Ümit Özdağ ve Zafer Partisi hakkında düşünceleriniz

Bu konuyu okuyanlar

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Ümit Özdağ net politikaları ile son zamanlarda daha fazla gündem olmaya başladı. Özellikle sığınmacılar hakkında net bir politikaya sahip. Şu an ki duruma bakıldığında kendi adıma Zafer Partisi'ni destekleyeceğim gibi görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Reaksiyon puanı
953
Sığınmacıları gerçekten gönderebilir mi bilmiyorum ama genel olarak duruşunun net olması projelerinin güzel olması beni etkiledi benim de eğer bir değişim olmasa oyum ona olacak gibi duruyor.Ülkenin tam da şimdi 2. Bir Atatürk e ihtiyacı var umarım onun gibi olur da ülke kalkınır.Yoksa bu ülkeden komple ümidi keser herkes bir şekilde gitmeye bakar gibi gözüküyor.

• Beğen
Reactions: bud

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Çok uç geliyor Zafer partisinin söylemleri. Ben yaparım kırarım dökerim biz Türküz yaparız mantığı ile veya süreklik Türklük vurgusu ile bu ülkeye barış huzur güven veya ekonomik zenginlik özgürlük flan gelmeyecektir.

Zafer partisinin aktif üye sayısı 2500 flandı bir ay öncesine kadar. Popülist söylemleri kulağa hoş geliyor ama gerçekçi değil ve zararlı söylemler yer yer. Göçmen konusu dışında ne bir söylemi var ne bir ekibi. Zafer partisini destekleyen ne gazeteci var ne bir tv kanalı var ne bir aydın yada halkın sevdiği kanaat önderleri yada zengin sermaye sahipleri var...

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Çok uç geliyor Zafer partisinin söylemleri. Ben yaparım kırarım dökerim biz Türküz yaparız mantığı ile veya süreklik Türklük vurgusu ile bu ülkeye barış huzur güven veya ekonomik zenginlik özgürlük flan gelmeyecektir.

Zafer partisinin aktif üye sayısı 2500 flandı bir ay öncesine kadar. Popülist söylemleri kulağa hoş geliyor ama gerçekçi değil ve zararlı söylemler yer yer. Göçmen konusu dışında ne bir söylemi var ne bir ekibi. Zafer partisini destekleyen ne gazeteci var ne bir tv kanalı var ne bir aydın yada halkın sevdiği kanaat önderleri yada zengin sermaye sahipleri var...

Başarmaları için halkı ikna etmeleri yeter, iktidar veya ana muhalefet gibi televizyonlarda tetikçileri yok.

Göçmen konusu dışında bir söylemi yok konusuna şöyle cevap veriyor. dk 39:25
Çok kısa sürede Ana Muhalefetten bin kat daha iyi muhalefet yaptı adam. Bu da CHP'nin ve diğerlerinin aslında ne kadar pasif ve beceriksiz olduğunu gösteriyor. Zafer Partisi iktidar olmasa bile güçlü muhalefet yapması yeter ülke siyasetine. Türkçülük konusundaki söylemlerini tehlikeli bulmuyorum. Adı Türk'iye olan ülkede Türklük ile alakalı bahsedemeyeceksek zaten her şeyi bırakıp ülkeyi terk etmek gerek.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ümit Özdağ dünkü siyasetçi değil ya MHP dönemi var İYİ parti dönemi var. Hiç bilinmedik siyasetçi değil ki. Şuan insanların duymak istediği şeyleri söylediği için kulağa hoş geliyor ama gerçekleşemez dünyada ki hukuka insani haklarına ters bana göre söyledikleri.Resmen kürekle karşıya atacaz göçmenleri diyor. Bir Türk olarak sürekli söylenmesi iyi hoş bana göre ama Türk kökenli olmayan bir Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olsam rahstsız olurdum.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Ümit Özdağ dünkü siyasetçi değil ya MHP dönemi var İYİ parti dönemi var. Hiç bilinmedik siyasetçi değil ki. Şuan insanların duymak istediği şeyleri söylediği için kulağa hoş geliyor ama gerçekleşemez dünyada ki hukuka insani haklarına ters bana göre söyledikleri.Resmen kürekle karşıya atacaz göçmenleri diyor. Bir Türk olarak sürekli söylenmesi iyi hoş bana göre ama Türk kökenli olmayan bir Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olsam rahstsız olurdum.

