Ünal Aysal 300 milyon dolarla geri dönüyor

mazruf

Guru
Onursal Üye
Habertürk Gazetesi yazarlarından Serdar Ali Çelikler, Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal'ın 300 milyon dolarla yeniden başkan olmak istediğini yazdı.İşte o yazı:

"G.Saray’ın içini çok iyi bilen bir abimden duydum; kendisini yine camiayı çok iyi bilen ve ‘içeriden’ bir isim aramış ve şunları söylemiş: “Ünal Aysal yine başkan olmak istiyor. Bu sefer 300 milyon dolar verecek. Ama senin de içinde bulunduğun kendisine muhalif kongre üyelerinin tavrını merak ediyor.”

Kaynağım olan abimin cevabı ise şöyle oluyor: “Değil 300; ilk geldiği zaman söylenen 100 milyon doları hibe etsin, biz de destekleyelim...” Araya giren hatırlı dost ise “Hayır, kesinlikle 300 milyon dolar verecek. 100, 150 değil 300. Bunun bir kısmını hibe edecek” diye devam ediyor. ‘Aysal adına PR çalışmasını yapan bu etkili ve ünlü aracı’ bugünlerde benzeri telefon görüşmelerini Ünal Bey’e mesafeli bakan diğer kuvvetli gruplarla da yapıyor.

Ben kaynağıma şunu söyledim: “Eğer Aysal bir daha gelirse ve gerçekten 300 milyon dolar verirse kulübün son başkanı olabilir. Çünkü bana göre Aysal’ın nihai planı; kulübün hakim hisselerini bir şekilde Rus-Kazak fonlara satmak. Riva başta olmak üzere altın hisse de dahil Mandarin- Ottoman fonlarına satarak kulübün ‘sahiplik’ dönemini başlatabilir.” Bu fikrin sadece bana değil G.Saray’daki birçok isme ait olduğunu da belirttim. Ve anladım ki Aysal ismi geçtiğinde camiada duyulan ciddi endişe kaynaklarından biri de bu. Ama şu ortamda 300 milyon dolar G.Saray için çok büyük bir meblağ. Belki de bu meblağ garanti edilirse camia bir takım balans sistemleri ile yeniden Aysal’a yönünü çevirebilir.
 

pesimist

Rektör
Onursal Üye
Hibe edeceğim diye çıkar, sonra tüpçü gibi şart koşar. GS'liler yemesin bu numaraları. Ya da yesin bana ne :D
 

scorpion

Rektör
Yasaklı
Takim yönetmeyi bilmedikten sonra 300 veya 500 milyon ile geri gelsen ne olacak? Ben Galasatasaray'in cocuguyum diyen sabri'ye gereginden fazla ücret ödersen, yattigi yerden zengin olan hamit'i takimda tutarsan, elindeki adamlari degerlendirmeyi bilmeyip nokta transferler yapmazsan, gün gelir o getirdigin para da hava olur gider.

Birakin bu isleri fircalayin disleri.

Not: Gelmesin abi istemiyorum sahsen.
 

sifirbakiye

Profesör
Sermaye attırımı, hisse satışı, kiralama, dolandırma,yalan beyan işlerinden anlayan bir zattır kendisi.
 

Son mesajlar

Üst