Ülkemizin en medeni şehri sizce neresi?

Bu konuyu okuyanlar

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
diğer şehirlere göre insanların toplum kurallarına riayet eden başkalarına saygı gösteren şehir sizce neresi?
örneğin ben yerlere çöp atılmasından,toplu taşıma araçlarında yüksek sesle konuşulmasından,kulaklıkla da olsa dışarıya ses verecek şekilde yüksek sesle müzik dinlenmesinden,trafik kurallarına uyulmamasından,sokakta giderken yanlışlıkla çarptığın birinden özür dilenmemesinden,yerlere tükürülmesinden,restaurant lokanta gibi yerlerde yemek yedikten sonra ağzını elle kapatılmadan kürdan ile dişlerın arasının temizlenmesinden.doğalgaz varken hala daha kömürlü soba kulllanımasından ...vs bu durumlardan hoşlanmıyorum.bizim ülkede böyle bir şehir varsa ben orada yaşamak isterim

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
diğer şehirlere göre insanların toplum kurallarına riayet eden başkalarına saygı gösteren şehir sizce neresi?
örneğin ben yerlere çöp atılmasından,toplu taşıma araçlarında yüksek sesle konuşulmasından,kulaklıkla da olsa dışarıya ses verecek şekilde yüksek sesle müzik dinlenmesinden,trafik kurallarına uyulmamasından,sokakta giderken yanlışlıkla çarptığın birinden özür dilenmemesinden,yerlere tükürülmesinden,restaurant lokanta gibi yerlerde yemek yedikten sonra ağzını elle kapatılmadan kürdan ile dişlerın arasının temizlenmesinden.doğalgaz varken hala daha kömürlü soba kulllanımasından ...vs bu durumlardan hoşlanmıyorum.bizim ülkede böyle bir şehir varsa ben orada yaşamak isterim

Eğitim olmayan ülkeden, çok fazla şey bekliyorsun.
Antalyada kısmen böyledir durum fakat tarifin genelde avrupa ülkelerinde.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
2 şehir var aklımda. Eskişehir ve İzmir'in belirli ilçeleri

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Eğitim olmayan ülkeden, çok fazla şey bekliyorsun.
Antalyada kısmen böyledir durum fakat tarifin genelde avrupa ülkelerinde.
ben lise mezunuyum ama yukarıda saydıklarıma riayet ederim.başkalarına saygı göstermezsem benimde saygı görmeyeceğimi bilirim.belki bazen bilmeden saygı göstermediğim durumlar olabilir

antalya ya gezme amaçlı gitmiştim.bana pek yardımsever gibi gelmediler.mesela antalya n ın göbeğinde birkaç esnafa adres soruyorum bilmediklerini ,taksicilere sormam gerektiğini söylüyorlar.halk otobüsünü de bindim.yine yüksek sesle konuışanlar çok oluyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

2 şehir var aklımda. Eskişehir ve İzmir'in belirli ilçeleri
eskişehire gitmedim.izmire birkaçkez gittimorası olabilir ama çok pahalı şehir

Son düzenleme:

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
ben lise mezunuyum ama yukarıda saydıklarıma riayet ederim.başkalarına saygı göstermezsem benimde saygı görmeyeceğimi bilirim.belki bazen bilmeden saygı göstermediğim durumlar olabilir

antalya ya gezme amaçlı gitmiştim.bana pek yardımsever gibi gelmediler.mesela antalya n ın göbeğinde birkaç esnafa adres soruyorum bilmediklerini ,taksicilere sormam gerektiğini söylüyorlar.halk otobüsünü de bindim.yine yüksek sesle konuışanlar çok oluyor

eskişehire gitmedim.izmire birkaçkez gittimorası olabilir ama çok pahalı şehir
Pahalı olmasının nedeni büyükşehir olması. Mesela benim yaşadığım ilçe olan Bayraklı Alsancak'a göre 2 kat daha ucuz fakat yapılan gökdelenler pahalılığı arttırıyor maalesef

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,297
Edirne :)

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
O kadar zor bir soru ki...
Bana göre Trakya'nın insanı daha masum, daha cana yakın mesela..

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Trabzon.
Otelin girişinde özel olarak belirtilmişti içeriye ateşli silahla girilmemesi. Bence örnek bir uyarı.

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Zihniyetleri sakat olanları saymazsak bütün Türkiye neden olmasın?

Wiseguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Türkiye'nin en medeni şehri Antakya'dır ama Suriye'den gelen göçler yüzünden sanırım ora da bitmiştir.

İzmir, Eskişehir... Geçin bunları!..

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Antalya'yanın yerli halkı medeniyete uzak. Medeniyeti yurt dışından iş nedeniyl göç edenler Antalya'ya getirmişler. Kışın oralar birden bambaşka bir yer olabiliyor.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Kadıköy için ne düşünüyorsunuz.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Kadıköy de iyidir ama herkesin uğrak noktası olduğu için huzur bozanlarla karşılaşma olasılığı daha yüksek.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Kadıköy de iyidir ama herkesin uğrak noktası olduğu için huzur bozanlarla karşılaşma olasılığı daha yüksek.
Bende aynısını düşünüyorum üsküdar daha sakin daha nezih insanlar barındırıyor. Kadıköy de güzel yer ancak hakikaten çok kalabalık. Onun dışında Beykoz da fena değil :)

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Pahalı olmasının nedeni büyükşehir olması. Mesela benim yaşadığım ilçe olan Bayraklı Alsancak'a göre 2 kat daha ucuz fakat yapılan gökdelenler pahalılığı arttırıyor maalesef
evet ben genellıkle izmire gittiğimde alsancak taraflarına gidiyorum.karşıyakaya da gitmiştim.bu sefr gidersem dediğiniz yere uğrarım :)

O kadar zor bir soru ki...
Bana göre Trakya'nın insanı daha masum, daha cana yakın mesela..
trakyada sadece 15 sene önce falan çorluya gitmiştim.ama edirneyi merak ediyorum :)

Trabzon.
Otelin girişinde özel olarak belirtilmişti içeriye ateşli silahla girilmemesi. Bence örnek bir uyarı.
sanırım ironi yapıyorsun :D
ben zaten belirtiğin şehirde yaşıyorumn.konuda sevmediğim şeylerin hepsi nerdeyse burada yaşanıyor
burada insanlarımız çok görgüsüz

Son düzenleme:

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Dolabdere refahın kültürün nirvanası...
Esenyalı-Bağcılar-Tarlabaşı daha iyi mesela

evet ben genellıkle izmire gittiğimde alsancak taraflarına gidiyorum.karşıyakaya da gitmiştim.bu sefr gidersem dediğiniz yere uğrarım :)

trakyada sadece 15 sene önce falan çorluya gitmiştim.ama edirneyi merak ediyorum :)

sanırım ironi yapıyorsun :D
ben zaten belirtiğin şehirde yaşıyorumn.konuda sevmediğim şeylerin hepsi nerdeyse burada yaşanıyor
burada insanlarımız çok görgüsüz
Edirneye mutlaka git
Ayrıca trabzondada dikkat edin alttan alın ülkede butün demirler toplatılsa tfabzonlular set çekerler yeni ülke kurarlar oraya

Son düzenleme:

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
[
[QUOTE="lgsever, post: 4615954, member: 516397"

Ayrıca trabzondada dikkat edin alttan alın ülkede butün demirler toplatılsa tfabzonlular set çekerler yeni ülke kurarlar oraya[/QUOTE]
ne demek istedinizi anlayamadım :)

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Trabzon karadeniz'in en canlı şehri. Samsun en büyüğü ama akşam 18:00 den sonra zabıta dışında kimseyi göremezsiniz şehir merkezinde dahi.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Trabzon karadeniz'in en canlı şehri. Samsun en büyüğü ama akşam 18:00 den sonra zabıta dışında kimseyi göremezsiniz şehir merkezinde dahi.
Samsunda mi 18 den sonra kimse olmuyor ?

Esenyalı-Bağcılar-Tarlabaşı daha iyi mesela

Edirneye mutlaka git
Ayrıca trabzondada dikkat edin alttan alın ülkede butün demirler toplatılsa tfabzonlular set çekerler yeni ülke kurarlar oraya
Son cümleyi anlayamadim?

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Aynen, Samsun benim için çok sıkıcı bir yer. Eğlenilecek iç bir ortamı yok. Bir tek televizyon izleyebiliyorsun.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
öyle bir yer ki gece 12 den sonra sokak aydınlatmalarını söndürüyorlarmış ...

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Sarıyer ve Beşiktaş nasıl beyler sizce? Beşiktaş ev fiyatları çok abartı geldi bana :)