Valla onu bunu bilmem insan haklarıydı falan kaç yıl oldu en ufak bir sorumluluğumuzun olmadığı Suriye meselesinin en büyük kahrını biz çekiyoruz Avrupası falan parasını verip bizi mülteci kampı olarak kullanıyor ama Suriyeyi karıştırıp buna vesile olanda bir yandan onlar. Bu saatten sonra kürekle mi atarız neyle atarız önemli değil bu ülkenin selameti ve geleceği için kaç sığınmacı geldiyse o kadar sığınmacı geldiği gibi geri gönderilmek zorunda hem de en kısa sürede yoksa gelecekte çok ciddi sıkıntılar bizi bekliyor.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Gerçek muhalefet yapıyor. İktidarı da eleştiriyor muhalefetide. Türklüğünden taviz vermiyor. Lafını esirgemeden söylüyor herkese. Özlediğim muhalefet.. inşallah çizgisinden çıkmaz.. ayrıca şunu da söyleyeyim yeri gelmişken adamın adamların tek politikaları mültecileri göndermekten başka birşey değildir diyen havuz medyası ve suni muhalefete de bakmayın.. 110 küsur sayfalık PDF ile politikaları açıklamış zafer partisi.. üretim eğitim savunma vs vs.. çamur atmasınlar tutmaz yani boşa..

Reaksiyon puanı
953
Gerçek muhalefet yapıyor. İktidarı da eleştiriyor muhalefetide. Türklüğünden taviz vermiyor. Lafını esirgemeden söylüyor herkese. Özlediğim muhalefet.. inşallah çizgisinden çıkmaz.. ayrıca şunu da söyleyeyim yeri gelmişken adamın adamların tek politikaları mültecileri göndermekten başka birşey değildir diyen havuz medyası ve suni muhalefete de bakmayın.. 110 küsur sayfalık PDF ile politikaları açıklamış zafer partisi.. üretim eğitim savunma vs vs.. çamur atmasınlar tutmaz yani boşa..
Altına imzamı atacağım bir cevap bu umarım bozmaz çizgisini de gönül rahatlığıyla veririz oyumuzu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
110 küsur sayfalık PDF ile politikaları açıklamış zafer partisi.. üretim eğitim savunma vs vs.. çamur atmasınlar tutmaz yani boşa..

Oluyor mu öyle PDF ile açıklayınca :)

Siyaset kadro hareketidir. Bana siyasi kadrosunu sayacan verdiği vaadleri yapabilecek.

Mesela Ekonomi konusunda şöyle bir politikamız var ekonomi bakanımızda şu olacak. Kendisi atıyorum Avrupada şu bankalarda çalıştı Türkiye'de şu bankada üst düzey yönetcililik yaptı. Şu tecrübeleri var ekonomiyi ona emanet edecez.
Milli Savunma bakanımız şu olacak politikalarımız bunlar. Kendisi Eski üst düzey asker uzun süre PKK ile mücadele ette planlarımız bu şu parayı buradan bulacaz şöyle yapacaz böyle edecez.
Milli Eğitim planlarımız şunlar bakan adayımız şu eski bir eğitimici falan flan. Yoksa PFD yazmada ne var bol keseden yazayım dümdüz ben de sana 100 lerce sayma ! Sende hiç sorgulama ama bunları kim yapacak nasıl yapacak neyle yapacak diye. Zafer partisine üye olan insan sayısı daha 2500-3000 civarı diyorum sana sen çıkıp adamlar hazır ülke yönetecek diyorsun :D

