiğini gördük. Bu artıştan gelen paradan çok daha fazlası kazanıldı ve kulübün her türlü gideri bu paradan ödendi."

"Bu adamların cebine para girdi ve çarçur ettiler eleştirisini kabul etmiyorum. Gelirleri artırdık. Ama başarı için giderlerin de olması gerek. Gelirlerin arttığı çok çok açık. Gelirlerimiz 2,5 kat artarken, giderlerimiz 1,7 kat artmış. Eğer büyümek istiyorsanız geriye bakmayın. Biz kalırsak bu şekilde devam ederiz. Gidersek de gelecek arkadaşlara tavsiyem asla geriye bakmayın."

[SDNTV]http://sporxtv-p.mncdn.com/flv/2014/09/17/a23bb37dc74acd0a0db20f0a869fed84.mp4[/SDNTV]

KAYNAK
 

Odessa

Profesör
Baskan ne kadar verdin? Tüpçü Besiktastan ayrilirken 100M dolar alacagimdan vazgeciyorum demisti. Sen kadar verdin bakalim.
 
Üst