Ümit Özdağ'ı destekleyen bir tane zengin iş adamı bir tane ünlü sanatçı bir tane TV kanal gazete ve eski üst düzey siyasetçi gösterebilir misin bana ? Böyle kadro hareketsiz plansız programsız tecrübesiz bir şekilde iktidara gelirler ve ülkeyi kurtarırlar sanmaya devam edin ne diyeyim size. 2 popülist söyleme kanıyorsunuz. Zamanında Cem Uzan vardı oda hiç bir siyasi geçmişi yok hiç bir kariyeri hiç bir kadrosu yokken bu tarz popülist söylemler ile yüzde 7-8 almıştı. Ve AKP'nin tek başına iktidara gelmesinde en büyük faktördü. Ümit Özdağ'da onu yapacak bu gidişle. CHP ve İYİ partiden oylar çalış barajıda geçemiyecek ve AKP'ye çalışmış olacak.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Oluyor mu öyle PDF ile açıklayınca :)

Siyaset kadro hareketidir. Bana siyasi kadrosunu sayacan verdiği vaadleri yapabilecek.

Mesela Ekonomi konusunda şöyle bir politikamız var ekonomi bakanımızda şu olacak. Kendisi atıyorum Avrupada şu bankalarda çalıştı Türkiye'de şu bankada üst düzey yönetcililik yaptı. Şu tecrübeleri var ekonomiyi ona emanet edecez.
Milli Savunma bakanımız şu olacak politikalarımız bunlar. Kendisi Eski üst düzey asker uzun süre PKK ile mücadele ette planlarımız bu şu parayı buradan bulacaz şöyle yapacaz böyle edecez.
Milli Eğitim planlarımız şunlar bakan adayımız şu eski bir eğitimici falan flan. Yoksa PFD yazmada ne var bol keseden yazayım dümdüz ben de sana 100 lerce sayma ! Sende hiç sorgulama ama bunları kim yapacak nasıl yapacak neyle yapacak diye. Zafer partisine üye olan insan sayısı daha 2500-3000 civarı diyorum sana sen çıkıp adamlar hazır ülke yönetecek diyorsun :D

Ümit Özdağ'ı destekleyen bir tane zengin iş adamı bir tane ünlü sanatçı bir tane TV kanal gazete ve eski üst düzey siyasetçi gösterebilir misin bana ? Böyle kadro hareketsiz plansız programsız tecrübesiz bir şekilde iktidara gelirler ve ülkeyi kurtarırlar sanmaya devam edin ne diyeyim size. 2 popülist söyleme kanıyorsunuz. Zamanında Cem Uzan vardı oda hiç bir siyasi geçmişi yok hiç bir kariyeri hiç bir kadrosu yokken bu tarz popülist söylemler ile yüzde 7-8 almıştı. Ve AKP'nin tek başına iktidara gelmesinde en büyük faktördü. Ümit Özdağ'da onu yapacak bu gidişle. CHP ve İYİ partiden oylar çalış barajıda geçemiyecek ve AKP'ye çalışmış olacak.
Yoo sen çok şey bekliyorsun senelerin partileri ile zp yi kıyasa tutuyorsun...daha 1 yada 1.5 aylık bir parti.. TBMM de sadece bir milletvekili var oda Özdağ :) Hacivat-Karagöz(AKP-chp) vekiller yok yani daha partide.. tabiki böyle olunca sizlerde har vurup harman savururcasına eleştiryorsunuz eleştirin bakalım.. iş adamlarına gelince adam her seferinde gençlikten yürüyor.. mesela ülkeyi terk edip giden gitmeyi düşünen gençler gençliğe hitabeyi bir daha okuyun okuyun ve kalın birlikte mücadele verelim diyor.. godomanlar sizin sizlerin olsun..

• Sevgi dolu
Reactions: bud

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Yoo sen çok şey bekliyorsun senelerin partileri ile zp yi kıyasa tutuyorsun

Bekleyecem tabi. Şaka değil ülkeye yönetmeye talip oluyorlar bir seçmen olarak sorgulayacam bekleyecem isteyecem tabii. Alternatif olmadan bir plan program sunmadan bir kadro görmeden hee tamam o zaman biraz buna oy vereyim çok populist konuyor helal olsun başkana demek saçma geliyor bana.

Gençlikle yürüyor aynen kesin öyle :) Öyle bir gençlik ki bak gör seçim günü çoğu yataktan kalkıp oy kullanmaya bile gitmeyecektir üşengeçlikten. Siz gerek Türkiye gerekse Dünya siyasetini takip etmiyor bilmiyorsunuz ve şaka sanıyorsunuz veya çocuk oyuncağı sanıyorsunuz bazı şeyleri. Hee tamam söyledi PDF'ye yazı yapacak heralde demekle olmuyor.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Bekleyecem tabi. Şaka değil ülkeye yönetmeye talip oluyorlar bir seçmen olarak sorgulayacam bekleyecem isteyecem tabii. Alternatif olmadan bir plan program sunmadan bir kadro görmeden hee tamam o zaman biraz buna oy vereyim çok populist konuyor helal olsun başkana demek saçma geliyor bana.

Gençlikle yürüyor aynen kesin öyle :) Öyle bir gençlik ki bak gör seçim günü çoğu yataktan kalkıp oy kullanmaya bile gitmeyecektir üşengeçlikten. Siz gerek Türkiye gerekse Dünya siyasetini takip etmiyor bilmiyorsunuz ve şaka sanıyorsunuz veya çocuk oyuncağı sanıyorsunuz bazı şeyleri. Hee tamam söyledi PDF'ye yazı yapacak heralde demekle olmuyor.
Biz partiye/adama bağlılık peşinde değiliz bak çizgisinden çıkmaz ise diyorum.. büyüdükçe hepsinin gelişeceğine inanıyorum şuan için ben bak şuan ki izlenim ile söylüyorum bunu..

Ayrıca gençliği hor görme korkak bir toplum yetiştiren zırt pırt ota .,... Dava açan padişahınız/adamları.. onu yücelten ucube kanunlar.. biraz muhalefet kanalı izle az biraz gerçek gör.. herşeyi Suni de değil algı da.. tıpkı havuz medyasında olduğu gibi..

Ayrıca O zaman sen bu rejim den milletine efendilik taslayıp hizmetkarız yalanını atanlardan, enflasyon'dan doğal gaz, elektrik , akaryakıt vb zamlardan fln memnun kesimdensin net bu yani..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ayrıca O zaman sen bu rejim den milletine efendilik taslayıp hizmetkarız yalanını atanlardan, enflasyon'dan doğal gaz, elektrik , akaryakıt vb zamlardan fln memnun kesimdensin net bu yani..

Zamlardan veya enflasyondan neden memnun olayım ! Ama dış politikada çoğu hamlesinden söyleminden tutumundan memnunum. Terör ile mücadelesinden memnunum. Genel hizmetlerden memnunum.

Sen şimdi Zafer partisi destekçisi mi oldun ? Ekrem İmamoğlundan da vaz geçtin heralde ? Ülkede insanlar muhalefet görmeye muhalif söyleme o kadar hasret kalmış ki. Bütün gördüğüm CHP'liler hemen birden Zafer partili oldular iki söylem ile :)

Daha dur bakalım ben Zafer partisinin ekonomi ile ilgili bir sözünü duymadım enflasyonu nasıl düşürecekmiş dolarla nasıl mücadele edecekmiş Bu zamları nasıl engelleyecekmiş bilmeden bu kadar büyük laflar etme yarın pişman olacağın söylemlerde bulunma bence...

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Zamlardan veya enflasyondan neden memnun olayım ! Ama dış politikada çoğu hamlesinden söyleminden tutumundan memnunum. Terör ile mücadelesinden memnunum. Genel hizmetlerden memnunum.

Sen şimdi Zafer partisi destekçisi mi oldun ? Ekrem İmamoğlundan da vaz geçtin heralde ? Ülkede insanlar muhalefet görmeye muhalif söyleme o kadar hasret kalmış ki. Bütün gördüğüm CHP'liler hemen birden Zafer partili oldular iki söylem ile :)

Daha dur bakalım ben Zafer partisinin ekonomi ile ilgili bir sözünü duymadım enflasyonu nasıl düşürecekmiş dolarla nasıl mücadele edecekmiş Bu zamları nasıl engelleyecekmiş bilmeden bu kadar büyük laflar etme yarın pişman olacağın söylemlerde bulunma bence...
Şöyle bir şey KKdan ve muhalefetinden hiç memnun değilim öyle çıkıpta işte görüyorsunuz bu tek adam rejimi olmuyor bilmem bu diktatörlüktür şu bu gibi pasif pasif söylemler ile muhalefet olmaz

İmamoğlu her halükarda Akharamilerden iyi bir yönetici abi benim gözümde ben sana karşı savundum evet ama yeri geldiğinde ise haklı olduğunu düşündüğüm eleştirilerini kabul ettim imama karşı bu yüzdendir ki Mansur Yavaş daha çok sivrildi gözümde şöyle özetlenebilir
Mansur Yavaş mı imam mı ? Tabi Yavaş

İmam mı rte mi ? tabi imam

Şuanda da Nihat Genç dinliyorum çok güzel yorumluyor her olayı ve şahsı dinlemeni tavsiye ederim ya işte kumaşı solcu ne olacak fln gibisinden bakma adama dinle farkını ve beni anlarsın Özkan hocam hakiki solu göreceksin.. imamın gözümde tahrip olmasında da büyük rolü vardır..

Son olarak ben düşüncelerimin sahibiyim kölesi değil değişirim değişebilirim.. saplanıp kalmak biat etmektir..

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
ümit özdağ güzel sözler veriyor. yapacağını söylediği her şeyi destekliyorum. asıl sorun seçimlere çok az bir zaman kalmış olması. örgütlenmesi ve halka inmesi için çok kısıtlı zaman var.

türkiye twitter ve ekşi'den ibaret olmadığı için bol bol miting düzenlemesi ve kapı kapı dolaşması gerek. yoksa seçimleri sembolik bir oy oranı ile kapatacağını düşünüyorum. hani şu seçim pusulasının en altında yer alan ve açılımları bile bilinmeyen partilerin akıbetleri gibi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
ümit özdağ güzel sözler veriyor. yapacağını söylediği her şeyi destekliyorum. asıl sorun seçimlere çok az bir zaman kalmış olması. örgütlenmesi ve halka inmesi için çok kısıtlı zaman var.

türkiye twitter ve ekşi'den ibaret olmadığı için bol bol miting düzenlemesi ve kapı kapı dolaşması gerek. yoksa seçimleri sembolik bir oy oranı ile kapatacağını düşünüyorum. hani şu seçim pusulasının en altında yer alan ve açılımları bile bilinmeyen partilerin akıbetleri gibi.

Zafer partisinin şuan seçime girme yeterliliği bile yok :(

Yarın seçim kararı alsalar seçime giremez.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
belki haziran'a yetişme şansı var ama kesin konuşmak zor. son iki üç senedir beklenmedik gelişmeler olabiliyor. küresel ilmik o kadar hassaslaştı ki felsefe derslerindeki kelebek - kasırga örneği artık analoji değil. dünyanın herhangi bir yerinde patlak veren herhangi bir şey, ekonomiden demografiye etkilemediği hiçbir ülke bırakmıyor geride. erken seçim olur ohal olur, belki kafamıza nükleer düşer, ya da seneye "toplanın ay'a gidiyoruz" derler. yarını görmek çok zor artık. ülkeyle hükümetle de ilgisi kalmadı bunun. pandemiden sonra sanırım büyük ressam oldum. özdağ'ın ana argümanı olan mülteci konusu bile yerel ya da bölgesel değil yine global bir konu.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Ümit Özdağ net politikaları ile son zamanlarda daha fazla gündem olmaya başladı. Özellikle sığınmacılar hakkında net bir politikaya sahip. Şu an ki duruma bakıldığında kendi adıma Zafer Partisi'ni destekleyeceğim gibi görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Tayyip Erdoğan ve AKP gitsin kim gelirse gelsin.AKP gittiği gün bu ülkeye güneş doğacaktır.